Wyświetleń: 4358

Pasiut z Pucharem Białorusi (WIDEO)

2016-10-25 22:03:08

Nioman Grodno pokonał dziś Junost' Mińsk 4:1 i sięgnął po Puchar Rusłana Saleja. Swoją cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył Grzegorz Pasiut, który zaliczył asystę.

Trzybramkowe zwycięstwo pozwoliło ekipie z Grodna sięgnąć po drugi w historii Puchar Białorusi. Warto dodać, że w pierwszym meczu lepsi okazali się gracze z Mińska, którzy wygrali 5:4.

Pasiut wpisał się do protokołu w 4. minucie, asystując przy trafieniu Andreja Korszunowa, otwierającym wynik spotkania. Na 2:0 podwyższył Jarosław Gorbaczenko i Nioman znalazł się w bardzo dobrym położeniu.

Rywale szukali kontaktowego gola i osiągnęli swój cel w 33. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Pawieł Razwadowski. Ale podopieczni Siergieja Puszkowa szybko odpowiedzieli bramką Jehora Stiepanau i po czterdziestu minutach gry było 3:1.

Na 24 sekundy przed końcową syreną pieczęć na zwycięstwie Niomana postawił Wiaczesław Lisiczkin.