Wyświetleń: 3168

Po pierwszym dniu Asekuracji Cup

2009-12-28 22:52:14

W pierwszym dniu międzynarodowego turnieju do lat 18 Asekuracja Cup 2009 w Toruniu reprezentacja Polski pokonała MKS Sokoły Toruń 10:3. W drugim spotkaniu Reprezentacja Litwy wygrała z kadrą Śląska 6:5.

Turniej zaczął mecz MKS Sokoły - Polska U 18. Już po pierwszej odsłonie Polska prowadziła 3:1.  Druga tercja skończyła się na wyniku 2:0 dla Reprezentacji Polski. W ostatnich 20 minutach  w bramce Polski zmieniono bramkarza ( Mrugała na Kachniarza). Ta tercja źle zaczęła się dla Sokołów gdyż  już w 7 sekundzie Polska podwyższyła prowadzenie do 6:1.  Po 5 minutach wpadła  bramka dla Polski i na tablicy można było zobaczyć wynik 7:1.  Sokoły zdołały strzelić bramkę w osłabieniu. Lecz długo z tego się nie cieszyli gdyż Reprezentacja Polski po 35 sekundach strzelili 8 bramkę. Ta pociągnęła za sobą kolejne  dwie. Strzelanie w tym meczu zakończył zawodnik Sokołów Łukasz Bułanowski.

Najlepsi gracze: Polska U 18 - Mateusz Michalski
                        MKS Sokoły - Jakub Gimiński

MKS Sokoły Toruń - Reprezentacja Polski U 18 3:10 (1:3,0:2,1:5)

gole dla Sokołów: Bułanowski 2, K. Kalinowski
gole dla Polski U-18: Michalski 3, Kapica, Domagała, Szymański, Starzyński, Sarna, Ciura, Pociecha

SOKOŁY: Lewandowski; Naif Abid - Gimiński, Skólmowski - Jankowski, Huzarski - Wełnowski; Mądrowski - K. Kalinowski - Działdowski, Bułanowski - Tyburski - Bolszakow, Maciejewski - Wiśniewski - M. Kalinowski oraz Kurpiewski.

POLSKA: Mrugała (od III tercji Kachniarz); Pociecha - Lehmann, Gacek - Ciura, Laszczak - Baca, Gaczoł - Sarna; Kapica - Wcisło - Michalski, Domagała - Starzyński - Wypasek, Szymański - Pesta - Stokłosa, Ł. Nalewajka - Zarotyński - R. Nalewajka.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Litwy i Kadry Śląska. Po pierwszej tercji wynik wskazywał , że Litwa spokojnie wygra mecz (5:1). W drugiej tercji bezbramkowy remis. Lecz w ostatniej odsłonie Kadra Śląska wzięła się za odrabianie strat. Tercje zakończyli zwycięsko ale w meczu musieli uznać wyższość rywali.

Reprezentacja Litwy U 18 - Reprezentacja Śląska 6:5 (5:1,0:0,1:4)

Oto tabela po pierwszym dniu Asekuracji Cup:M.     Drużyna                  m.       Pkt.      W.      P.      R.     WT.    PT.       +/-
1.   Polska U 18                 1          3         1        0       0        0       0        10/3
2.   Litwa U  18                  1          3         1        0       0        0       0        6/5
3.   Kadra Śląska               1          0         0        1       0        0       0        5/6
4.   MKS Sokoły Toruń     1          0         0       1      0       0       0        3/10