Wyświetleń: 602

Deutschland Cup: Zwycięstwo Słowacji, wpadka gospodarzy

2017-11-10 22:48:02

Reprezentacja Słowacji przed rokiem była najlepsza na turnieju towarzyskim Deutschland Cup. Dziś obronę trofeum w Augsburgu rozpoczęła od zwycięstwa. Kompromitującą wpadkę zaliczyli za to Niemcy.

Słowacy dziś w Augsburgu na inaugurację imprezy zmierzyli się z reprezentacją USA, dla której jest to bardzo ważna impreza, bo pod nieobecność gwiazd NHL właśnie grający w turniejach takich jak ten hokeiści klubów europejskich będą reprezentować swój kraj na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Nasi południowi sąsiedzi wygrali 2:1, a ich bohaterem był doświadczony bramkarz Ján Laco, który obronił 35 strzałów. Pierwszego gola w narodowych barwach strzelił Patrik Lamper, a drugiego dołożył później w sytuacji "sam na sam" z Ryanem Zapolskim Marek Hovorka. Laco nie zachował "czystego konta", ponieważ w 54. minucie pokonał go Bobby Sanguinetti.

Jutro rywalami Słowaków w Augsburgu będą gospodarze imprezy, a Amerykanie zagrają z drugą reprezentacją Rosji.

Widzów: 4 220.

W wieczornym meczu przed 5 tysiącami swoich kibiców skompromitowali się Niemcy, którzy przegrali z drugą reprezentacją Rosji aż 2:8. Drużyna "Orłów" zagrała całkiem dobrą pierwszą połowę meczu i do 32. minuty prowadziła 2:1, ale później jej gra zupełnie się "posypała". Dwa gole dla rosyjskiej drużyny strzelił Jewgienij Kietow, po bramce i asyście zaliczyli: Artiom Fiodorow, Ilia Michiejew, Michaił Naumienkow i Siergiej Szumakow, a listę strzelców w zwycięskim zespole uzupełnili Konstantin Okułow oraz Dmitrij Kagarlicki. Do 34. minuty w niemieckiej bramce stał Dennis Endras. Z tafli zjeżdżał przy stanie 2:3, a zastępujący go Timo Pielmeier wpuścił kolejnych 5 goli.

Niemcy - Rosja B 2:8 (1:1, 1:4, 0:3)
0:1 Fiodorow - Naumienkow - Ożiganow 06:52
1:1 Pietta - Seidenberg - Kink 13:30
2:1 Raedeke - Kink - Pietta 21:58 (w przewadze)
2:2 Kietow 31:41
2:3 Okułow 32:43
2:4 Kagarlicki - Michiejew 36:39 (w przewadze)
2:5 Naumienkow - Fiodorow - Karpow 37:58 (w przewadze)