Wyświetleń: 425

Lemanowicz znalazł nowy klub! Finanse zadecydowały o jego wyjeździe!

2006-12-09 14:14:18

David Lemanowicz już ma nowy klub. Klasowy bramkarz który opuścił szeregi Nowotarskiego Podhala z powodu obcięcia ponad połowy wypłaty, będzie bronił barw Emlira Jackals (United Hockey League). Już wczoraj przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych a jego zespół wygrał Fort Wayne 3-2.

David w nowym klubie.

Według naszego informatora z Kanady, który skontaktował się z Davidem Lemanowiczem zaraz po wyjeździe z Polski, głównym czynnikiem motywującym tego gracza do opuszczenia drużyny Wojasa były kwestie finansowe. Włodarze nowotarskiego klubu poinformowali Lemanowicza o obcięciu o 75 % jego wynagrodzenia z powodu słabszej postawy. Kanadyjczyk był skłonny do negocjacji. Zgodził się na obcięcie 50% oraz postawił warunek, że jeżeli wróci do formy jego zarobki wzrosną do pierwotnej kwoty. Widząc  po kilku dniach brak reakcji ze strony nowotarskich działaczy postanowił wrócić do Kanady.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi że David do nas dołączył. Już wcześniej chcieliśmy sprowadzić tak dobrego bramkarza. Teraz mamy dwóch równorzędnych bramkarzy na podobnym poziomie. Nasz drugi bramkarz Shawn Degagne jest obecnie kontuzjowany. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni że tak pracowity i prezentujące wysokie umiejętności bramkarz dołączył do nas. – powiedział generalny menadżer Elmira Jackals, Robbie S. Nichols.

Mimo że miał podpisany kontrakt z Wojasem na 3-lata, nie obowiązuje on zza oceanem.

Nowa drużyna Lemanowicz zajmuje w Eastern Conference trzecie miejsce z 26 punktami.

Przypomnijmy że wielki patriota jakim był David w barwach Podhala wystąpił w 17 spotkaniach (951 minut), tracąc 42 bramki. Zaliczając także 1 mecz bez straty bramki i 12 minut kar.

David Lemanowicz urodził się 8 marca 1976 roku w Vancouver. Jest z pochodzenia Polakiem i ma Polski paszport. W 1995 roku był wybrany w drafcie z 218 numerem w 9 rundzie przez Florida Panthers, jednak w NHL jeszcze nie zagrał.

W sezonie 2005/2006 występował w Laredo Bucks (CHL) gdzie rozegrał 28 spotkań obronił 736 strzałów, przepuścił 57. Dało mu to jedną z lepszych średnich w lidze. 2.11 bramki na mecz, 0.928 skuteczności.

Wcześniej występował w WHL, CoHL, AHL, ECHL, WPHL, CIAU, CIS - czyli większość szczebli ligowych za oceanem. Miał kilka przerw w karierze w gdzie w sezonach 1999-2000, 2002-2004 gdzie się edukował. Jednak po powrocie, w dwóch ostatnich sezonach należał do najlepszych bramkarzy w CHL.