Wyświetleń: 6004

U18: Polska przegrywa w meczu rewanżowym

2011-04-06 19:40:59

Reprezentacja Polski do lat 18 przygotowująca się w Tychach do swoich Mistrzostw Świata dywizji 1, w drugim spotkaniu z juniorami Popradu ponosiła porażkę 6-4.

W rewanżowym meczu z HK Poprad (w pierwszym Polacy wygrali 2:1) sztab trenerski nie chciał ryzykować kontuzji i dał odpocząć pięciu podstawowym zawodnikom: bramkarzowi Mateuszowi Skrabalakowi i czterem napastnikom: Filipowi Peście, Jakubowi Stasiewiczowi, Filipowi Starzyńskiemu oraz Damianowi Zarotyńskiemu.

Mecz rozpoczął się od dwóch goli dla rywali autorstwa Petera Oleksaka strzelonych z najbliższej odległości. Polacy przełamali się pod koniec pierwszej odsłony. W 18. minucie swojego pierwszego gola w biało-czerwonych barwach strzelił Marcin Pawelski (MHk Liptovsky Mikulas), a tuż przed przerwą do remisu doprowadził Robert Licau. Niestety druga tercja znów rozpoczęła się od dwóch bramek dla rywali. Po czwartym golu dla Popradu nastąpiła zmiana w polskiej bramce - Roberta Kowalówkę zastąpił Łukasz Białek. Jeszcze przed przerwą kolejnego gola po odważnym rajdzie strzelił Pawelski, a dwie minuty po rozpoczęciu trzeciej tercji do remisu doprowadził kapitan Polaków Karol Szaniawski. Niestety była to ostatnia bramka Polaków w tym meczu. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił dla Popradu w 44. minucie Patrik Huszarik. Pod koniec meczu trener Masewicz ściągnął z lodu Białka i wprowadził dodatkowego napastnika. Niestety manewr się nie powiódł, bo po wybiciu Słowaków, w stronę krążka zmierzającego do naszej bramki, swój kij rzucił Karol Szaniawski przez co sędziowie zaliczyli Popradowi szóstą bramkę.

- Mecz był bardzo wyrównany, o porażce zdecydowały niepotrzebne kary. Jeśli marzymy o dobrych wynikach na Mistrzostwach Świata to musimy je wyeliminować. Naszym celem jest awans, faworytami nie jesteśmy, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy by korzystnie zakończy turniej w Mariborze. - powiedział po meczu napastnik, Adam Domogała.

- Ważne dla nas było, czy zawodnicy realizują to co trenowaliśmy przez ostatnie dwa tygodnie, założenia taktyczne, zaangażowanie w treningach i meczach sparingowych – dodał, II trener kadry do lat 18, Tomasz Demkowicz.

W piątek (8.04 br.) Polacy wyjeżdżają w drogę na Słowenię, a już w niedzielę (10.04) zagrają pierwszy mecz na MŚ z Koreą Południową (12:00 polskiego czasu).

Polska U18 – Poprad U20 4-6 (2:2, 1:2, 1:2)

0:1 Peter Oleksak - Patrik Vojtassak 7:41
0:2 Peter Oleksak - Patrik Huszarik - Marek Bednar 9:49 (+2)
1:2 Marcin Pawelski - Łukasz Bułanowski - Adam Domogała 17:47
2:2 Robert Licau - Marcin Wiśniewski - Patryk Kaczmarek 19:45
2:3 Jozef Istocy - Julius Lojek 22:50
2:4 Andreas Strauch - Martin Vossovic 26:44
3:4 Marcin Pawelski - Adam Domogała 39:07 (+1)
4:4 Karol Szaniawski - Sebastian Baca - Daniel Kapica 41:52 (+1)
4:5 Patrik Huszarik - Peter Oleksak 43:16
4:6 Peter Hrehorcak 59:41 (do pustej bramki)

Składy:

Polska U18: R. Kowalówka (26:44 Ł. Białek) – Gimiński, Huzarski; Domogała, Pawelski, Bułanowski – Sordon, Szaniawski; Baca, Kapica, M. Kalinowski - Gacek, Gaczoł; R. Nalewajka, Stopiński, Ł. Nalewajka - R. Licau, Wiśniewski, Kaczmarek.

Poprad U20: Sedlacko – Bednar, Gaborcik; Istocky, Vossovic, Huszarik - Dinda, Reitmayer; Lojek, Oleksak, Vojtassak - Cunocka, Kisidaj; Strauch, Griger, Hirehorcak - Pitka, Glevanak.

Kary: 12 - 30 min. (w tym 10 min. dla Vojtassaka)
Strzały: 35 - 30 (10:14, 10:8, 15:8)
Sędziowali: J. Rokicki - R. Długi, W. Kolusz