Wyświetleń: 1267

ECHL: Gol i asysta Alana Łyszczarczyka. Batman wygrał z Jokerem (WIDEO)

2019-11-18 08:08:51

Alan Łyszczarczyk strzelił gola i zaliczył asystę w nocnym meczu ligi ECHL. Jego zespół, który wystąpił w roli Jokera nie mógł się jednak ostatecznie cieszyć, bo oddał rywalom trzybramkowe prowadzenie i przegrał z Batmanem.

Zespół Łyszczarczyka Fort Wayne Komets zagrał tym razem na wyjeździe z ekipą Wheeling Nailers, która jest zapleczem występujących w AHL Wilkes-Barre/Scranton Penguins, a za ich pośrednictwem także Pittsburgh Penguins. Goście wystąpili w strojach nawiązujących do postaci Jokera, podczas gdy gospodarze zagrali ze znakiem Batmana na swoich strojach. To inicjatywa ligi ECHL, która zawarła umowę o współpracy z wytwórnią filmową Warner Bros. i wydawnictwem DC Comics. W trakcie sezonu każdy zespół zagra w meczu "tematycznym", nawiązującym do postaci z komiksów DC, takimi jak Batman, Superman czy Wonder Woman.

"Joker" Łyszczarczyk strzelił gola w 8. minucie, wyrównując stan meczu na 1:1, bo wcześniej prowadzenie drużynie Nailers dał Słoweniec Jan Drozg. Polak z ostrego kąta skutecznie dobijał strzał Brady'ego Shawa. A gdy w 23. minucie po akcji 2 na 1 dorzucił do swojego gola asystę przy trafieniu Shawna St-Amanta, jego zespół wydawał się pewnie zmierzać po zwycięstwo. Prowadził już bowiem wówczas 4:1. Gospodarze szybko zmniejszyli straty do jednego gola, ale w odpowiedzi St-Amant trafił ponownie i było 5:3 dla "Komet". Do 48. minuty przyjezdni prowadzili jeszcze dwiema bramkami. Ale gracze Nailers dwukrotnie trafili do ich siatki i wyrównali, a o wyniku musiała decydować dogrywka. W niej ostatnie słowo należało także do gospodarzy. Batman dokończył swój pościg za Jokerem i wygrał 6:5.

Gol i asysta Alana Łyszczarczyka

Bohaterem wieczoru był Cam Brown, który strzelił gola wyrównującego, a następnie zwycięskiego. Wcześniej zaś zaliczył 2 asysty. Także 2 bramki i 2 asysty zapisał na swoje konto Drozg, bramkę i jedno punktowe podanie uzyskał Nick Minerva, trafił też Myles Powell, a trzykrotnie asystował Renars Krastenbergs.

Alan Łyszczarczyk oddał 3 celne strzały na bramkę i zaliczył +1 w statystyce +/-, ponieważ był na tafli przy 3 golach swojej drużyny i przy 2 dla rywali. W 12 meczach tego sezonu strzelił 5 goli i zaliczył 7 asyst. Punktował w 6 z ostatnich 7 meczów. W sobotę jego passę 5 spotkań ze zdobytym punktem przerwała porażka 0:5 na szczycie dywizji centralnej z Cincinnati Cyclones.

Pozbawieni z powodów zdrowotnych wybranego najlepszym graczem ubiegłego tygodnia w ECHL Shawna Szydlowskiego zawodnicy Komets przegrali 2. mecz po serii 3 zwycięstw. Wczorajszym występem w Wheeling zakończyli pracowity weekend z 3 meczami w ciągu 3 dni. 18 punktów daje im 3. miejsce w dywizji centralnej. W najbliższy weekend czekają ich dwa mecze u siebie. W piątek podejmą Toledo Walleye, a dzień później dostaną szansę rewanżu na Wheeling Nailers za wczorajszą porażkę.

Wheeling Nailers - Fort Wayne Komets 6:5 (1:3, 2:2, 2:0, 1:0)
1:0 Drozg - Krastenbergs - Minerva 03:52
1:1 Łyszczarczyk - Shaw - Galipeau 07:14
1:2 Morrison - Ross 17:24
1:3 Baylis - Ross - Morrison 19:28
1:4 St-Amant - Łyszczarczyk 22:18
2:4 Drozg - Krastenbergs - Brown 26:37
3:4 Minerva - Brown - Drozg 28:56