MHL: Rezerwy Zagłębia wygrywają ligę. Zgarniają 30 tys. zł
Rezerwowy zespół Zagłębia Sosnowiec wygrywa Młodzieżową Hokej Ligę na dwie kolejki przed jej zakończeniem. Sosnowiczanie mają jedenaście punktów przewagi nad drugim JKH II GKS Jastrzębie. W nagrodę Zagłębie otrzyma 30 tys. zł brutto za triumf na zapleczu PHL.
Dwie ostatnie kolejki Młodzieżowej Hokej Ligi zostaną rozegrane 25 i 26 stycznia. Następnie 12 juniorskich drużyn rozegra cztery turnieje w Centralnej Lidze Juniorów.
Zespoły będą podzielone na trzy grupy według klasyfikacji z sezonu 2018 / 2019.
Grupa A: (Sanok, Nowy Targ, Kraków, Oświęcim)
Grupa B: (Gdańsk, Bytom, Toruń, Janów)
Grupa C: (Jastrzębie, Sosnowiec, Tychy, Łódź)
Terminy (faza grupowa)
1) 31.01-02.02.2020
2) 14-16.02.2020
3) 06-08.03.2020
4) 13-15.03.2020
- Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w grupach: A, B, C, bezpośrednio awansują do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów i zostaną sklasyfikowane na miejscach 1, 2, 3, wg średniej ilości zdobytych punktów w rozegranych meczach eliminacyjnych (grupowych).
- Pozostałe drużyny zostaną sklasyfikowane na miejscach: 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, wg średniej ilości zdobytych punktów w rozegranych meczach eliminacyjnych (grupowych).
- Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów odbędzie się 24-29.03.2020.
25. kolejka (18.01.2020)
UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok - MKS Cracovia Kraków 3:5 (0:1, 0:3, 3:1)
Bramki: Maciej Witan, Jahor Pankrat, Wiktor Dżugan - 2 Igor Augustyniak, 2 Mateusz Bezwiński, Kirył Jastrabau
UKH Unia Oświęcim - ŁKH Łódź 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Bramki: Jakub Kurandy, Kamil Daniliszyn
UKS Zagłębie Sosnowiec - MKS Sokoły Toruń 8:1 (2:0, 4:0, 2:1)
Bramki: 2 Mateusz Sak, Mariusz Piotrowski, Michał Domogała, Patryk Jarosz, Kacper Opiłka, Szymon Luszniak, Władimir Pietrowski - Eryk Schafer
KH Polonia Bytom - GKS Stoczniowiec Gdańsk 5:6 (1:1, 1:2, 3:3)
Bramki: 3 Piotr Bajon, Błażej Salamon, Łukasz Dybaś - 2 Michał Naróg, 2 Bartosz Wołoszyk, Mateusz Strużyk, Kacper Fruczek
MUKS Naprzód Janów - SMS Toruń 1:7 (0:1, 0:2, 1:4)
Bramki: Maciej Fabiańczyk - 2 Daniel Drąg, Michał Proczek, Konrad Piskalski, Oskar Jeziorski, Marcel Sawicki, Jakub Mularczyk
JKH GKS Jasrzębie II - MOSM Tychy 0:10 (0:2, 0:5, 0:3)
Bramki: 2 Patryk Kula, 2 Kacper Gruźla, 2 Mateusz Ubowski, Oliwier Kasperek, Daniel Hołdowicz, Jan Krzyżek, Adrian Zawalski
26. kolejka (19.01.2020)
UKH Unia Oświęcim - SMS Toruń 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Bramki: 2 Krzysztof Dudkiewicz, Kamil Wątor - Jan Walczak
UKS Zagłębie Sosnowiec - GKS Stoczniowiec Gdańsk 6:0 (0:0, 4:0, 2:0)
Bramki: Patryk Jarosz, Wasilij Jerasow, Michał Domogała, Łukasz Rutkowski, Nikita Kozłow, Aleksander Gniewek
UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok - MMKS Podhale Nowy Targ 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)
Bramki: 3 Szymon Fus, 2 Kazuyuki Minemoto, Konrad Filipek - Kacper Worwa, Krystian Wikar, Krzysztof Jarczyk, Dominik Szlembarski
KH Polonia Bytom - MKS Sokoły Toruń 8:2 (3:2, 2:0, 3:0)
Bramki: 4 Łukasz Dybaś, Błażej Salamon, Jakub Sojka, Tomasz Wcisło, Michał Zając -Jakub Małecki, Radosław Krzymowski
MUKS Naprzód Janów - ŁKH Łódź 2:5 (1:5, 1:0, 0:0)
Bramki: Igor Kowolik, Michał Krokosz - 3 Václav Říha, Jauhienij Stryżanok, Tymoteusz Lewy
TABELA MHL:
# | Zespół | M | Pkt | BZ | BS |
---|---|---|---|---|---|
1. | UKS Zagłębie Sosnowiec (MHL) | 22 | 62 | 167 | 49 |
2. | JKH GKS Jastrzębie II (MHL) | 22 | 51 | 127 | 70 |
3. | GKS Stoczniowiec Gdańsk (MHL) | 22 | 48 | 109 | 65 |
4. | UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok (MHL) | 23 | 44 | 122 | 87 |
5. | KH Polonia Bytom (MHL) | 22 | 41 | 105 | 83 |
6. | MOSM Tychy (MHL) | 22 | 35 | 90 | 98 |
7. | SMS Toruń | 22 | 33 | 93 | 87 |
8. | MKS Cracovia Kraków (MHL) | 22 | 32 | 84 | 87 |
9. | UKH Unia Oświęcim (MHL) | 22 | 24 | 73 | 85 |
10. | MKS Sokoły Toruń (MHL) | 21 | 20 | 81 | 123 |
11. | MUKS Naprzód Janów (MHL) | 22 | 18 | 58 | 121 |
12. | ŁKH Łódź (MHL) | 22 | 12 | 58 | 147 |
13. | MMKS Podhale Nowy Targ (MHL) | 22 | 9 | 44 | 109 |
STATYSTYKI TOP 10:
# | Nazwisko i Imię | Zespół | M | P | B | A | PIM |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bryk Krzysztof | JKH GKS Jastrzębie II (MHL) | 21 | 47 | 18 | 29 | 30 |
2. | Ubowski Mateusz | MOSM Tychy (MHL) | 22 | 44 | 11 | 33 | 18 |
3. | Jerasow Wasilij | UKS Zagłębie Sosnowiec (MHL) | 20 | 44 | 23 | 21 | 14 |
4. | Dubinin Andrej | UKS Zagłębie Sosnowiec (MHL) | 19 | 43 | 15 | 28 | 12 |
5. | Bajon Piotr | KH Polonia Bytom (MHL) | 22 | 42 | 11 | 31 | 6 |
6. | Dybaś Łukasz | KH Polonia Bytom (MHL) | 16 | 40 | 25 | 15 | 31 |
7. | Filipek Konrad | UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok (MHL) | 13 | 40 | 22 | 18 | 40 |
8. | Siańkiewicz Arciom | JKH GKS Jastrzębie II (MHL) | 20 | 37 | 20 | 17 | 12 |
9. | Piotrowski Mariusz | UKS Zagłębie Sosnowiec (MHL) | 18 | 35 | 17 | 18 | 8 |
10. | Wołoszyk Bartosz | GKS Stoczniowiec Gdańsk (MHL) | 22 | 33 | 19 | 14 | 16 |
Komentarze