Wyświetleń: 5155

Bramka Maciejewskiego w pierwszym ligowym meczu w Norwegii

2012-09-19 23:26:11

Dwóch byłych reprezentantów juniorskich reprezentacji Polski Dawid Maciejewski oraz Tomasz Witkowski wystąpili w dzisiejszym spotkaniu pierwszej kolejki norweskiej 1. divisjon (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna Polaków Nes Ishockeyklubb przegrała z Skien Ishockeyklubb 4-5 po dogrywce, a jedną z bramek zdobył Maciejewski.

Były obrońca Ciarko PBS Bank KH Sanok trafił w 28 minucie w przewadze liczebnej swojej drużyny. Bramka ta dała prowadzenie Nes IK 3-2, ale jeszcze w drugiej tercji hokeiści Skien IK wyrównali. W trzeciej odsłonie oba zespoły zdobyły po jednej bramce (gol dla Skien w 59:26 po wycofaniu bramkarza) i tym samym doszło do dogrywki. W niej decydujący cios zadali goście w 63 minucie. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Tomasz Witkowski. Wychowanek Stoczniowca Gdańsk obronił w tym meczu 28 z 33 strzałów rywali. Kolejny mecz drużyna Polaków rozegra 29 września z Rosenborg Ishockeyklubb.

Z zespołem Skien IK trenuje Wojciech Jankowski, który rozwiązał dzisiaj kontrakt z Nestą Toruń. Polak zdobył bramkę w jednym ze spotkań kontrolnych. Jednak nie jest jeszcze przesądzone czy zagra w norweskim klubie.

Druga liga norweska liczy w bieżącym sezonie 14 drużyn. Każda rozegra w sezonie zasadniczym po 39 spotkań.