Wyświetleń: 917

Ósma bramka Stachowiaka za oceanem

2018-02-08 16:10:58

Występujący w najlepszej juniorskiej lidze USHL w Stanach Zjednoczonych gdańszczanin Wojciech Stachowiak zdobył swojego ósmego gola dla drużyny Central Illinois Flying Aces.

Stachowiak zdobył bramkę w przegranym spotkaniu 4:3 z Cedar Rapids RoughRiders. Polak zdobył bramkę kontaktową w 26 minucie a następnie jego zespół wyszedł na prowadzenie zdobywając dwie bramki. W trzeciej tercji hokeiści Cedar Rapids dwukrotnie pokonali bramkarza Central Illinois i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Debiutujący na lodowiskach zza oceanem wychowanek gdańskiego hokeja w 25 spotkaniach tego sezonu zdobył 8 bramek i zaliczył 9 asyst. Na ławce kar spędził 12 minut, a na bramkę rywali oddał 61 strzałów.

Drużyna Central Illinois Flying Aces z 28 punktami zajmuje po 38 rozegranych meczach 9. ostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej.

Siedem punktów wyżej w tabeli jest Madison Capitols w którym występuje Kamil Sadłocha, syn byłego reprezentanta Polski Piotra. Mający podwójne obywatelstwo urodziny w Sosnowcu zawodnik wystąpił w 33 spotkaniach (9 bramek i 13 asyst).