Wyświetleń: 4931

CHL: Cracovia wciąż bez historycznego punktu

2017-10-03 22:08:31

Comarch Cracovia uległa IFK Helsinki aż 0:6 i wciąż nie ma na koncie ani jednego punktu w tych rozgrywkach. Trzy bramki dla Finów strzelił siedemnastoletni Niklas Nordgren.

Początkowe minuty to przewaga gości, którzy oddawali strzały i nie dopuszczali krakowian do klarownych sytuacji. Pierwsze groźne uderzenie w 3. minucie oddał Kapica, ale Halonen zdołał odbić strzał łyżwą. Po chwili Finowie przeprowadzili kontrę, po której krążek do siatki skierował Nordgren. W 12. minucie ostro przy bandzie został zaatakowany Urbanowicz, a na lodzie pojawiła się krew. Cracovia przez czternaście sekund grała w podwójnej przewadze, ale nie potrafiła zrobić użytku i po pierwszej tercji na tablicy świetlnej widniała jednobramkowa przewaga gości.

Na początku drugiej tercji w sytuacji sam na sam znalazł się Kapica, jednak został powstrzymany przez defensora Helsinek i nie zdołał oddać nawet strzału. Przyjezdni podkręcili tempo i chwilami krakowianie mieli problem z opuszczeniem własnej tercji. W 30. minucie na ławce kar usiadł wspomniany przed chwilą zawodnik drugiego ataku mistrzów Polski, goście założyli zamek i strzałem sprzed niebieskiej gola zdobył Kaski. Kilka minut później "Pasy" przeprowadziły dwie groźne akcji, a bliski zdobycia bramki był Śinagl. Niewykorzystane sytuacje się jednak mszczą i to Finowie na niespełna sześć minut do końca tej odsłony zdobyli trzecie trafienie. Krążek zza zakrystii zdołał umieścić w bramce Carlsson. To trafienie wyraźnie podłamało mistrzów Polski, bowiem trzy minuty później swojego drugiego gola z bliska zaliczył Nordgren.

W 41. minucie było już 5:0 dla gości, a gola zdobył Carlsson. Co ciekawe bramka padła w momencie, kiedy przyjezdni mieli na lodzie o jednego zawodnika mniej. Gracz Helsinek urwał się obronie i w sytuacji sam na sam nie dał szans Radziszewskiemu. Przez większosć tercji niewiele się działo, Finowie kontrolowali sytuację na lodzie i pewnie sięgnęli po trzy punkty. Wynik w 55 minucie ustalił Nordgren, który ty samym skompletował hat-tricka. Co warte podkreślenia zawodnik gości ma dopiero siedemnaście lat!

Cracovia z kolei wciąż pozostaje jedyną drużyną w tegorocznej edycji CHL, która nie ma na koncie ani jednego punktu w całej historii swych występów w tych rozgrywkach. 10 października meczem wyjazdowym mistrzowie Polski zakończą swój udział w meczach grupowych. Już wcześniej jednak stracili szanse na awans.

Ari-Pekka Selin, trener IFK Helsinski: - Na wstępie muszę podkreślić, że zagraliśmy w znakomitej hali i przy świetnej atmosferze na trybunach. Pierwsza tercja była zbyt wolna w naszym wykonaniu. Łapaliśmy niepotrzebne kary i trudno było przyspieszyć grę.

W drugiej wszystko ułożyło się po naszej myśli i zdobyliśmy trzy ważne gole. Cieszę się, że wygraliśmy ten mecz oraz z faktu, że dobrze zaprezentowali się nasi młodzi zawodnicy. Niklas Nordgren zdobył trzy bramki, a nasz bramkarz Niilo Halonen zachował czyste konto.

Rudolf Roháček, trener Cracovii: - W pierwszej tercji wypracowaliśmy sobie wiele dogodnych okazji. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy przewag, bo miało to wpływ na dalsze losy spotkania. Później rywale przyspieszyli, zaczęli grać agresywniej i blisko nas. A my? Zaczęliśmy popełniać błędy, które rywale wykorzystywali bez chwili zawahania.

Mieliśmy spore problemy z tym, aby dostać się pod bramkę IFK. Inna sprawa, że golkiper ekipy z Helsinek bronił naprawdę dobrze. Trudno było go pokonać.

Czy był to nasz najsłabszy mecz w tym sezonie? Na Siedleckiego grało nam się lepiej. Widocznie mniejsza tafla lepiej nam służy.

Comarch Cracovia - IFK Helsinki 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
0:1 Nordgren - Haataja (3:24),
0:2 Kaski (31:20, 5/4),
0:3 Carlsson - Thorell, Tamminen (34:25),
0:4 Nordgren - Haataja, Teppo (36:38),
0:5 Carlsson (40:51, 4/5),
0:6 Nordgren - Teppo (54:53).

Sędziowali: Robin Śir, Tomasz Radzik (główni) - Wojciech Moszczyński, Mariusz Smura (liniowi)

Minuty karne: 12 (w tym dwie minuty za nadmierną liczbę graczy na lodzie)- 16
Strzały: 16 - 30
Widzów: 5321

Comarch Cracovia: Radziszewski (2), (Łuba) - Szurowski, Zib; Sykora, Da Costa (2), Kalus (2) - Novajovsky, Kruczek; Kapica (2), Bryniczka, Urbanowicz - Wajda, Rompkowski; Domogała, Dziubiński, Śinagl - Dutka, Noworyta, Zygmunt, Słaboń, Drzewiecki (2)
Trener: Rudolf Rohacek

IFK Helsinki: Halonen (Backstrom) - Salmela, Eronen (2); Rask, Tyrvainen, Petrell - Kaski, Finley (2); Haataja, Asten (2), Nordgren - O'Connor (2), Salmi; Tamminen; Carlsson, Thorell (2) - Teppo, Ulander (2); Engberg, Kulmala, Hamalainen
Trener: Ari-Pekkla Selin