Wyświetleń: 8719

Jastrzębie wraca do gry! Rywalizacja rozpoczyna się od nowa (WIDEO)

2018-03-01 20:59:39

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie po raz drugi pokonali TatrySki Podhale Nowy Targ, odprawiając tym razem "Szarotki" w stosunku 4:2. W ćwierćfinałowej rywalizacji jest już więc remis 2:2, a kolejne mecze odbędą się w niedzielę w Nowym Targu i we wtorek w Jastrzębiu-Zdroju.

Od pierwszego rzuconego krążka w czwartkowym meczu kibice na Jastorze oglądali bardzo dynamiczne i ciekawe zawody. Akcja raz po raz przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. Jedną z nich gospodarze zmienili na gola, gdy w 16. minucie z niebieskiej kropnął Tobiasz Bigos i kibice JKH poderwali się z krzesełek w geście radości.

Druga odsłona przysporzyła kibicom huśtawkę nastrojów. Najpierw dwie skuteczne akcje wykonał Elvijs Biezais i "Szarotki" wyszły na prowadzenie 2:1. Łotewski napastnik do remisu doprowadził podczas gry w przewadze, a później trafił, gdy oba zespoły miały na lodzie po pięciu graczy.

Podrażnieni takim obrotem spraw jastrzębianie wzięli się do roboty. Efekt był taki, że już w 29. minucie wyrównał Leszek Laszkiewicz, a chwilę później prowadzenie miejscowych odzyskał w ładnym stylu Kamil Wróbel i po rajdzie młodego napastnika JKH było 3:2. Kilkadziesiąt minut przed druga przerwą ekipa z Leśnej prowadziła już 4:2, gdy drugi raz na listę strzelców wpisał się Leszek Laszkiewicz.

Mimo twardej walki z obu stron w trzeciej tercji zmian rezultatu się nie doczekaliśmy i zasłużone zwycięstwo JKH w stosunku 4:2 stało się faktem. Tym samym w ćwierćfinałowej rywalizacji jest już 2:2 i kolejne mecze odbędą się w niedzielę w Nowym Targu oraz we wtorek w Jastrzębiu-Zdroju. Awansuje ten zespół, który wygra cztery mecze.

JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
1:0 - Tobiasz Bigos - Jan Homer, Leszek Laszkiewicz (15:34),
1:1 - Elvijs Biezais - Dmitrji Samarin (22:05, 5/4),
2:1 - Elvijs Biezais - Dmitrij Samarin, Marcin Kolusz (24:42),
2:2 - Leszek Laszkiewicz - Dominik Jarosz, Richard Bordowski (28:15),
3:2 - Kamil Wróbel - Tobiasz Bigos, Leszek Laszkiewicz (32:14),
4:2 - Leszek Laszkiewicz - Richard Bordowski, Jan Homer (38:12).

Sędziowali: Tomasz Radzik, Sebastian Kryś (główni) - Patryk Kasprzyk, Daniel Lipiński (liniowi).
Minuty karne: 4 - 14 (w tym 10 minut za atak na głowę dla Damiana Tomasika).
Strzały: 28-25
Widzów: 1 000.

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:2.
Kolejny mecz: w niedzielę w Nowym Targu.

JKH GKS: Raszka (Fučík n/g) – Horzelski, Jankovič (2); Bordowski (2), Paś, Laszkiewicz – Lukáčik, Homer; Komínek, Kulas, Świerski – Kubeš, Gimiński; Nahunko, Wróbel, Ł. Nalewajka – Bigos, Michałowski (n/g); Pelaczyk (n/g), Jarosz, Matusik (n/g).
Trener: Robert Kalaber.

TatrySki Podhale: Odrobny (B. Kapica n/g) – Jaśkiewicz, Tomasik (2+10); Kolusz, Zapała, Wielkiewicz – Sulka, Samarin; Gruszka, Ogorodnikow, Biezais (2) – K. Kapica, Pichnarčík; M. Michalski, Neupauer, Różański – Wojdyła, Mrugała; Svitac, Siuty, Kondraszow.
Trener: Aleksandrs Beļavskis.

Gratulacje JKH, pierwszy mecz tej rywalizacji PO z tak bezprzeczną przewagą i zasłużoną wygraną.
Podhale nie ma sił? Dzisiejszy mecz od początku bez wiary, szybkości, zadziorności - poprostu słabo. Trzecią tercję to już grali jak za karę, gdzie ta góralska krew - 2minuty przewagi i zero, powtarzam ZERO strzałów?! Oby wniosku zostały jakieś wyciągnięte i kolejny mecz był wygrany, bo niestety psychicznie wyglądacie również słabo. Co z Gruchą bo schodził utykając?
No Jastrzebie zagrało wreszcie efektownie i efektywnie. Momentami różnica klasy miedzy drużynami. Dla mnie w następnych 2 meczch faworytem JKH . Podhale tylko w 1 meczu miało siłę,- z meczu na mecz równia pochyła i ta nie skuteczność,wożenie krązka ,i solówki to za mało na Jastrzębie. Graty dla Leszka to co pokazał przy 2 bramce to prawdziwa hipnoza dla górali. Leszek jak wino im starszy tym lepszy
dziś JKH lepsze w każdym aspekcie gry Podhale bez sił było juz wczoraj w 3 tercji słabo to wygląda jesli chodzi o obrazy gry
Sił i umiejętności się ma ile ma jeszcze i szczęście dobrze jak sprzyja ale jest coś jeszcze z czego słynęli dawniej zawodnicy z Nowego Targu -charakter nazwany góralskim. Dzisiaj tego nie mają zawodnicy z NT. Wiem że czasy się zmieniają, coć przychodzi coś odchodzi. Szkoda że akurat to u wychowanków Podhala nie zostało.........
Wreszcie szczęcie się do nas odwróciło. Piękna walka i ciekawy mecz. Zauważyłem, że w końcówce meczu w szatni byli Sulka i Gruszka czyżby kontuzje?
Martwi mnie bardzo czy Gruszka da radę w niedzielę bo nie ukrywajmy że Kondrashov go nie zastąpi. A co się dzieje z Kojotem?? Wczoraj wypadł z 1 piątki w połowie meczu i dzisiaj tez
błędem bylo rozbicie 2 piatki od samego poczatku tego nie rozumiem
Ciekawe czym trener się kierował,ja myślę że chciał trochę wyrównać nasze piątki ale niestety wyszło nam to na złe. Obyśmy w niedzielę zagrali swoimi piatkamu
Druga piątka grała najlepiej w dwóch meczach a tu trener ją rozwala. Zła decyzja.
Musimy przekonująco wygrać w niedzielę i mieć przewagę psychologiczną
Gratulacje dla JKH.Podhale tylko początek drugiej tercji nawiązało walkę. Leszek szacun. A co do naszych. Bez pomysłu, bez strzałów, obrona tragedia. Druga piątka bez Gruszki nie istnieje. Przemek sam wszystkiego nie wygra. Odpoczywamy i w niedziele walka. HEJ HEJ PODHALE!!!
szczerze to obawiam sie troche o mecze kolejne malo strzelamy gramy anemicznie bez werwy bez atakow na bandach 1 piatka nie istnieje Kaziu bez formy Kolusz najlepiej w tym sezonie to wyszedł na fotkach z garniturami ( gra beznadziejna nie wiem co z Nim budzi sie caly sezon ) jedna piatka nie da sie wygrac rywalizacji musimy narzucic swój styl gry tak jak to robilismy u siebie i graz na 150 % kibicowac tak samo a razem damy rade :] hej hej Podhale brawo za walke gramy dalej
Słabiutko Podhale, z meczu na mecz coraz słabiej...Dzisiejszy występ nie budzi optymizmu przed kolejnymi meczami.
Jeśli coś nie pęknie w naszej grze, to szybciutko zakończymy fazę play-off.
Jak tak zagramy takie mecze jak wczoraj to My będziemy w półfinale. Bardzo dobry mecz Bordowskiego.
Wg artykułu Biezais strzelił bramkę i dla Podhala i dla Jastrzębia. Co na to Autor ???
Biezais strzelił dla JKH a Leszek dla Podhala :)
nie ogladalem meczu ale spodziewalem sie wygranego meczu, z tego co czytam Podhale zagralo bardzo slabo. teraz bedzie bardzo ciekawie i co z tym pojdzie ze bardzo ciezko.
powiedzmy że to był najmniejszy wymiar kary Jkh Nas wczoraj jebnelo bez mydla akcje 2 na zero itop jakby nie Przemek byloby z 6 najmniej
Gratulacje Podhale za walke, ale braklo argumentow na JKH.Byli szybsi, bardziej zadziorni, nie bylo dla nich straconych pozycji.Nawet grali z zebem, gdy Podhale bylo w przewadze.
Mam nadzieje,ze w Nowym Targu bedzie ofensywny z charakterem goralski team, bo ta gra obronna i czekanie co zrobi przeciwnik ( patrz 2:1 dla Podhala ) konczy sie jak widac bardzo slabo.Tutaj trzeba przegryz przeciwnikowi aorte, walczyc jakby to byl ostatni dzien w zyciu. Jak ogladalem film Wujek, gdzie p.Kramarz opowiada jak grali przy -38 C, to az sie chce zadac pytanie: gdzie sie podziali Ci gorale z tamtych lat?
Sorry, ale walki wczoraj nie widziałem na lodzie. Pierwsza tercja przespana, druga chwilowy zryw, trzecia tercja oczekiwanie na końcowy gwizdek. Gdzie tą walkę widziałeś?
Masz racje emerycik, ciezko bylo mi te kilka slow dotyczacych walki napisac, ale nie chcialem spuszczac powietrza z peknietej detki. Kazdy widzial mecz, nie bylo sportowej zlosci.Caly mecz o tempo bylismy wolniejsi,niestety nie wygladalo to dobrze.Mam tylko nadzieje,ze w NT bedzie o poziom lepiej.Przedewszystkim Grucha musi grac z Ogorodnikowem, a Krzysiu Zapala z Koluszem musza wyskoczyc pietro wyzej, bo kto jak kto, ale w trudnych chwilach na nich spoczywa aby pociagnac gre.Pierwszej piatki w ogole nie widac.Najwyzszy czas pokazac pazur.
jakże to inna była drużyna(JKH)....dziękuję za emocje i walkę-szkoda ,ze takich meczów nie było od początku.
coś mi się wydaje że sezon w Nowy Targu skończy się w niedzielę......