Wyświetleń: 7069

Nerwowa końcówka w Satelicie. GieKSa z problemami pokonuje Naprzód (WIDEO)

2018-02-02 20:40:24

Hokeiści Tauronu KH GKS-u Katowice pokonali 3:2 Anteo Naprzód Janów. Nie obyło się jednak bez problemów. Świetne spotkanie w bramce przyjezdnych zaliczył Patrik Spěšný. Zwycięską bramkę, na cztery minuty przed końcem, zdobył Jesse Rohtla.

Tauron KH GKS Katowice i Anteo Naprzód Janów zmierzyły się w ostatnich derbach Katowic sezonu zasadniczego. Gospodarze przystępowali do rywalizacji z szansą na odniesienie siódmego zwycięstwa z rzędu. Inicjatywa podczas pierwszych 20 minut należała do GieKSy, ale przyniosło to tylko jedną bramkę. Już w 4. minucie, podczas gry w przewadze, bramkarza gości pięknym strzałem pokonał Dušan Devečka.

Na drugą bramkę kibice w “Satelicie” musieli czekać aż pół godziny. Choć to zespół z Janowa w kilku sytuacjach był bliski wyrównania, to w 34. minucie chwilowe oblężenie bramki gości poskutkowało skutecznym strzałem Marka Strzyżowskiego. Duży udział w tej bramce miał Jakub Grof, który idealnie obsłużył "Fryzjera". Na ostatnie 20 minut GieKSa wychodziła z przewagą dwóch bramek, ale goście nie mieli zamiaru składać broni.

Zaraz po wznowieniu gry, pierwszego gola dla Anteo Naprzodu strzelił Marek Indra. W trakcie kolejnych kilkunastu minut więcej okazji stwarzał sobie GKS, ale to goście doprowadzili do wyrównania. Po raz drugi, po sporym błędzie Kosowskiego, na listę strzelców wpisał się Indra. Jednak na 4 minuty przed końcem, strzał Jesse Rohtli odbił się od kija jednego z hokeistów i wpadł do bramki Patrika Spěšnego. Mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Już w niedzielę kolejny mecz w Satelicie. Do stolicy Górnego Śląska przyjeżdża MH Automatyka Gdańsk. Początek meczu o godz. 17:00.

Tauron KH GKS Katowice – Anteo Naprzód Janów 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
1:0 Dušan Devečka – Martin Čakajík, Jesse Rohtla (03:59, 5/4)
2:0 Marek Strzyżowski – Jakub Grof (33:27)
2:1 Marek Indra – Marcin Jaros, Marek Pohl (41:08)
2:2 Marek Indra – Dawid Zielosko (52:54)
3:2 Jesse Rohtla – Martin Čakajík , Andrej Themár (55:36, 5/4)

Sędziowali: Tomasz Heltman, Włodzimierz Marczuk (główni) – Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi)
Strzały: 37 – 28.
Minuty karne: 6 (w tym 2 min. kary technicznej) – 6.
Widzów: 1150.

Tauron KH GKS: Kosowski (Owen n/g) – Wanacki, Čakajík; Vozdecký, Rohtla, Themár – Devečka (2), Martinka; Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof – Krężołek, Sawicki, Strzyżowski – Krawczyk, Skokan (2); Dalidowicz, Mi. Rybak, Majoch.
Trener: Tom Coolen.

Anteo Naprzód: Spěšný (Niemczyk n/g) – Musioł (2), Adamus (2); Grys, J. Charousek, Šeda – Zielosko, Pařízek; Jaros, Słodczyk (2), Indra – Kosakowski, Sarna; Rajski, Pohl, Skrodziuk oraz Kapłon; Piper, Kosmęda, Stokłosa.
Trener: Josef Doboš