Wyświetleń: 602

EIHC: Łotwa wygrała turniej we Francji

2017-11-10 23:09:58

Reprezentacja Łotwy już po dwóch dniach zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju z cyklu Euro Ice Hockey Challenge rozgrywanym we francuskim mieście Cergy.

Łotysze po wczorajszym zwycięstwie w Cergy nad Białorusią dziś mierzyli się ze Słoweńcami, którzy także udział w turnieju zaczęli od zwycięstwa. Lepsza okazała się prowadzona przez Boba Hartleya drużyna łotewska, która wygrała 4:1. Ze znakomitej strony w Cergy prezentuje się zaledwie 19-letni obrońca Dinama Ryga Kristaps Zile. Wczoraj Białorusinom strzelił swojego pierwszego gola w seniorskiej kadrze, a dziś dołożył dwa kolejne trafienie, w tym to zwycięskie na 2:1. Swoją bramkę dorzucił znany polskim kibicom z występów w barwach STS-u Sanok Artūrs Salija, który obecnie jest graczem słowackiej ekipy HC Nowe Zamki, a w końcówce wynik ustalił Frenks Razgals.

Zwycięstwo Łotwy oznacza, że po dwóch dniach z kompletem 6 punktów prowadzi ona w tabeli turnieju, a co więcej jest już pewna zwycięstwa w całej imprezie. W jutrzejszym spotkaniu na koniec turnieju Łotwa zagra z gospodarzami turnieju, czyli Francją, a Słowenia z Białorusią.

Widzów: 122.

W wieczornym meczu w Cergy gospodarze ulegli Białorusi po dogrywce 2:3, mimo że prowadzili już 2:0. Ekipie Dave'a Lewisa udało się jednak dzięki golom Geoffa Platta i Źmiciera Diarabina doprowadzić do dogrywki, a w niej wygraną dał Białorusi Andriej Bielewycz. W pierwszej tercji doszło do pięściarskiego pojedynku pomiędzy Antoninem Manavianem (Francja), a Daniłą Karabanem (Białoruś). Francuzi już po raz drugi na turnieju w Cergy przegrali po dogrywce. Wczoraj w podobnych okolicznościach musieli uznać wyższość Słoweńców.

Francja - Białoruś 2:3 (2:0, 0:1, 0:1, 0:1)
1:0 Da Costa - Texier - Fleury 11:03
2:0 Dame-Malka - Da Costa - Fleury 14:13
2:1 Platt - Hawrus - Lewsza 33:33 (w przewadze)
2:2 Diarabin - Astankau - Wasilczuk 48:17
2:3 Bielewycz - Wasilczuk - Ustinienka 61:28