Wyświetleń: 443

Wspaniały spektakl w USA!

2004-01-21 21:14:00

W niedzielne popołudnie na South Ice Arena w USA rozegrany został wielki mecz charytatywny, z którego wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na pomoc dla ciężko chorego Roberta Bieli! Impreza zakończyła się pełnym sukcesem zarówno sportowym jak i organizacyjnym!Spotkanie rozpoczęło się uroczystym odsłuchaniem hymnu Polskiego. Po przywitaniu się zawodników obu drużyn, licznie zgromadzona w South Ice Arena publiczność wreszcie doczekała się rozpoczęcia spotkania. Pierwsze minuty gry nie były zbyt ciekawe, obfitowały one w dużą ilość niecelnych podań i nieskładnych akcji. Z minuty na minutę zawodnicy zaczęli się jednak rozkręcać i widowisko zaczęło stawać się coraz bardziej emocjonujące. Pierwszą bramkę zdobył zespół Południa, lecz długo nie cieszył się z prowadzenia gdyż o swoich niemałych umiejętnościach przypomniał sobie reprezentujący w tym meczu Północ Sebastian Pajerski. Popularny Pajer w przeciągu kilku minut dwukrotnie pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Za pierwszym razem wykorzystał on sytuację sam na sam, natomiast przy drugim golu wykończył składna akcję swojej formacji. Kiedy po kilku minutach Północ podwyższyła wynik na 3:1 wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Nic z tych rzeczy! Ambitnie grającym „południowcom” udało się doprowadzić do remisu i mecz rozpoczynał się praktycznie od początku. Po okresie wyrównanej gry do głosu znów zaczęli dochodzić gracze z Północy, którzy po kilku efektownych akcjach zdobyli kolejno 4 bramki i na tablicy świetlnej widniał wynik 7:3. Południe starało się jeszcze odrobić straty, lecz udało się im strzelić tylko dwie bramki. Końcowy wynik na sekundę przed zakończenie spotkania ustalił Grombarczyk. W przerwach pomiędzy tercjami były organizowane liczne konkursy dla publiczności, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Północ – Południe 8:5

Północ: Pajerski 2, Jaskierski 2, Rysz, Wieczorkiewicz, Sięka i Grombarczyk
Południe: Tyrała 2, W.Guzy, Jahna i Kowalczyk

Składy:
Północ: Witold Bankosz, Dariusz Zahora, Sebastian Pajerski, Michal Jaskierski, Tomasz Rysz, Tomasz Jekner, Janusz Ruchala, Dariusz Zabawa, Waldemar Janek, Robert Wierzba, Tadeusz Bryniczka, Henryk Wieczorkiewicz, Janusz Krauszowski, Janusz Misterka, Grzegorz Gombarczyk, Arkadiusz Gasienica, Wieslaw Oles, Robert Sieka, Bogdan Kalata, Lukasz Ciazynski, Leszek Bizub, Kazimierz Krauszowski, Mariusz Trzópek.

Południe: Tadeusz Lapsa, Artur Kulman, Zdzislaw Gil, Rafał Sadowski, Ryszard Wsol, Wladyslaw Lesnicki, Tomasz Kondek, Wojciech Guzy, Wojciech Wsol, Michal Chowaniec, Leszek Jahna, Stanislaw Zborek, Henryk Kowalczyk, Ryszard Tyrala, Ryszard Wilczek, Stanislaw Lesnicki, Marek Truty, Marcin Przczola, Tomasz Watychowicz, Piotr Chudoba, Krzysztof Gubala, Pawel Bomba, Marek Mietus, Miroslaw Tomasik, Andrzej Kapica, Jozef Wojtaszek, Wojciech Prus, Marcin Miskiewicz, Janusz Kaczmarczyk, Wladyslaw Bzdyk, Grzegorz Ciszek.

Jeden z uczestników tego spektaklu, Robert Sięka, wychowanek Podhala Nowy Targ a obecnie grający w jednej ze szkolnych drużyn w USA, podzielił się z nami wrażeniami z tego spotkania:
Spotkanie było bardzo dobrym widowiskiem obfitującym w wiele ciekawych akcji. Nie brakowało również ostrych starć, ale wszyscy mieliśmy na uwadze cel, dla którego ten mecz jest rozgrywany i dlatego spięcia te najczęściej kończyły się z uśmiechem na twarzy. Sędziowie nie mieli za wiele do roboty, bo i nie o to chodziło! Chcieliśmy, aby publiczność, która wypełniła stadion po brzegi zobaczyła przede wszystkim hokej na dobrym poziomie i chyba się nam to udało. Jak już wspomniałem mecz obfitował w wiele bardzo efektownych akcji, które bądź to kończyły się bramkami bądź też wspaniałymi interwencjami popisywali się bramkarze obu drużyn. Powtarzam, że najważniejszy tego dnia był Robert, któremu wszyscy bardzo chcieliśmy pomóc!.

Po spotkaniu zawodnicy obu drużyn udali się na uroczysty obiad do jednej z restauracji. Tam też doszło do liczenia pieniędzy, które udało się zebrać. Końcowa suma przeszła najśmielsze oczekiwania! Udało się zebrać 8251 $ i na tym nie koniec! W zbiórkę pieniędzy dla Roberta Bieli zaangażował się również nasz najlepszy hokeista: Mariusz Czerkawski, który przekazał na licytację swoją klubową koszulkę i kij z autografami zawodników NY Islanders. Oprócz tego być może uda się zdobyć koszulkę Krzysztofa Oliwy, która również zostanie przekazana do licytacji!