Wyświetleń: 3519

Niezwykły lob z ostrego kąta. "To musi być najdziwniejszy gol roku" (WIDEO)

2017-11-02 21:42:30

Rzadko zdarza się w hokeju oglądać gole strzelane lobem. A zwłaszcza z tak ostrego kąta. Zobaczcie sytuację, którą dziennikarze już nazwali "najdziwniejszym golem roku".

Kuriozalna bramka padła w dzisiejszym spotkaniu szwedzkiej SHL pomiędzy Linköpings HC, a niedawnym rywalem Cracovii z Hokejowej Ligi Mistrzów Brynäs Gävle. W 20. minucie napastnik tego pierwszego zespołu Jakob Lilja przedzierając się lewym skrzydłem próbował wrzucić krążek przed bramkę. "Guma" została jednak podbita przez obrońcę rywali Lucasa Carlssona i efektownym łukiem poleciała... wprost do siatki ponad ramieniem bramkarza Brynäs Linusa Fernströma. Na oficjalnym twitterowym koncie stacji telewizyjnej C More transmitującej rozgrywki SHL napisano: "To MUSI być najdziwniejszy gol w SHL w tym roku".

Fernström za swoje zachowanie przy bramce został skrytykowany przez byłego bramkarza reprezentacji Szwecji, a obecnie eksperta telewizyjnego Pettera Rönnqvista. - Nie było żadnego powodu, żeby w tej sytuacji siadał na lód - skomentował Rönnqvist w przerwie. Nominalnie trzeci bramkarz drużyny Brynäs nie miał dziś zresztą dobrego dnia w pracy, bo w trakcie drugiej tercji sędziów zainteresowały jego spodnie. Zawodnik grał w spodniach koloru zielonego, podczas gdy jego koledzy w tradycyjnych czarnych spodenkach.

Okazało się, że
Fernström broni w spodniach... drugoligowej drużyny Björklöven Umeå, w której występował w poprzednim sezonie. Po dyskusjach z sędziami trener bramkarzy Brynäs udał się do szatni w poszukiwaniu czarnych spodni, w których mógłby bronić jego podopieczny, ale żadnych nie znalazł. Sytuacja, która niespecjalnie dziwiłaby kogokolwiek w ligach hokejowego "trzeciego świata" akurat w jednej z najsilniejszych europejskich lig była ewenementem. Sędziowie pozwolili zawodnikowi dograć mecz, choć wszyscy gracze powinni występować w strojach o jednakowych kolorach.

Na podsumowanie złego wieczoru Linusa
 Fernströma zespół Brynäs ostatecznie przegrał mecz 1:3 i w tabeli jest już przedostatni.