Wyświetleń: 7331

Wojtek Wolski ustanowił rekord w KHL! (WIDEO)

2014-10-06 19:28:26

Niebywałego wyczynu dokonał dziś nasz rodak, Wojtek Wolski. W meczu z Sibirem uzyskał klasycznego hat-tricka w czasie 1 minuty i 46 sekund!

Podobnie jak przed rokiem, także w drugim swoim sezonie w rosyjskiej lidze Wojtek Wolski podtrzymuje skuteczną passę. Polak nadal występuje w pierwszej formacji Torpedo Niżny Nowogród, a partnerują mu niezmiennie Finowie: obrońca Juuso Hietanen oraz napastnicy Jarkko Immonen i Sakari Salminen

Występ Wolskiego z 6 października 2014 pozostanie już zapisany w historii ligi KHL. Po pierwszej tercji wyjazdowego meczu z Sibirem w Nowosybirsku gospodarze prowadzili 1:0 po golu Konstantina Aleksiejewa z 17 minuty. Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony rozpoczął się błyskawiczny koncert Wojtka Wolskiego. Polak trafiał do bramki przeciwników kolejno w czasie gry 20.23, 21.50 i 22.09, kompletując klasycznego hat-tricka w 106 sekund. Wszystkie gole uzyskał w pełnym zestawieniu obu ekip. Tym samym pobił dotychczasowy rekord rozgrywek Kontynentalnej Hokejowej Ligi, uzyskany przez Olega Pietrowa w fazie play-off.

Po jego nokaucie do boksu zjechał fiński bramkarz Sibiru, Mikko Koskinen, aktualny srebrny medalista mistrzostw świata i jeden z czołowych golkiperów ligi. Następnie wynik długo nie ulegał zmianie, a ustalił go w 46. minucie Siergiej Szumakow zmniejszając straty gospodarzy na 2:3.

Dotychczas w 14 meczach Wolski uzyskał 17 punktów za 11 goli i 6 asyst. Torpedo zajmuje obecnie 5. miejsce w Konferencji Zachód.

Warto zaznaczyć, że trener Torpedo, Łotysz Peteris Skudra powierzył Wolskiemu funkcję kapitana drużyny.