Wyświetleń: 710

DEL2: Paweł Dronia asystował

2017-11-05 21:00:42

Paweł Dronia zaliczył asystę w ostatniej kolejce DEL2 przed przerwą na mecze reprezentacji.

Dronia dziś asystował przy zwycięskim golu ekipy Löwen Frankfurt w rozegranym przed własną publicznością meczu z Ravensburg Towerstars. W 59. minucie podczas gry w przewadze na 3:2 dla gospodarzy bramkę zdobył pochodzący z Kanady, ale mający także niemieckie obywatelstwo Clarke Breitkreuz. Wcześniej do bramki rywali trafili: Patrick Jarrett i Wade MacLeod.

Reprezentant Polski zagrał dziś w pierwszej formacji obrony swojego zespołu razem z Mikiem Cardem. Oddał 3 strzały i uzyskał wynik 0 w statystyce +/-. To dlatego, że gol przy którym asystował, padł w przewadze. Polski obrońca w 16 meczach obecnego sezonu strzelił jedną bramkę i zaliczył 6 asyst.

Drużyna Löwen Frankfurt, która broni tytułu mistrza DEL2, wygrała czwarty z rzędu mecz przed własną publicznością. "Lwy" w tym sezonie wygrały u siebie 7 z 8 rozegranych spotkań, a w każdym zdobywały przynajmniej jeden punkt. 34 punkty dają im drugie miejsce w tabeli zaplecza niemieckiej ekstraklasy. O 4 "oczka" drużynę Paula Gardnera wyprzedza ekipa Bietigheim Steelers, której kapitanem jest Adam Borzęcki. Steelers mają jednak rozegrany o jeden mecz więcej.

W piątek w Bietigheim-Bissingen odbył się mecz na szczycie niemieckiej drugiej ligi z udziałem obu Polaków. Steelers wygrali go 3:2, ale żaden z naszych reprezentantów nie punktował. Dziś jednak lider dość niespodziewanie na wyjeździe przegrał 1:3 z EHC Fryburg Bryzgowijski.

Teraz DEL2, podobnie jak wiele innych lig europejskich, czeka przerwa reprezentacyjna. Do gry wróci 17 listopada. Löwen Frankfurt zagrają wówczas na wyjeździe z Lausitzer Füchse, a Bietigheim Steelers w derbach Badenii-Wirtembergii zmierzą się z Ravensburg Towerstars.

Löwen Frankfurt - Ravensburg Towerstars 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
0:1 Lapšanský - Svoboda - Kruminsch 25:58 (w przewadze)
1:1 Jarrett - Filin 36:20
2:1 MacLeod - B. Breitkreuz - Stretch 50:06
2:2 Lapšanský - Svoboda - Roloff 53:45
3:2 C. Breitkreuz - Pistilli - Dronia 58:10 (w przewadze)
Strzały: 43-30.
Minuty kar: 12-4.