Wyświetleń: 554

NHL: Zagrał cały mecz z pękniętą kością twarzy (WIDEO)

2018-02-09 21:49:24

Troy Brouwer doznał ostatniej nocy kontuzji twarzy, która na jakiś czas wykluczy go z gry. Nie przeszkodziło mu to jednak dokończyć meczu.

Występujący w Calgary Flames Brouwer został uderzony krążkiem w twarz już w 1. minucie wygranego 3:2 meczu z New Jersey Devis. Uraz spowodował, że musiał na chwilę udać się do szatni. Wrócił jednak do gry w połowie pierwszej tercji, a później grał dalej w drugiej i trzeciej. Łącznie spędził na lodzie 11 minut i 55 sekund. To niewiele mniej niż wynosi jego średnia w tych rozgrywkach (13:38). Grał do samego końca, bo ostatni raz wyjeżdżał na lód w przedostatniej minucie.

Teraz okazało się, że jego uraz jest na tyle poważny, iż będzie musiał dłużej odpocząć od gry w hokeja. Klub z Calgary ogłosił, że zawodnik doznał pęknięcia kości twarzy. Nie podano dokładnie, ile potrwa jego przerwa, ale będzie to co najmniej tydzień, a jego zdrowie będzie oceniane właśnie z tygodnia na tydzień.

Brouwer wystąpił w tym sezonie we wszystkich 54 dotychczasowych meczach Calgary Flames. Strzelił 3 gole i zaliczył 12 asyst. Jest drugim najczęściej atakującym rywali ciałem zawodnikiem "Płomieni" (94 wejścia). Nie do końca spełnia jednak w Calgary oczekiwania wiązane z nim jako graczem zarabiającym średnio rocznie 4,5 mln. dolarów. Do NHL został wybrany z numerem 214 draftu w 2004 roku przez Chicago Blackhawks. To z tym zespołem osiągnął w 2010 roku największy sukces w karierze, sięgając po Puchar Stanleya. Występował także w Washington Capitals i St. Louis Blues. W sezonach zasadniczych NHL rozegrał dotąd 741 meczów, strzelił 166 goli i zaliczył 168 asyst. W play-offach w 102 meczach zdobył 34 punkty.

Brouwer jest najlepiej znany z bardzo twardej gry na bandach. W okresie od swojego debiutu w NHL zajmuje 18. miejsce w klasyfikacji najczęściej atakujących ciałem zawodników w lidze. W klubie z Calgary wydaje się mieć pecha, bo już w zeszłym sezonie stracił 8 meczów, czyli dokładnie tyle, ile w poprzednich trzech zespołach we wszystkich 7 pełnych sezonach w NHL razem wziętych.