Bombers Malbork mistrzem Polski w hokeju na rolkach!
Sensacyjnie zakończyły się zmagania w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski w Hokeju na Rolkach 2019 rozgrywanym w Gdańsku. W finale Bombers Malbork pokonali utytułowanych Marsjan z Opola 6:3!
W dniach 21-23 czerwca w Gdańsku na Hali Olivia odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w Hokeju na Rolkach. Najważniejsze trofeum sezonu trafiło do drużyny z Malborka, którzy w finale pokonali najbardziej utytułowaną drużynę w Polsce – Marsjan Opole.
Przed turniejem finałowym zespoły z całej Polski rywalizowały podczas czterech turniejów eliminacyjnych. Podzielone zostały na dwie grupy: północną i południową. Z każdej do turnieju finałowego awansowały 4 najlepsze ekipy.
Grupa Północna:
1. Bombers Malbork
2. Mad Dogs Sopot
3. Sport Rebel Gdańsk
4. ŁKH Łódź
Grupa Południowa:
1. Marsjanie Opole
2. LUCE I Bielsko-Biała
3. Polonia Bytom
4. Naprzód Janów
Turniej finałowy przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym zespoły rywalizowały w grupach, następnie drużyny z pierwszych miejsc awansowały bezpośrednio do półfinałów natomiast drużyny z miejsc 2 i 3 musiały rozegrać baraże z drużyną z drugiej grupy. W drugim etapie odbyły się mecze o miejsca.
Wyniki spotkań grupowych:
Mecz 1 Bombers Malbork – Naprzód Janów 2:6 (0:4)
0-1 Mateusz Podsiedlik (as. Patryk Kogut)
0-2 Maciej Urbanowicz (as. Michał Działo)
0-3 Maciej Urbanowicz (as. Szymon Skrodziuk)
0-4 Łukasz Elżbieciak (as. Maciej Urbanowicz)
0-5 Mateusz Podsiedlik (as. Patryk Kogut)
1-5 Maciej Rompkowski (as. Szymon Marzec)
2-5 Maciej Rompkowski (as. Szymon Marzec)
2-6 Patryk Kogut (as. Szymon Niemczyk)
Mecz 2 LUCE Bielsko-Biała – Sport Rebel Gdańsk 4:2 (0:1)
0:1 Krystian Mocarski (as. Jakub Wala)
1:1 Jakub Nowotaski (as. Patryk Malicki)
2:1 Krzysztof Dudkiewicz (as. Dariusz Wanat)
3:1 Jakub Nowotaski (as. Dariusz Wanat)
3:2 Igor Smal (as. Jakub Wala)
4:2 Dariusz Wanat
Mecz 3 Marsjanie Opole – ŁKH Łódź 9:4 (4:1)
1:0 Paweł Dronia (as. Adrian Gajor)
2:0 Maciej Resiak (as. Paweł Dronia)
3:0 Adrian Gajor
4:0 Filip Stopiński (as. Adrian Gajor)
4:1 Piotr Ciechanowski (as. Marcin Gavin)
4:2 Marek Syniawa (as. Grzegorz Jakubczyk)
4:3 Radosław Rongiers (as. Piotr Ciechanowski)
5:3 Filip Stopiński (as. Adrian Gajor)
6:3 Filip Stopiński (as. Paweł Wacławczyk)
7:3 Tomasz Sznotala (as. Mateusz Sordon)
8:3 Filip Stopiński
9:3 Adrian Gajor (as. Paweł Dronia)
9:4 Piotr Ciechanowski (Jakub Darol)
Mecz 4 Mad Dogs Sopot – Polonia Bytom 5:3 (2:2)
0:1 Martin Przygodzki (as. Sebastian Owczarek)
1:1 Adam Wróbel (as. Patryk Kaczmarek)
1:2 Karol Wąsiński
2:2 Marek Wróbel (as. Mateusz Strużyk)
3:2 Jan Rodziewicz (as. Bartłomiej Wróbel)
3:3 Martin Przygodzki
4:3 Piotr Koseda (as. Mateusz Zieliński)
5:3 Michał Michałkiewicz (as. Adam Wróbel)
Mecz 5 Bombers Malbork – LUCE Bielsko-Biała 6:3 (1:2)
1:0 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
1:1 Dariusz Wanat (as. Jakub Nowotarski)
1:2 Maciej Rybak
1:3 Witold Łazarz
2:3 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
3:3 Szymon Marzec
4:3 Szymon Marzec
5:3 Michał Naróg (as. Szymon Marzec)
6:3 Josef Vitek (as. Oskar Lehmann)
Mecz 6 Sport Rebel Gdańsk – Naprzód Janów 5:10 (4:4)
1:0 Paweł Dzięgiel (as. Damian Kamiński)
2:0 Igor Smal (as. Jan Andrzejewski)
3:0 Damian Kamiński (as. Piotr Lickiewicz)
3:1 Maciej Urbanowicz (as. Michał Działo)
4:1 Krystian Mocarski (as. Jakub Wala)
4:2 Michał Działo (as. Maciej Urbanowicz)
4:3 Maciej Urbanowicz (as. Łukasz Elżbieciak)
4:4 Maciej Urbanowicz (as. Michał Działo)
4:5 Maciej Urbanowicz (as. Łukasz Elżbieciak)
4:6 Mateusz Podsiedlik
5:6 Damian Kamiński (as. Krystian Mocarski)
5:7 Michał Krokosz (as. Igor Sarna)
5:8 Patryk Kogut (as. Maciej Urbanowicz)
5:9 Szymon Skrodziuk (as. Michał Krokosz)
5:10 Mateusz Podsiedlik (as. Patryk Kogut)
Mecz 7 Marsjanie Opole – Mad Dogs Sopot 3:1 (1:0)
1:0 Maciej Resiak (as. Filip Stopiński)
1:1 Aron Chmielewski (as. Piotr Koseda)
2:1 Paweł Dronia (as. Filip Stopiński)
3:1 Filip Stopiński
Mecz 8 Polonia Bytom – ŁKH Łódź 11:1 (7:1)
1:0 Jarosław Rzeszutko (as. Sebastian Owczarek)
2:0 Martin Przygodzki (as. Jarosław Rzeszutko)
3:0 Sebastian Kłaczyński (as. Karol Wąsiński)
3:1 Wojciech Komorski (as. Mateusz Kubiak)
4:1 Martin Przygodzki (as. Bartłomiej Stępień)
5:1 Bartłomiej Stępień (as. Jarosław Rzeszutko)
6:1 Łukasz Dybaś (as. Paweł Żyła)
7:1 Jarosław Rzeszutko (as. Martin Przygodzki)
8:1 Sebastian Owczarek (as. Jarosław Rzeszutko)
9:1 Jarosław Rzeszutko
10:1 Bartłomiej Stępień (as. Martin Przygodzki)
11:1 Aleksiej Trandin (as. Sebastian Kłaczyński)
Mecz 9 Bombers Malbork – Sport Rebel Gdańsk 13:2 (6:2)
1:0 Oskar Lehmann (as. Szymon Marzec)
1:1 Damian Kamiński (as. Paweł Dzięgiel)
2:1 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
2:2 Kacper Niedźwiecki (as. Krystian Mocarski)
3:2 Maciej Rompkowski (as. Michał Naróg)
4:2 Josef Vitek (as. Szymon Marzec)
5:2 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
6:2 Michał Sadowski
7:2 Szymon Marzec (as. Josef Vitek)
8:2 Michał Naróg (as. Oskar Lehmann)
9:2 Szymon Marzec
10:2 Michał Nawrocki
11:2 Szymon Marzec
12:2 Szymon Cyganowski
13:2 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
Mecz 10 LUCE Bielsko – Biała – Naprzód Janów 5:2 (3:0)
1:0 Dariusz Wanat (as. Krzysztof Dudkiewicz)
2:0 Patryk Malicki (as. Oskar Prokop)
3:0 Patryk Malicki (as. Ondrej Raszka)
4:0 Krzysztof Dudkiewicz (as. Dariusz Wanat)
5:0 Patryk Malicki (as. Jakub Nowotarski)
5:1 Maciej Urbanowicz (as. Michał Działo)
5:2 Mateusz Podsiedlik (as. Maciej Urbanowicz)
Mecz 11 Marsjanie Opole – Polonia Bytom 8:7 (3:3)
1:0 Adrian Gajor
1:1 Jarosław Rzeszutko
1:2 Aleksiej Trandin (as. Paweł Żyła)
1:3 Karol Wąsiński (as. Sebastian Owczarek)
2:3 Tomasz Sznotala (as. Mateusz Sordoń)
3:3 Paweł Wacławczyk (as. Adrian Gajor)
3:4 Sebastian Owczarek (as. Bartłomiej Stępień)
4:4 Adrian Gajor
5:4 Paweł Dronia (as. Filip Stopiński)
5:5 Jarosław Rzeszutko (as. Martin Przgodzki)
6:5 Filip Stopiński
6:6 Bartłomiej Stępień (as. Karol Wąsiński)
6:7 Aleksiej Trandin (as. Sebastian Kłaczyński)
7:7 Filip Stopiński (as. Adrian Gajor)
8:7 Filip Stopiński (as. Adrian Gajor)
Mecz 12 Mad Dogs Sopot – ŁKH Łódź 7:5 (4:3)
1:0 Aron Chmielewski (as. Jan Rodziewicz)
1:1 Mateusz Kubiak
1:2 Wojciech Komorski (as. Jakub Darol)
1:3 Radosław Rongiers
2:3 Aron Chmielewski (as. Marek Wróbel)
3:3 Marek Wróbel
4:3 Mateusz Zieliński (as. Marek Wróbel)
4:4 Mateusz Kubiak (as. Marek Syniawa)
5:4 Marek Wróbel (as. Aron Chmielewski)
5:5 Marek Syniawa
6:5 Piotr Koseda (as. Mateusz Strużyk)
7:5 Marek Wróbel (as. Aron Chmielewski)
Tabele po fazie zasadniczej:
Marsjanie Opole oraz Naprzód Janów awansowali bezpośrednio do półfinałów. Mad Dogs Sopot musiał rozegrać baraż z Bombers Malbork a LUCE Bielsko-Biała musiała zagrać baraż z Polonią Bytom. ŁKH Łódź i Sport Rebel Gdańsk zmierzyły się w rywalizacji o 7. Miejsce
Mecz 13 baraż o 1/2 finału LUCE Bielsko-Biała – Polonia Bytom 5:8 (1:3)
0:1 Sebastian Owczarek (as. Jarosław Rzeszutko)
0:2 Martin Przygodzki (as. Jarosław Rzeszutko)
0:3 Łukasz Dybaś (as. Michał Zając)
1:3 Krzysztof Dudkiewicz (as. Maciej Rybak)
1:4 Jarosław Rzeszutko (as. Sebastian Owczarek)
1:5 Martin Przygodzki (as. Jarosław Rzeszutko)
1:6 Michał Zając (as. Łukasz Dybaś)
2:6 Krzysztof Dudkiewicz (as. Ondrej Raszka)
3:6 Krzysztof Dudkiewicz (as. Miłosz Noworyta)
3:7 Karol Wąsiński (as. Sebastian Kłaczyński)
3:8 Jarosław Rzeszutko (as. Martin Przygodzki)
4:8 Dariusz Wanat (as. Krzysztof Dudkiewicz)
5:8 Patryk Malicki (as. Maciej Rybak)
Mecz 14. baraż o 1/2 finału Mad Dogs Sopot – Bombers Malbork 1:4 (1:3)
0:1 Michał Sadowski (as. Michał Nawrocki)
0:2 Michał Naróg (as. Josef Vitek)
0:3 Michał Naróg (as. Radek Czarniewski)
1:3 Patryk Kaczmarek (as. Mateusz Strużyk)
1:4 Josef Vitek (as. Szymon Marzec)
Mecz 15. o 7. Miejsce Sport Rebel – ŁKH Łódź 8:9D (2:7)
1:0 Kacper Niedźwiecki (as. Jakub Wala)
1:1 Marek Syniawa (Kamil Świerczewski)
2:1 Krystian Mocarski (as. Igor Smal)
2:2 Mateusz Kubiak (as. Kamil Świerczewski)
2:3 Marek Syniawa (Kamil Świerczewski)
2:4 Jakub Darol (as. Wojciech Komorski)
2:5 Radosław Rongiers (as. Jakub Darol)
2:6 Kamil Świerczewski (as. Marcin Gawin)
2:7 Piotr Ciechanowski (as. Mateusz Kubiak)
3:7 Karol Przybyła (as. Grzegorz Cytawa)
3:8 Marek Syniawa (as. Piotr Ciechanowski)
4:8 Karol Przybyła (as. Jakub Wala)
5:8 Kacper Niedźwiecki (as. Jakub Wala)
6:8 Karol Przybyła (as. Mikołaj Szczepkowski)
7:8 Karol Przybyła (as. Igor Smal)
8:8 Karol Przybyła (as. Krystian Mocarski)
8:9 Piotr Ciechanowski (as. Mateusz Kubiak) – w dogrywce
Pary półfinałowe to Marsjanie Opole – Polonia Bytom i Naprzód Janów – Bombers Malbork. Zespoły, które przegrały baraże zagrały o 5. Miejsce
Mecz 16. półfinał 1. Naprzód Janów – Bombers Malbork 3:4 (0:2)
0:1 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
0:2 Michał Nawrocki (as. Szymon Marzec)
1:2 Mateusz Podsiedlik (as. Michał Działo)
2:2 Mateusz Podsiedlik (as. Maciej Urbanowicz)
2:3 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
2:4 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
3:4 Maciej Urbanowicz
Mecz 17. półfinał 2. Marsjanie Opole – Polonia Bytom 7:3 (5:1)
1:0 Maciej Resiak (as. Filip Stopiński)
2:0 Paweł Dronia (as. Adrian Gajor)
3:0 Adrian Gajor
3:1 Bartłomiej Stępień (as. Martin Przygodzki)
4:1 Tomasz Sznotala (as. Maciej Resiak)
5:1 Adrian Gajor (as. Filip Stopiński)
5:2 Jarosław Rzeszutko (as. Bartłomiej Stępień)
5:3 Jarosław Rzeszutko (as. Martin Przygodzki)
6:3 Filip Stopiński (as. Adrian Gajor)
7:3 Filip Stopiński
Mecz 18. o 5. Miejsce LUCE Bielsko-Biała – Mad Dogs Sopot 7:5 (2:3)
1:0 Dariusz Wanat (as. Mateusz Dudkiewicz)
1:1 Patryk Kaczmarek
2:1 Dariusz Wanat
2:2 Jarosław Dołęga (as. Patryk Kaczmarek)
2:3 Mateusz Strużyk
3:3 Ondrej Raszka
4:3 Jakub Nowotaski (as. Krzysztof Dudkiewicz)
5:3 Krzysztof Dudkiewicz (as. Jakub Nowotaski)
6:3 Miłosz Noworyta (as. Dariusz Wanat)
6:4 Marek Wróbel (as. Mateusz Strużyk)
7:4 Patryk Malicki (as. Krzysztof Dudkiewicz)
7:5 Patryk Kaczmarek (as. Bartłomiej Wróbel)
Półfinały wygrali zawodnicy Marsjan Opole oraz Bombers Malbork i to oni zmierzyli się w finałowej walce o tytuł Mistrza Polski w Hokeju na Rolkach 2019. Naprzód Janów i Polonia Bytom walczyli o brązowe medale.
Mecz 19. o 3. miejsce Naprzód Janów – Polonia Bytom 4:10 (2:6)
1:0 Patryk Kogut (as. Maciej Urbanowicz)
1:1 Łukasz Dybaś (as. Michał Zając)
1:2 Sebastian Kłaczyński (as. Aleksiej Trandin)
1:3 Michał Zając (as. Mariusz Tymczyszyn)
2:3 Szymon Skrodziuk
2:4 Bartłomiej Stępień (as. Łukasz Dybaś)
2:5 Martin Przygodzki (as. Sebastian Owczarek)
2:6 Karol Wąsiński (as. Sebastian Kłaczyński)
2:7 Sebastian Owczarek (as. Karol Wąsiński)
2:8 Łukasz Dybaś
3:8 Szymon Niemczyk (as. Michał Działo)
3:9 Michał Zając (as. Łukasz Dybaś)
4:9 Patryk Kogut (as. Igor Sarna)
4:10 Aleksiej Trandin (as. Marek Żurek)
Mecz 20. FINAŁ Bombers Malbork – Marsjanie Opole 6:3 (0:1)
0:1 Tomasz Sznotala (as. Mateusz Sordoń)
0:2 Maciej Waluszek
1:2 Michał Naróg (as. Michał Nawrocki)
1:3 Maciej Waluszek (as. Mateusz Pawlak)
2:3 Szymon Marzec (as. Maciej Rompkowski)
3:3 Michał Sadowski (as. Maciej Rompkowski)
4:3 Maciej Rompkowski
5:3 Oskar Lehmann (as. Wiktor Kopyciński)
6:3 Szymon Marzec (as. Oskar Lehmann)
Mistrzem Polski w sezonie 2019 została drużyna BOMBERS MALBORK
Wicemistrz Polski – Marsjanie Opole
3. Miejsce – Polonia Bytom
4. Miejsce – Naprzód Janów
5. Miejsce – LUCE Bielsko-Biała
6. Mad Dogs Sopot
7. ŁKH Łódź
8. Sport Rebel Gdańsk
Król Strzelców – Szymon Marzec (Bombers Malbork)
Najlepszy Napastnik – Filip Stopiński (Marsjanie Opole)
Najlepszy Obrońca – Oskar Lehmann (Bombers Malbork)
Najlepszy Bramkarz – Wiktor Kopycińcki (Bombers Malbork)
Galeria zdjęć znajduje się na Facebooku “hokej na rolkach”
Film z Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski w Hokeju na Rolkach >>LINK<<
Komentarze