Wyświetleń: 2953

OHL: Łyszczarczyk rozstrzygnął "strzelaninę", dwa gole w 5 sekund (WIDEO)

2018-02-09 07:02:10

Alan Łyszczarczyk strzelił tej nocy zwycięskiego gola w meczu ligi OHL, w którym jego zespół poszedł z rywalami na prawdziwą "wymianę ognia".

Owen Sound Attack z Łyszczarczykiem w składzie na wyjeździe pokonali Peterborough Petes 6:5. Po dwóch tercjach drużyna z Owen Sound przegrywała 2:4, ale kluczowe były aż 4 gole strzelone przez nią w ciągu niespełna 12 minut w trzeciej odsłonie. Tego ostatniego, na 6:4 strzelił właśnie Polak. Stojąc przed bramką, w 53. minucie, odpowiednio dostawił kij do krążka wystrzelonego przez Trenta Bourque'a i pokonał bramkarza Petes Dylana Wellsa, którego Edmonton Oilers wybrali z numerem 123 draftu NHL w 2016 roku. Jako że później rywale zmniejszyli straty, to właśnie ten, szósty dla Attack gol okazał się być zwycięskim.

Wcześniej goście zmienili wynik z 3:4 na 5:4 w odstępie zaledwie 5 sekund. Wyrównał Ethan Szypula, a natychmiast po wznowieniu gry Aidan Dudas ruszył do przodu i oddał strzał, którym dał ekipie Todda Gilla prowadzenie. Filigranowy Dudas był zresztą tej nocy klasą dla siebie i miał udział przy wszystkich golach zespołu, oprócz tego strzelonego przez Łyszczarczyka. Sam popisał się hat trickiem, a do tego dorzucił 2 asysty. 17-letni gracz dobrymi występami w tym sezonie buduje swoje szanse na wybór w tegorocznym drafcie NHL. Wczoraj to on został wybrany pierwszą gwiazdą meczu, a jego partner z drugiego ataku Szypula był drugą, dzięki dwóm golom i dwóm asystom. Drugi atak, uzupełniony o Białorusina Maksyma Suszkę, zdobył łącznie aż 11 punktów.

Alan Łyszczarczyk wystąpił w trzecim ataku swojej drużyny razem z Brettem McKenzie'em i Cade'em Robinsonem. Oddał 3 strzały na bramkę i zaliczył +1 w statystyce +/-. Jego zwycięski gol był jedynym, przy którym był na tafli. Było to jego pierwsze trafienie od 7 meczów. W tym sezonie w 41 meczach ligowych strzelił 12 goli i zaliczył 11 asyst. Po raz trzeci przesądził o zwycięstwie swojej drużyny. W dwóch poprzednich sezonach razem wziętych, w barwach Sudbury Wolves, tylko raz dał drużynie wygraną, mimo że łącznie zdobył 27 bramek.

Ozdobą wczorajszego meczu był jednak kapitalny gol Rosjanina z kanadyjskim paszportem Nikity Korostielewa dla Petes. Obchodzący akurat swoje 21. urodziny gracz wybrany w 2015 roku w drafcie NHL przez Toronto Maple Leafs z numerem 185, w 25. minucie pięknym zwodem ograł dwóch obrońców Attack, a następnie pokonał stojącego w bramce gości Oliviera Lafreniere'a i dał swojej drużynie prowadzenie 2:1 (wideo poniżej). Na niewiele się to jednak zdało, bo gospodarze ostatecznie zostali bez punktów.

Za to Owen Sound Attack punktują ostatnio znakomicie. Łyszczarczyk i jego koledzy wygrali już piąty mecz z rzędu i z 55 punktami w tabeli dywizji środkowo-zachodniej zajmują czwarte, a w całej konferencji zachodniej siódme miejsce. Nadal mają jednak duży potencjał wzrostu. Jeszcze niedawno, gdy trener Gill mówił, że przed play-offami jego zespół może awansować nawet na czwarte miejsce w konferencji, co daje w pierwszej rundzie przewagę własnej tafli, trudno było w to wierzyć. A teraz Attack do zajmujących czwarte miejsce na Zachodzie London Knights tracą tylko jeden punkt. Ten przedłużony weekend to dla nich seria wyjazdowa - 3 mecze poza własną halą. Już dziś w nocy zagrają na wyjeździe z trzecią obecnie drużyną konferencji wschodniej Kingston Frontenacs.

Peterborough Petes - Owen Sound Attack 5:6 (1:1, 3:1, 1:4)
0:1 Szypula - Suszka - Dudas 10:34
1:1 Gogolew - Dier-Arguczincew - Dow 12:31
2:1 Korostielew - DeNoble 24:50
2:2 Dudas - Szypula - Suszka 25:17
3:2 DeNoble - Dier-Arguczincew - Korostielew 27:14 (w przewadze)
4:2 Robertson - Paquette 35:26
4:3 Dudas - Szypula 40:42