Wyświetleń: 3025

II liga gr. północna: Mad Dogs Sopot goni Bydgoszcz

2018-01-23 01:09:50

Hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego ulegli w Gdańsku Mad Dogs Sopot 15:10. O porażce bydgoszczan zdecydowała fatalna druga tercja. Sopocianie zbliżyli się do pierwszego miejsca w tabeli drugiej ligi północnej.

Początek meczu nie zwiastował tak wysokiej przegranej. Już w pierwszej zmianie bowiem Arkadiusz Marmurowicz wyprowadził BKS na prowadzenie. I choć gospodarze szybko odpowiedzieli bramką wyrównującą, to bydgoszczanie przez większość pierwszej tercji kontrolowali grę. Grali uważnie w obronie i skutecznie w ataku. Efektem tego były trzy kolejne trafienia (dwa Patryka Gawary i jedno Marmurowicza). Niestety w końcowych fragmentach tercji graczom BKS zabrakło koncentracji. Po dwóch prostych błędach w obronie stracili dwie bramki, a ich przewaga zmalała do jednego gola.

Tego co wydarzyło się w drugiej odsłonie meczu nie spodziewał się nikt. Hokeiści BKS nie potrafili odzyskać dyspozycji z początku spotkania. Sopocianom natomiast wychodziło wszystko, a prawie każdy oddany przez nich strzał znajdował drogę do bydgoskiej bramki. W kilka minut jednobramkowa przewaga BKS zmieniła się w kilkubramkową stratę. Ostatecznie w drugiej tercji sopocianie strzelili aż dziewięć bramek. Bydgoszczanie natomiast odpowiedzieli jedynie golem Gawary. Po dwóch tercjach na tablicy widniał wynik 12:5. Jasne stało się, że o punkty w Gdańsku będzie bardzo ciężko.

Mimo to gracze BKS do ostatniej odsłony meczu podeszli ambitnie. Dalej przytrafiały im się błędy w obronie, jednak byli dużo skuteczniejsi w ataku. Dwie bramki strzelił Michał Wieczorek, a po jednej dołożyli Rafał Sokół, Krzysztof Kowalski i Marmurowicz. Trzy bramki natomiast do swojego dorobku dołożyli gospodarze i ostatecznie wygrali 15:10.

Drużynie BKS do zakończenia sezonu zasadniczego został jeden wyjazdowy mecz z Warsaw Capitals. Aby utrzymać pozycję lidera i uzyskać prawo gry w finale bydgoszczanie potrzebują w Warszawie zdobyczy punktowej. Pamiętać jednak należy, że dwie porażki z Mad Dogs Sopot znacznie skomplikowały ich sytuację i nawet trzy punkty mogą nie wystarczyć do wygrania sezonu regularnego. Pojedynek z Warsaw Capitals 4 lutego na Torwarze. Początek o godz. 14:00.

SKH Mad Dogs Sopot - BKS Bydgoszcz 15:10
(3:4, 9:1, 3:5)
Bramki: Bartosz Leśniak, Wojciech Heltman, Piotr Kocemba 3, Adam Wróbel 3, Bartłomiej Wróbel, Damian Molenda, Gleb Opanasyuk, Michał Michałkiewicz 3, Karol Przybyła - Rafał Sokół, Arkadiusz Marmurowicz 3, Patryk Gawara 3, Krzysztof Kowalski, Michał Wieczorek 2.

SKH Mad Dogs: Zaręba - Leśniak, Heltman; Kocemba, A. Wróbel, B. Wróbel - Molenda, Bucki; Opanasyuk, Paruszewski, Żołnowski - Lickiewicz, Klein; Suwała, Michałkiewicz, Przybyła.

BKS: Rzepiński - Konieczka, Bielicki; Sokół, Marmurowicz, Gawara - Gościński, Puchalski; Barański, Kiliński, Kowalski - Borkowski, Rzepiński; Gerlipp, Jurski, Wieczorek - Gockowiak.