Laureaci II edycji Hokejowych Orłów
W sobotę (21.05 br.) w Kopalni Soli Wieliczka poznaliśmy zwycięzców osiemnastu kategorii plebiscytu Hokejowe Orły.
Najlepsza drużyna:
Miejsce trzecie - 15% głosów - JKH GKS Jastrzębie
Miejsce drugie - 23% głosów - Aksam Unia Oświęcim
Miejsce pierwsze - 35% głosów - Comarch Cracovia Kraków
Najlepszy działacz:
Miejsce trzecie - 19% głosów - Kazimierz Szynal (JKH GKS Jastrzębie)
Miejsce drugie - 24% głosów - Adam Klęczar (Aksam Unia Oświęcim)
Miejsce pierwsze - 32% głosów - prof.Janusz Filipiak (Comarch Cracovia Kraków)
Miasto żyjące hokejem:
Miejsce trzecie - 21% głosów - Sanok
Miejsce drugie - 23% głosów - Nowy Targ
Miejsce pierwsze - 24% głosów - Oświęcim
Najlepszy dziennikarz:
Miejsce trzecie - 24% głosów - Jarosław Grabowski (hokej.net)
Miejsce drugie - 27% głosów - Stanisław Snopek (TVP Sport)
Miejsce pierwsze - 31% głosów - Olga Rybicka (TVP Katowice)
Najlepszy sędzia:
Miejsce trzecie - 22% głosów - Zbigniew Wolas
Miejsce drugie - 23% głosów - Przemysław Kępa
Miejsce pierwsze - 33% głosów - Paweł Meszyński
Najlepszy trener seniorów:
Miejsce trzecie - 19% głosów - Jacek Szopiński (MMKS Podhale)
Miejsce drugie - 20% głosów - Tadeusz Obłój (Stoczniowiec S.A.)
Miejsce pierwsze - 41% głosów - Rudolf Rohacek (Comarch Cracovia)
Najlepszy polski zawodnik:
Miejsce trzecie - 14% głosów - Jarosław Rzeszutko (Newcastle Vipers)
Miejsce drugie - 26% głosów - Przemysław Odrobny (Stoczniowiec S.A.)
Miejsce pierwsze - 34% głosów - Leszek Laszkiewicz (Comarch Cracovia)
Najlepszy zawodnik zagraniczny:
Miejsce trzecie - 19% głosów - Martin Vozdecky (Ciarko KH Sanok)
Miejsce drugie - 22% głosów - Richard Kral (JKH GKS Jastrzębie)
Miejsce pierwsze - 23% głosów - Lukas Riha (Aksam Unia Oswiecim)
Odkrycie wśród seniorów:
Miejsce trzecie - 14% głosów - Szymon Marzec (Stoczniowiec SA)
Miejsce drugie - 23% głosów - Dawid Kostuch (Comarch Cracovia Kraków)
Miejsce pierwsze - 36% głosów - Aron Chmielewski (Stoczniowiec SA)
Najlepszy trener juniorów:
Miejsce trzecie - 18% głosów - Włodzimierz Urbańczyk (UKH Unia Oświęcim)
Miejsce drugie - 24% głosów - Paweł Gil (MMKS Podhale Nowy Targ)
Miejsce pierwsze - 39% głosów - Henryk Zabrocki (GKS Stoczniowiec)
Najlepszy zawodnik-junior:
Miejsce trzecie - 17% głosów - Szymon Marzec (Stoczniowiec SA)
Miejsce drugie - 26% głosów - Damian Kapica (MMKS Podhale Nowy Targ)
Miejsce pierwsze -37% głosów - Aron Chmielewski (Stoczniowiec SA)
Odkrycie wśród juniorów:
Miejsce trzecie - 16% głosów - Martin Pawelski (MHk Liptovsky Mikulas)
Miejsce drugie - 28% głosów - Łukasz Sośnierz (KKS Naprzód Janów)
Miejsce pierwsze - 29% głosów - Filip Starzyński (Los Angeles Jr. Kings)
Najlepszy trener kobiet:
Miejsce trzecie - 20% głosów - Sławomir Budziński (TMH Polonia Bytom)
Miejsce drugie - 26% głosów - Artur Kostecki (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
Miejsce pierwsze - 53% głosów - Marek Kozyra (reprezentacja Polski)
Najlepsza zawodniczka:
Miejsce trzecie - 18% głosów - Magdalena Szynal (UKH Białe Jastrzębie)
Miejsce drugie - 20% głosów - Joanna Detmer (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
Miejsce pierwsze - 29% głosów - Karolina Późniewska (TMH Polonia Bytom)
Odrycie wśród kobiet:
Miejsce trzecie - 20% głosów - Paulina Kulas (UKH Białe Jastrzębie)
Miejsce drugie - 24% głosów - Joanna Rykaczewska (GKS Stoczniowiec)
Miejsce pierwsze - 26% głosów - Kamila Wieczorek (UKHK Unia Oswiecim)
Najlepsza liga amatorska:
Miejsce trzecie - 22% głosów - Trójmiejska Amatorska Liga Hokejowa
Miejsce drugie - 33% głosów - Małopolska Amatorska Liga Hokejowa
Miejsce pierwsze - 39% głosów - Hokejowa Liga Open
Głosami zawodników Polskiej Ligi Hokejowej najlepszym hokeistą został Leszek Laszkiewicz (Comarch Cracovia).
Decyzją jury plebiscytu statuetkę Hokejowego Super-Orła za całokształt pracy na rzecz polskiego hokeja otrzymał nauczyciel kilku pokoleń polskich trenerów hokejowych Pan Jerzy Mruk!
Komentarze