Wyświetleń: 961

EIHC: Brutalny faul gwiazdy pogrążył Austrię

2017-11-09 22:41:30

Reprezentacja Austrii przegrała pierwszy mecz na turnieju z cyklu EIHC przed własną publicznością w Innsbrucku. Austriacy stracili decydującego gola w ostatniej sekundzie pięciominutowej kary nałożonej za brutalny faul na ich gwiazdę.

Drużyna Rogera Badera, która na ostatnich Mistrzostwach Świata dywizji I grupy A w Kijowie rozgromiła Polskę 11:0, dziś inaugurowała turniej EIHC w Innsbrucku meczem z Norwegią. Przegrała 2:3 po golu w dogrywce strzelonym przez Mathisa Olimba. Norweski napastnik trafił do siatki w ostatniej sekundzie gry w pięciominutowej przewadze po karze dla jednej z największych gwiazd austriackiej kadry Konstantina Komarka. Zawodnik szwedzkiego zespołu Karlskrona HK zachował się nieodpowiedzialnie, gdy w 58. minucie brutalnie zaatakował rywala wysoko uniesionym kijem. Komarek zrobił to zaledwie 16 sekund po tym, jak jego zespół doprowadził do remisu 2:2. I choć jego partnerzy dzielnie bronili się przez niemal pełne 5 minut na przełomie trzeciej tercji i dogrywki, to ostatecznie przegrali mecz.

Mathis Olimb strzelił dla Norwegii łącznie dwa gole. Przed nim na listę strzelców w zwycięskim zespole wpisał się także Andreas Bastiansen. Jutro Norwegia zagra w Innsbrucku z Danią, a Austria z Koreą Południową, z którą wspólnie w kwietniu awansowała do elity Mistrzostw Świata.

Austria - Norwegia 2:3 (1:0, 0:0, 1:2, 0:1)
1:0 Zwerger - Ulmer - Oberkofler 11:04
1:1 Bastiansen - Thoresen - Espeland 47:25
1:2 M. Olimb - K. A. Olimb - Holøs 55:16 (w przewadze)
2:2 Hundertpfund - Lebler 57:29 (w przewadze)
2:3 M. Olimb - Thoresen 62:44 (w przewadze)
Strzały: 22-23.
Minuty kar: 35-8.
Widzów: 700.

W drugim dzisiejszym meczu reprezentacja Danii pokonała Koreę Południową 7:4. Po bramce i asyście dla zwycięzców zaliczyli: Mikkel Højbjerg oraz Emil Kristensen, trafiali także: Matthias Asperup, Phillip Bruggisser, Morten Madsen, Matias Lassen i zaledwie 18-letni Jonas Røndbjerg, a Julian Jacobsen asystował 4 razy. Koreańczycy przez dwie tercje dzielnie stawiali czoła wyżej notowanym rywalom, ale w ostatniej odsłonie stracili 3 gole na które odpowiedzieli tylko jednym. Dla drużyny Jima Paeka dzisiejszy mecz i cały turniej w Austrii to właściwy początek najważniejszego sezonu w historii południowokoreańskiego hokeja. W lutym przyszłego roku przed własną publicznością w Pjongczang azjatycki zespół zagra w turnieju hokejowym Zimowych Igrzysk Olimpijskich, a w maju w Danii po raz pierwszy w historii wystąpią w elicie Mistrzostw Świata.

Dania - Korea Południowa 7:4 (1:1, 3:2, 3:1)
0:1 Radunske - K. S. Kim - Seo 12:34 (w przewadze)
1:1 Bruggisser - Lauridsen - Jacobsen 12:56
2:1 Kristensen - Højbjerg - Jacobsen 26:17
3:1 Asperup 30:05
3:2 M. H. Cho 30:35
4:2 Højbjerg - Jacobsen - Kristensen 32:40 (w osłabieniu)
4:3 Testwuide - K. S. Kim 33:34
5:3 Madsen - Poulsen 51:23 (w przewadze)