Wyświetleń: 3679

Szwecja znów lepsza od Kanady. Brutalny atak na bramkarza (WIDEO)

2017-11-10 19:57:31

Reprezentacja Szwecji pokonała Kanadę na turnieju o Puchar Karjali w Helsinkach. Mecz przyćmił nieco brutalny atak jednego z Kanadyjczyków na szwedzkiego bramkarza.

Dzisiejszy mecz Kanady ze Szwecją na turnieju w Helsinkach miał być małym rewanżem za finał Mistrzostw Świata wygrany przez "Trzy Korony" w rzutach karnych. Tym razem bez zawodników NHL, za to z graczami rywalizującymi o miejsca w składach na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, Szwedzi znów okazali się lepsi i wygrali 2:0. Do zwycięstwa poprowadził ich napastnik Skellefteå AIK Pär Lindholm, który strzelił oba gole. W bramce Szwecji z kolei znakomity mecz rozegrał Magnus Hellberg, który zatrzymał wszystkie 35 strzałów. Błysnął zwłaszcza w 43. minucie, gdy obronił strzał z bliska Christiana Thomasa.

To nie był jednak dla Hellberga tylko przyjemny wieczór. W drugiej tercji za bramką zawodnik Kunlun Red Star Pekin został brutalnie zaatakowany przez Masona Raymonda. Kanadyjczyk otrzymał od sędziów karę 5 minut plus karę meczu za niesportowe zachowanie. Rywale jednak nie potrafili wykorzystać tej sytuacji do zdobycia gola.

Szwedzi wygrali na tegorocznym Pucharze Karjali już drugi mecz. Jutro w "derbach Północy" zmierzą się z gospodarzami, czyli reprezentacją Finlandii. Kanadyjczykom także pozostał do rozegrania mecz z Finami, a odbędzie się on w niedzielę.

Kanada - Szwecja 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
0:1 Lindholm - Hersley - Dahlin 36:02 (w przewadze)
0:2 Lindholm - Möller - Lindström 51:53 (w przewadze)
Strzały: 35-21.
Minuty kar: 37-16.
Widzów: 2 132.

W innym dzisiejszym meczu w Helsinkach Czesi pokonali Szwajcarię 3:2. Podopieczni Josefa Jandača wszystkie swoje bramki zdobyli w przewagach, w tym zwycięską w grze 5 na 3 w polu. Jej autorem był Dominik Kubalík, któremu asystował Milan Gulaš. Wcześniej to Kubalík podawał, gdy na listę strzelców wpisywał się Gulaš. Gola dla zwycięzców strzelił także Lukáš Radil. Dla Czechów jest to pierwsze zwycięstwo na tegorocznym Pucharze Karjali. W środę, jeszcze w Szwecji ulegli drużynie "Trzech Koron". Swój udział w turnieju nasi południowi sąsiedzi zakończą w niedzielę meczem z Rosją. Szwajcarzy tymczasem, po porażce z Kanadą przed własną publicznością w Bielu, przegrali po raz drugi. Jutro w swoim ostatnim meczu w Helsinkach także będą rywalizowali ze "Sborną".

Czechy - Szwajcaria 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
1:0 Gulaš - Krejčík - Kubalík 02:02 (w przewadze)
2:0 Radil - Klepiš - Nakládal 19:46 (w przewadze)
2:1 Haas - Praplan - Hollenstein 22:50
3:1 Kubalík - Gulaš 32:52 (w podwójnej przewadze)
3:2 Ambühl - Du Bois - Loeffel 50:54
Strzały: 29-24.
Minuty kar: 8-16.