Podhale Nowy Targ po raz 10 Mistrzem Polski Oldbojów
Hokeiści Old boys Podhale Nowy Targ po raz czwarty z rzędu zdobyli złoty medal w XXV Mistrzostwach Polski Oldboys rozgrywanych w Tychach. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Cracovia Pany.
Finał o złoty medal:
Old Boys Podhale - Polonia Bytom 5:0
1:0 Michał Piotrowski (Zdzisław Zaręba) 2:31
2:0 Mirosław Tomasik (Mariusz Trzópek) 3:31
3:0 Łukasz Gil (Paweł Gil) 7:47
4:0 Adam Zych (Mirosław Tomasik - Mariusz Trzópek) 14:04
5:0 Łukasz Gil (Paweł Gil) 30:06
Podhale: Rączka (Samolej - n/g) - B. Piotrowski, Trzópek, Zaręba, Malinowski, M. Piotrowski, P. Gil, P. Zych, Ł. Gil, Kubowicz, Jękner,Puławski, Wilczek, Iskrzycki, A. Zych, Koszarek, Bielak, Szopiński, Furca, Tomasik.
Polonia: Szydłowski - Nowak, Różyło, Kukulski, Sroka, Steckiewicz, Mandla (n/g), Zając, Zdunek, Żurek, Banaszczak, Goliński, Husse, Wichrowski.
O brązowy medal:
Cracovia Pany - Unia Oświęcim 6:2
0:1 Miłosz Ryczko (Waldemar Klisiak) 1:25
1:1 Paweł Kozendra (Dominik Salamon) 18:19
2:1 Krzysztof Śliwa (Marcin Cieślak) 21:51
3:1 Dominik Salamon 27:19
4:1 Paweł Kozendra (Grzegorz Kociołek) 33:05
5:1 Dominik Salamon 34:08
6:1 Rober Kozendra (Sławomir Cupiał - Mirosław Fielek) 38:02
6:2 Łukasz Ziober 38:39
Cracovia: Kosiński (37:41 Galon) - Dudek, Csorich, Kociołek, Salamon, Witowski, Pomykała, P. Kozendra, Śliwa, Cieślak, D. Laszkiewicz, Siemieniec, Wieczorkiewicz, Fielek, Cupiał, R. Kozendra, Ślusarek, Koziołek, Ciastoń
Unia: Kuszaj (34:05 Kaszuba) - Czerwik, Jęczała, Klisiak, Ryczko, Jarosz, Kuberski, Połącarz, Salomon, Ziober, Zeman, Trethan, Tomski, Krząkała, A. Hyliński, K. Hyliński, Magiera.
O piąte miejsce:
Old Boys Sosnowiec - Old Boys Sanok 2:8
1:0 Piotr Madeksza 1:33
1:1 Ryszard Pawlik (Jacej Jakubaszek)10:16
1:2 Krzysztof Rocki 11:32
1:3 Norbert Cieraciew (Ryszard Pawlik) 12:29
1:4 Michał Radwański (Maciej Mermer) 13:01
1:5 Maciej Mermer 15:27
1:6 Norber Cieraciew 23:38
2:6 Marcin Chabior (Piotr Matlakiewicz - Piotr Sarnik) 25:02
2:7 Maciej Mermer (Paweł Mika) 26:19
2:8 Maciej Mermer (Michał Radwański - Ryszard Pawlik) 27:22
Sosnowiec: Cybulski - Sarnik, Samek, Kopos, Czechowicz, Twardy, Zajączkowski, Janasik, Sikora, Dziwosz, Sojka, Sosiński, Hałota, Gacek, Madeksza, Matlakiewicz.
Sanok: Lisowski - Pawlik, Marczak, Radwański, Mermer, Cieraciew, Rocki, Mika, Brejta, Jakubaszek, Wituszyński, Burnat, Glimas, Maślak, Zawiłowski.
O siódme miejsce:
Old Boys GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 3:9
0:1 Robert Gacoń (Maciej Lange - Adam Wróbel) 0:22
0:2 Bartłomiej Wróbel (Robert Gacoń - Adam Wróbel) 1:01
0:3 Adam Wróbel 3:17
0:4 Adam Wróbel (Leszek Kosiński - Maciej Lange) 4:08
0:5 Adam Wróbel 10:00
0:6 Arkadiusz Bruliński (Adam Wróbel) 12:50
0:7 Adam Wróbel 14:56
0:8 Arkadiusz Bruliński (Ireneusz Małachowski) 15:23
1:8 Bartłomiej Sobas (Sebastian Kuczera) 21:56
1:9 Adam Wróbel 23:32
2:9 Tomasz Sornek (Dariusz Chojecki) 25:11
3:9 Tomasz Sornek (Adam Katarzyński) 28:44
GKS Tychy: Augustyniak (10:00 Harańczyk) - Kuczera, Beresiński, Więckowski, Tabaka, Wawrzonkowski, Mejka, Kaczkowski, Bierzyński, Sornek, Sobas, Lewandowski, Łuka, Chojecki, Oleschlager, Jasiński, Katarzyński, Szwarowski.
Gdańsk: Zaręba (Juchniewicz - n/g) - Wysocki, Bagiński, Ad. Wróbel, B. Wróbel, An. Wróbel, Kosiński, Tompf, Małachowski, Lange, Przewoźny, Gacoń, Bruliński.
O utrzymanie:
Pomorzanin Toruń - Old Boys Katowice
Mecz się nie odbył z powodu protestu hokeistów z Torunia.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. PODHALE Nowy Targ
2. POLONIA Bytom
3. CRACOVIA PANY Kraków
4. UNIA Oświęcim
5. KH SANOK
6. ZAGŁĘBIE Sosnowiec
7. STOCZNIOWIEC Gdańsk
8. GKS TYCHY
9. GKS Katowice
10. POMORZANIN Toruń
MISTRZOSTWA POLSKI OLD BOYS w latach 1993 - 2017
Klasyfikacja medalowa:
ROK | 1 MIEJSCE | 2 MIEJSCE | 3 MIEJSCE | Miejsce Podhala | Miejsce zawodów |
---|---|---|---|---|---|
2018 XXVI | -------- | Krynica | |||
2017 XXV | Podhale Nowy Targ | Polonia Bytom | Cracovia Kraków | -------- | Tychy |
2016 XXIV | Podhale Nowy Targ | Cracovia Kraków | Pomorzanin Toruń | -------- | Nowy Targ |
2015 XXIII | Podhale Nowy Targ | TH Sanok | Pomorzanin Toruń | -------- | Toruń |
2014 XXII | Podhale Nowy Targ | Zagłębie Sosnowiec | Stoczniowiec Gdańsk | -------- | Sosnowiec |
2013 XXI | GKS Katowice | Podhale Nowy Targ | Polonia Bytom | ------- | Bytom |
2012 XX | TH Sanok | GKS Katowice | GKS Tychy | 4 miejsce | Sanok |
2011 XIX | TH Sanok&Krynica | GKS Tychy | Podhale Nowy Targ | ----- | Oświęcim |
2010 XVIII | Zagłębie Sosnowiec | GKS Tychy | Cracovia Kraków | 5 miejsce | Janów |
2009 XVII | Podhale Nowy Targ | Cracovia Kraków | GKS Tychy | ----- | Tychy |
2008 XVI | Podhale Nowy Targ | Stoczniowiec Gdańsk | Cracovia Kraków | ------ | Gdańsk |
2007 XV | Podhale Nowy Targ | Cracovia Kraków | Stoczniowiec Gdańsk | ------- | Katowice |
2006 XIV | Cracovia Kraków | Podhale Nowy Targ | Unia Oświęcim | ------ | Kraków |
2005 XIII | Unia Oświęcim | Podhale Nowy Targ | Katowice | ------ | Oświęcim |
2004 - XII | Podhale Nowy Targ | Stoczniowiec Gdańsk | Cracovia Kraków | ------- | Nowy Targ |
2003 - XI | Pomorzanin Toruń | Podhale Nowy Targ | GKS Katowice | ------ | Toruń |
2002 - X | Podhale Nowy Targ | Stoczniowiec Gdańsk | Pomorzanin Toruń | ------ | Gdańsk |
2001 - IX | Stoczniowiec Gdańsk | Zagłębie Sosnowiec | GKS Tychy | ||
2000 VIII | Zagłębie Sosnowiec | GKS Tychy | Stoczniowiec Gdańsk | ||
1999 - VII | GKS Tychy | Stoczniowiec Gdańsk | Zagłębie Sosnowiec | ||
1998 - VI | Podhale Nowy Targ | KTH Krynica | GKS Tychy | -------- | Nowy Targ |
1997 - V | KTH Krynica | Podhale Nowy Targ | Stoczniowiec Gdańsk | ------ | |
1996 - IV | KTH Krynica | Podhale Nowy Targ | GKS Tychy | ------- | |
1995 - III | KTH Krynica | Podhale Nowy Targ | Naprzód Janów | -------- | |
1994 - II | Unia Oświęcim | Pomorzanin Toruń | Stoczniowiec Gdańsk | ||
1993 - I | GKS Katowice | KTH Krynica | Unia Oświęcim |
Komentarze