Wyświetleń: 1117

ECHL: Asysta Łyszczarczyka, przerwana seria "Komet" (WIDEO)

2020-02-13 08:22:56

Alan Łyszczarczyk asystował w środowym meczu ligi ECHL. Jego drużyna przerwała serię porażek pokonując outsidera swojej konferencji.

Zespół Fort Wayne Komets, w którym występuje Polak, podejmował w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu Kalamazoo Wings, czyli ostatni zespół dywizji centralnej i całej konferencji zachodniej. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka, a zakończył ją szczęśliwie dla gospodarzy Drake Rymsha, którego gol dał zwycięstwo 3:2.

Gracz, który w 2017 roku został wybrany w drafcie NHL z numerem 138 i jest związany z "Królami" kontraktem, wcześniej także asystował przy trafieniu A.J.'a Jenksa, a do bramki krążek skierował również Gabriel Verpaelst. To przy golu tego ostatniego swoją asystę zaliczył Łyszczarczyk. Polak dostał w tercji ataku krążek od Bena Jonesa, od razu oddał koledze podanie, a Jones zagrał do Verpaelsta, który zdobył gola. Bramka w momencie strzału nie była już na swoim miejscu, bo została przesunięta przez jednego z obrońców, ale nie miało to wpływu na to, że krążek w niej wylądował, więc gol został uznany przez sędziego Stana Szczurka.

Asysta Alana Łyszczarczyka

Łyszczarczyk jako jedyny gracz zaliczył wczoraj wynik +2 w statystyce +/-, ponieważ był na tafli również przy rozstrzygającym golu w dogrywce. Polak oddał 1 strzał na bramkę. Po 45 meczach w tym sezonie ma na koncie 15 goli i 26 asyst. Ze wszystkich tegorocznych debiutantów w ECHL więcej punktów zdobył tylko lider ogólnej klasyfikacji punktowej Tyler Sheehy. Tyle samo punktów co Polak uzbierał z kolei Justin Brazeau, który w zeszłym sezonie tak jak nasz reprezentant występował w juniorskiej lidze OHL w Kanadzie i był jej najlepszym strzelcem.

Fort Wayne Komets przerwali nie tylko ogólną serię 4 porażek, ale także passę 4 przegranych meczów u siebie. Poprzednie zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli 5 stycznia. Wygrana z Kalamazoo Wings nadeszła w samą porę, bo drużyna Bena Boudreau po słabych ostatnio wynikach miała coraz mniejszą przewagę nad strefą, która nie daje awansu do play-offów. Z 52 punktami zajmuje w dywizji centralnej ostatnie premiowane awansem 4. miejsce, a kolejny zespół wyprzedza teraz o 5 "oczek".

W piątek przed własną publicznością Łyszczarczyka i jego kolegów czekają derby stanu Indiana z zespołem Indy Fuel, który w tej samej dywizji jest 3. i wyprzedza ich o 3 punkty.

Fort Wayne Komets - Kalamazoo Wings 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0)
0:1 Leier - VanVoorhis - Taylor 14:51 (w przewadze)
1:1 Jenks - Rymsha - Bergh 16:06 (w przewadze)
2:1 Verpaelst - Jones - Łyszczarczyk 31:38
2:2 Farley - Taylor - Sorenson 41:22 (w przewadze)
3:2 Rymsha 62:46
Strzały: 24-29.
Minuty kar: 16-10.