Jesteś tutaj: Start
Informacja z dnia: 2011-05-26 09:23:28
Autor: Jarosław Grabowski

Wiaczesław Bykow zwolniony

Utrzymanie pierwszego miejsca w rankingu IIHF nie wystarczyło. Wiaczesław Bykow został dziś zwolniony ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Rosji.

R E K L A M A

Taką decyzję podjął obradujący dziś w poszerzonym do 17 osób składzie Komitet Wykonawczy Federacji Hokeja Rosji (FHR). Posadę stracił także asystent Bykowa, Igor Zacharkin. Komitet Wykonawczy, w którego posiedzeniu jako goście uczestniczyli także m.in. Wiktor Tichonow i Wiaczesław Fietisow wysłuchał dziś raportu przedstawionego przez trenerów i uznał 4. miejsce zajęte przez "Sborną" na Mistrzostwach Świata w Bratysławie i Koszycach za niesatysfakcjonujące. W związku z tym podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu.

Poinformował o tym podczas briefingu prasowego po posiedzeniu prezydent FHR, Władisław Trietiak. Jednocześnie zgodnie z oczekiwaniami przyznał, że rosyjska federacja zaproponuje stanowisko selekcjonera prowadzącemu Ak-Bars Kazań Zinietule Bilaletdinowowi. - Uważam, że to najlepszy kandydat - powiedział Trietiak. Trenerzy Bykow i Zacharkin nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami.

Wypowiedział się za to Fietisow, który był jednym z najgłośniejszych krytyków Bykowa po nieudanych Mistrzostwach Świata. - Nie usłyszeliśmy satysfakcjonującego wyjaśnienia wyników na MŚ. Trenerzy mieli w kontrakcie zapisane, że kontrakt może być rozwiązany jeśli nie zdobędą medalu, więc decyzja została podjęta jednogłośnie - skomentował prezes Rady Dyrektorów Kontynentalnej Ligi Hokejowej (KHL).

Wiaczesław Bykow był trenerem reprezentacji Rosji od sierpnia 2006 roku. W tym czasie poprowadził "Sborną" do dwóch tytułów mistrza świata (2008 i 2009 r.). Ten pierwszy tytuł Rosjanie zdobyli po 15 latach przerwy od poprzedniego. Pod wodzą Bykowa Rosja wywalczyła także srebrny medal Mistrzostw Świata 2010 i brązowy w 2007 roku. Mimo niepowodzenia na ostatnim turnieju na Słowacji Rosjanie utrzymali prowadzenie w rankingu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. Największą porażką Bykowa jako selekcjonera drużyny narodowej było zajęcie 6. miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver po ćwierćfinałowej porażce w prestiżowym meczu z Kanadą.

- Pamiętamy, że ci dwaj trenerzy dali nam tytuł mistrza świata po 15 latach przerwy. Każdy medal jest dla nas wart szacunku, ale wyniki Igrzysk Olimpijskich i ostatnich Mistrzostw Świata nie były odpowiednie i dlatego jako członek Komitetu Wykonawczego poparłem taką decyzję - skomentował Trietiak.

Na to, czy nowym trenerem reprezentacji będzie Bilaletdinow duży wpływ będą miały władze Ak-Bars Kazań, z którym 56-letni szkoleniowiec jest związany kontraktem. - Klub Ak-Bars zawsze będzie stawiał dobro reprezentacji ponad własnym. Uważam, że trener Bilaletdinow jest najlepszym kandydatem na stanowisko selekcjonera, ale decyzja będzie należała do najwyższych władz naszego klubu - powiedział generalny menedżer drużyny z Tatarstanu, Rawił Szawalejew. - Uważam też, że ktokolwiek będzie selekcjonerem nie powinien jednocześnie prowadzić drużyny klubowej.

Trener, którego ostatecznie wybierze FHR będzie musiał być później zatwierdzony przez rosyjskie Ministerstwo Sportu, Turystyki i Młodzieży.
Dodaj do: wykop twitter sledzik grono
proponuje Pysza na trenera!!!!!!!! beda sukcesy i znajdziecie sie w szybkim tempie i miejscu gdzie teraz my jestesmy :)))
no coś ty kolego takiego "FACHURE" jak Pysz to się nie zwalnia.....
U nas wyniki niesatysfakcjonujące, ale posada utrzymana - jasny sygnał, że nie trzeba wywiązywać się z umów. To takie zarządzanie a'la Ingielewicz. Swoją drogą pan prezes musi czuć się mocny i raczej pewny reelekcji skoro podjął decyzję (utrzymanie Pysza na stanowisku), która to może utrudnić działania jego następcy...
kamil rosja bez trenera obskoczy nas 10 razy ; )
na prezesa sbornej MARKA KOSTECKIEGO Z STOCZNIOWCA GDANSK
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

SHOUTNEWS

2015-08-31 13:46 Klub TatrySki Podhale Nowy Targ ustalił ceny biletów i karnetów: Bilet Normalny - 13 zł, Bilet Ulgowy - 8 zł (kobiety, dzieci, wszyscy uprawnieni do zniżki), Bilet Rodzinny - 23 zł (2 +1, 2+2), KARNETY: 200 zł.

2015-08-30 03:20 Hokeiści Nesty Toruń pokonali Stoczniowca 2014 Gdańsk 12:2. Bramki: Żyliński, Kukuszkin 2 Dołęga 2, M. Kalinowski, Dzięgiel 2, Winiarski, Strużyk, Fraszko, Huzarski - Gołaszewski, Stasiewicz.

2015-08-29 21:50 Po 60.minucie Polska remisuje z Lausitzer Füchse 1:1. Trenerzy obu ekip ustalają, że nie będzie rozgrywana dogrywka ani rzuty karne. Tym samym wynik remisowy jest ostatecznym rozstrzygnięciem.

2015-08-29 21:25 Rzutu karnego nie wykorzystał Damian Kapica i w dalszym ciągu remisujemy z "Łużyckimi Lisami" z Weißwasser.

2015-08-29 21:00 Po dwóch tercjach Polska remisuje z Lausitzer Füchse 1:1. Bramkę dla Polski w 30. minucie zdobył Górny po asystach Kapicy i Domogały.

2015-08-29 20:12 Mecz reprezentacji Polski z Lausitzer Fuchse można obejrzeć wideo na żywo >>> TUTAJ - KLIKNIJ.

2015-08-29 18:25 W trzecim dniu Turnieju Nadziei Olimpijskich U-18 rozgrywanym w Dębicy Węgry pokonały Austrię 3-1 a Polska pokonała Słowację U16 4-2. Turniej wygrali Węgrzy a drugiej miejsce zajęli Polacy.

2015-08-28 23:47 W drugim dniu Turnieju Nadziei Olimpijskich U-18 rozgrywanym w Dębicy Węgry rozgromiły Słowaków 7-0 a Polska pokonała Austrię 3-1 (1:0, 2:0, 0:1). Bramki: Michałowski, Olszewski, Jeziorski - Bluml.

2015-08-28 21:38 Po czterdziestu minutach "Orły" prowadzą z Eispiraten Crimmitschau 3:1. Trzeciego gola zdobył Bartłomiej Pociecha.

2015-08-28 20:43 Kadra PZHL, złożona głównie z młodych i obiecujących zawodników, prowadzi z występującym na co dzień w DEL2 Eispiraten Crimmitschau 2:1. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Kamil Kalinowski i Mateusz Bepierszcz.

2015-08-28 20:14 Hokeiści Tatryski Podhale Nowy Targ pokonali HK Zagłębie Sosnowiec 6:4 (3:1, 3:0, 0:3). Bramki: Mrugała, Różański, Neupauer, Gruszka, Tapio, Wielkiewicz - Wąsiński, P. Bzdyl, Rutkowski, M. Kozłowski.

2015-08-28 19:04 Wczoraj w wieku 82 lat zmarł Al Albour, legendarny trener New York Islanders. Albour prowadził "Wyspiarzy" w latach 1973 - 1994. W sezonie 2007/08 honorowo poprowadził Islanders w jednym spotkaniu, dzięki czemu osiągnął rekordową liczbę 1500 spotkań na ławce trenerskiej drużyny z Nowego Jorku.

2015-08-28 12:33 W dzisiejszym meczu towarzyskim Polonia Bytom pokonała Orlika Opole 7:4.

2015-08-28 11:14 HC Ocelarzi Trzyniec z Aronem Chmielewskim w składzie zagra dzisiaj kolejne spotkanie ze Stavanger Oilers w ramach hokejowej Ligi Mistrzów. Relacja live, multimedia oraz statystyki z tego spotkania - KLIKNIJ.

2015-08-27 23:59 W pierwszym dniu Turnieju Nadziei Olimpijskich U-18 rozgrywanym w Dębicy Austria wygrała ze Słowacją 3-2 a Polska uległa Węgrom 4-5 (0:1, 1:2, 3:2).

2015-08-27 22:48 Jutrzejsze spotkanie sparingowe pomiędzy Polonią Bytom a Orlikiem Opole odbędzie się o godzinie 10:15.

2015-08-27 21:45 Unia Oświęcim pokonała na wyjeździe Naprzód Janów 5:0. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Peter Tabaček - dwie oraz Lubomir Vosatko, Wojciech Wojtarowicz i Patryk Malicki.

2015-08-27 20:27 Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali Orlika Opole 7:2 (1:0, 5:1, 1:1). Bramki: Semrad 3, Lukacik 2, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka - Cichy 2. W drugim meczu Comarch Cracovia wygrała w wyjazdowym spotkaniu z AZ Hawierzowem 5:2 (1:0, 2:2, 2:0). Bramki dla Cracovii: Rompkowski, Pasiut, Svitana, Paczkowski, Sinagl.

2015-08-27 20:22 Po czterdziestu minutach Naprzód Janów przegrywa z Unią Oświęcim 0:2. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Lubomir Vosatko i Peter Tabaček. Przy obu z nich podawał Sebastian Kowalówka.

2015-08-27 20:00 Po drugiej tercji JKH GKS Jastrzębie wygrywa z Orlikiem Opole 6:1. Bramki: Semrad 3, Lukacik, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka - Cichy. W drugim meczu Comarch Cracovia wygrywa w wyjazdowym spotkaniu z AZ Hawierzowem 3:2. Bramki dla Cracovii: Rompkowski, Pasiut, Svitana.

emeryt: a i temu Fiedorowi dałbym pograć,moze wypali jak kiedyś Kuberski
Karatajev: predzej chyba Modrzeja lub Fiedora..ale narazie brak mamony..
Ksiądz Robak: Modrzej wróci do natarcia
Oświęcimianin_23: Fiedor niech zostanie na obronie, dobrze mu idzie. Modrzeja do ataku i tego nowego defa zamiast niego.
Karatajev: jeszcz jednak daleko do nowego defa..
Oświęcimianin_23: Fakt, daleko... ale miejmy nadzieję, że Pan Skórka znajdzie jeszcze jakieś drobne :D
Ksiądz Robak: Ponoć prezes mo jeszcze nierozpakowane koperty z pierwszej komuni.....jutro mo je napocząć
emeryt: byłbym ostrożny w zatrudnianiu kolejnego pepika.mamy kilku dobrze rokujących tzw. młodych,wpuściłbym ich na głęboko wode ...a pepik,no cóż,Unii nie zbawi a tylko bedzie kolejnym na liście płac
emeryt: Nowotarski Gębczyk Wanat Malicki Koczy Budzik Paszek oni musza grać bo jak nie teraz to kiedy?
Karatajev: emerycie, Skórka ponoc zapowiedział DOboszowi ze napadzioró juz nie bedzie, młodzi mają grać, a co do defów..mamy Gabrysia, Vosatke, Popele, Bezuske, Gębczyka i Nowotarskiego, czyli 6 do tego dwóch przekwalifikowanych, pw przypadku kontuzji będą w obornie braki..
emeryt: ok Karo chodzi mi tylko o sytuacje że przyjedzie emeryt a młodego posadza na ławe
Ksiądz Robak: Ide gory wymoczyć...zdjęcia dam na fejsa
Ksiądz Robak: ....giry....
Karatajev: wiem wiem, mysle ze Modrzej wrociłby do ataku jako pierwszy, bo na tej obronie to tak..że tak powiem róznie sobie daje rade, wiekszy pozytek w ataku z Niego;)
Oświęcimianin_23: Zobaczymy jak to będzie ;) Oby wszyscy byli zdrowi i w formie 6 września ;)
Marios91: tylko co mlodzi sie naucza przy Doboszu...
Karatajev: tylko znak zapytania jest przy Kowalu, reszta nie gra zeby nie ryzykowac poglebienia kontuzji..
Oświęcimianin_23: Kowal ponoć jutro nie gra więc może się wykuruje ;)
Podhale2014: Hej Kibice Pozdrawiam. Podhale jutro ma ostadni sparing i zaczynamy sezon.
Ksiądz Robak: Na mistrza Polski przyszedł czas ×4
Oświęcimianin_23: Z kim gracie Góralu?
Podhale2014: Spiska Nova Vies