XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Znamy półfinalistów!
Zakończyła się faza grupowa XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016. W sobotnich półfinałach zagra UKS Zagłębie Sosnowiec z JKH GKS Jastrzębie i MOSM Tychy z TMH Polonia Bytom.
Grupa E - lodowisko w Katowicach hala mała Spodka
godz. 09.00 - TMH Polonia Bytom – Energa Stoczniowiec 6:5 po rzutach karnych (2:3, 2:2, 1:0 - 0:0) karne 1:0
1:0 Paweł Zygmunt - Szymon Mularczyk, Marcin Kawka (8:23)
1:1 Maks Ananiew - Michał Rybak, Maciej Rybak (10:53)
1:2 Gilbert Leśniak (12:03)
2:2 Robert Gajdzik - Maciej Ledwoń (12:31)
2:3 Michał Rybak - Maciej Rybak (13:42)
2:4 Michał Rybak - Maciej Rybak (26:34)
3:4 Maciej Ledwoń - Maciej Anklewicz, Robert Gajdzik (31:34)
3:5 Maciej Rybak - Michał Rybak (32:20)
4:5 Adam Kołodziej (36:30)
5:5 Patryk Jóźwik (41:23)
6:5 Szymon Mularczyk (decydujący rzut karny)
Najlepsi zawodnicy meczu: Paweł Zygmunt - Gilbert Leśniak.
Sędziowali: Janusz Strzempek - Przemysław Dominiczewski, Grzegorz Lipiński.
Minuty karne: 12 - 4
Strzały: 37 - 30
Widzów: 50
TMH Polonia: Robaszkiewicz - Schupp, Kawka; Gajdzik, Anklewicz, Mularczyk - Kołodziej; Rudnicki, Jóźwik, Zygmunt - Ledwoń, Bodora; Latawiec, Demiańczuk, Gryc - Pszon, Sobera; Bogusiak, Zając.
Energa Stoczniowiec: Zgrzebicki - Leśniak, Kmieć; Maciej Rybak, Michał Rybak, Ananiew - Munch, Mincewicz; Kasicki, Volf, Minienkow - Wala, Kurnicki; Murawski, Mocarski, Zalewski.
godz. 12.00 - MKS Sokoły Toruń – UKS Zagłębie Sosnowiec 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
1:0 Mateusz Zieliński - Jakub Lewandowski (14:02)
2:0 Marcin Jóźwiak - Jakub Prokurat (16:32)
2:1 Michał Bernacki - Mariusz Piotrowski (5:46)
3:1 Jakub Lewandowski (30:50)
3:2 Michał Bernacki - Mariusz Piotrowski (30:29)
3:3 Mariusz Piotrowski (32:49)
3:4 Michał Bernacki (43:41)
3:5 Michał Bernacki - Patryk Jarosz (59:03, 5/4)
3:6 Patryk Jarosz - Michał Bernacki (59:13)
Najlepsi zawodnicy meczu: Sebastian Lipiński - Michał Bernacki.
Sędziowali: Marcin Polak - Mariusz Tymczyszyn, Sajmon Grelich.
Minuty karne: 12 - 4
Strzały: 26:29
Widzów: 50
MKS Sokoły: Lipiński - Zieliński, Jóźwiak; Śmieszek, Lewandowski, Mazurkiewicz - Urbański, Szuba; Fraszko, Rafiński, Prokurat - Khoperia, Niedlich; Szchramm, Popielski oraz Jaroch, Wołoszyk.
UKS Zagłębie: Prokop - Duszak, Goj; Jarosz, Bernacki, Piotrowski - Stupnytskyi, Malczewski; Luszniak, Grędel, Tomaszewski - Mońka, Bartnik; Jokiel, Dereniowski, Przepiórkowski - Ciołek, Mąkosza; Jurlikowski, Urbańczyk oraz Kubarek.
Grupa D - lodowisko w Tychach
godz. 14.15 - UKH Dębica – UKH Unia Oświęcim1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
0:1 Miłosz Noworyta (19:49, 4/5)
0:2 Szymon Wojtarowicz - Szymon Flasz (22:59, 5/4)
1:2 Mirosław Ptak - Dariusz Sieradzki (42:17)
1:3 Szymon Flasz - Adrian Prusak (55:02)
1:4 Szymon Wojtarowicz - Adam Kot (59:24, do pustej bramki)
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski - Adrian Wolny, Mateusz Krzywda.
Minuty karne: 12 - 16
Strzały: 16 - 34
Widzów: 20
UKH: Wojciechowski - Bednarz, Szukała; Sokalski, Ptak, Dybowski - Sieradzki, Mazur; Bukowski, Filipek, Fus - Lewicki, Wójcik; Ferenc, Giełbaga, Kurczyk oraz Hadowski (n/g).
UKH Unia: Kubas - Noworyta, Sołtys; Wojtarowicz, Prusak, Flasz - Wołek, Adam Kot; Magiera, Wątor, Kupiec - Rudek (n/g), Górny; Rabęda (n/g), Szymeczko, Jęczała - Jarnot (n/g), Malewski.
godz. 17.15 - MOSM Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
1:0 Bartłomiej Jeziorski (12:45)
2:0 Patryk Krężołek - Dawid Duży, Rafał Podlipni (35:55, 5/4)
Najlepsi zawodnicy meczu: Kamil Lewartowski - Jakub Michałowski
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek - Dariusz Pobożniak, Mariusz Smura.
Minuty karne: 4 - 8
Strzały: 28 - 27
Widzów: 250
MOSM: Lewartowski - Bizacki, Plewnia; Krężołek, Duży, Jeziorski - Kapusta, Kamieniecki; Kostyła, Ubowski, Podlipni - Mazurczyk, Królik; Hołdowicz, Adamczyk, Jaromin - Mizgała, Krzyżek (n/g); Gruźla, Krzyżek.
JKH GKS: Załucki - Michałowski, Antoni Kot; Rafalik, Jarosz, Pelaczyk - Brela, Witas; M. Paś, D. Paś, Szubert - Gruszczyk, Wywiał; Misterkiewicz, Blanik, Wałęga - Barszczewski, Cieśla; Nowak, Idiasik, Płachetka.
Tabela:
GRUPA D
l. mecze punkty bramki
1. MOSM Tychy 3926 : 3
2. JKS GKS Jastrzębie 36 17 : 5
3. UKH UNIA Oświęcim 3310 : 23
4. UKH Dębica 30 1 : 23
GRUPA E
l. mecze punkty bramki
1. UKS ZAGŁĘBIE Sosnowiec 3714 : 11
2. TMH POLONIA Bytom 3616 : 13
3. MKS SOKOŁY Toruń 34 13 : 12
4. ENERGA STOCZNIOWIEC 319 : 16
NajlepsistrzelcyXXII OOM w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016.
W klasyfikacji nanajlepszego strzelca będą brane pod uwagę zdobyte bramki orazasysty.
| nazwisko iimię |
| bramki | asysty | punkty |
|
|
1. | JEZIORSKIBARTŁOMIEJ | 6 | 5 | 11 |
| TYCHY | |
2. | KRĘŻOŁEKPATRYK | 5 | 4 | 9 |
| TYCHY | |
3. | BERNACKIMICHAŁ |
| 6 | 2 | 8 |
| SOSNOWIEC |
4. | JAROSZDOMINIK |
| 4 | 3 | 7 |
| JASTRZĘBIE |
5. | ZYGMUNTPAWEŁ |
| 4 | 3 | 7 |
| BYTOM |
6. | PIOTROWSKIMARIUSZ | 4 | 3 | 7 |
| SOSNOWIEC | |
7. | RYBAKMACIEJ |
| 4 | 3 | 7 |
| GDAŃSK |
8. | PODLIPNIRAFAŁ |
| 4 | 3 | 7 |
| TYCHY |
9. | JÓŹWIKPATRYK |
| 5 | 1 | 6 |
| BYTOM |
10. | DUŻYDAWID |
| 3 | 3 | 6 |
| TYCHY |
11. | KAMIENIECKIKACPER | 2 | 4 | 6 |
| TYCHY | |
12. | KOSTYŁAMACIEJ |
| 2 | 4 | 6 |
| TYCHY |
13. | JAROSZPATRYK |
| 2 | 4 | 6 |
| SOSNOWIEC |
14. | RYBAKMICHAŁ |
| 2 | 4 | 6 |
| GDAŃSK |
20.02.2016 (sobota) - PÓŁFINAŁY
I półfinał (Katowice)
godzina 09.00 - UKS Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie
II półfinał (Tychy)
godzina 12.30 - MOSM Tychy – TMH Polonia Bytom
21.02.2015 (niedziela) - FINAŁY
Lodowisko w Tychach
Mecz o III miejsce - 13.00
Mecz o I miejsce - 16.00
W niedzielę 21.02. na lodowisku w Tychach odbędzie się mecz o 3. miejsce i finał XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w hokeju na lodzie. Transmisja będzie dostępna nawww.slaskie.tv/na-zywo
O godz. 13:00 mecz o III miejsce, o godz. 16:00 finał, następnie uroczyste zamknięcie OOM.
http://slaskie.tv/xxii-ogolnopolska-olimpiada-mlodziezy-hokej-na-lodzie/1901013618
Sponsorem nagród dla zawodników jest firma CCM - Wyłączny dystrybutor SKI System Spo. z o.o. Poznań.
Komentarze