Wyświetleń: 3063

Charakter i dyscyplina na lodzie

2018-03-03 17:23:56

Hokeiści Comarch Cracovii nie zdołali wywieźć z Oświęcimia żadnego zwycięstwa. Oznacza to, że w ćwierćfinałowej rywalizacji mamy remis 2:2. Kasper Bryniczka przekonuje, że „Pasy” zrobią wszystko, by jak najszybciej zakończyć tę serię.

Wszystkie mecze Cracovii z Unią mają dwie prawidłowości. Po pierwsze wygrywają w nich gospodarze, a po drugie jako pierwsi na prowadzenie wychodzą biało-niebiescy.

Troszkę źle zaczynamy te spotkania. Czwartkowy mecz był już czwartym, w którym musieliśmy gonić wynik – zaznaczył Kasper Bryniczka, środkowy Cracovii.

„Pasy” po pierwszej tercji przegrywały już 3:0. W drugiej odsłonie udało im się zdobyć dwie bramki i odrobić część strat. W ostatniej tercji podopieczni Rudolfa Roháčka rozpoczęli prawdziwą pogoń za wynikiem. Pod oświęcimską bramką wielokrotnie się kotłowało, ale dobrymi interwencjami popisywał się Michal Fikrt.

W 50. minucie Patryk Noworyta trafił w poprzeczkę, a gumę w oświęcimskiej bramce umieścił Tomáš Sýkora. Uczynił to jednak rękawicą, więc sędzia Patryk Pyrskała nie mógł zaliczyć tego trafienia.

Powiem szczerze, że nie wiem, co się stało. Nie byłem wówczas na lodzie, ale z tego co mówili nasi zawodnicy to ten gol został zdobyty w prawidłowy sposób. Szkoda, że sędzia go nie uznał. Byliśmy wtedy na fali i to spotkanie mogłoby się wtedy inaczej potoczyć – powiedział 27-letni napastnik.

Później zawodnicy Unii dobrze się zamurowali, grali ofiarnie, a w ich bramce świetnie spisywał się Michal Fikrt. Ostatecznie przegraliśmy 2:3 – dodał Bryniczka.

W ćwierćfinałowej serii jest zatem remis 2:2. Rywalizacja teraz znów przenosi się do Krakowa.

Chcemy wygrać niedzielny mecz, a potem wrócić do Oświęcimia i zakończyć tę serię. Żeby tak się stało, każdy z nas musi pokazać charakter i zaprezentować dyscyplinę na lodzie – zaznaczył środkowy „Pasów”, który z powodu gorączki nie wystąpił w meczu numer trzy. Odpowiednia dawka leków zrobiła swoje i postawiła go na nogi.

Przypomnijmy, że transmisję z niedzielnego starcia obu ekip przeprowadzi TVP Sport. Piąty mecz małopolskiego ćwierćfinału rozpocznie się o godzinie 19:00. Tekstowa relacja „minuta po minucie” na naszych łamach.