Rozgrywki: Ekstraliga - II runda - 15. kolejka
Lodowisko: Nowy Targ (Miejska Hala Lodowa)
Sędziowie główni: Bartosz Kaczmarek - Patryk Pyrskała
Sędziowie liniowi: Mateusz Kucharewicz - Dariusz Pobożniak

Strzały na bramkę przeciwnika: 36 - 39 Liczba wszystkich kar w meczu: 6 - 6
Bramki w osłabieniu: 0 - 0 Liczba widzów na meczu: 0
Łączna długość kar w meczu: 41 - 12 min.

1 : 0 Alan Łyszczarczyk ( Alexander Pettersson ) 5 na 4 03:39
2 : 0 Kacper Guzik ( Emil Švec - Petr Chaloupka ) 5 na 4 08:35
2 : 1 Gregor Koblar ( Ryan Glenn - Clarke Saunders ) 5 na 5 24:49
2 : 2 Eliezer Sherbatov ( Teddy Da Costa - Ryan Glenn ) 5 na 5 28:02
3 : 2 Bartłomiej Neupauer ( Alan Łyszczarczyk - Alexander Pettersson ) 5 na 4 39:06
4 : 2 Alexander Pettersson ( Alan Łyszczarczyk ) 5 na 5 56:45

03:23 Luka Kalan (#93) Re-Plast Unia 2 min. Spowodowanie upadku przeciwnika
07:12 Patryk Noworyta (#55) Re-Plast Unia 2 min. Trzymanie
17:27 Mateusz Bepierszcz (#11) Tauron KH Podhale 2 min. Atak w okolice głowy lub szyi
17:27 Mateusz Bepierszcz (#11) Tauron KH Podhale 10 min. Niesportowe zachowanie
25:59 Jakub Worwa (#12) Tauron KH Podhale 2 min. Wysoki kij
28:52 Aleksiej Trandin (#87) Re-Plast Unia 2 min. Trzymanie
32:51 Luka Kalan (#93) Re-Plast Unia 2 min. Spowodowanie upadku przeciwnika
32:51 Emil Švec (#62) Tauron KH Podhale 5 min. Atak łokciem
32:51 Emil Švec (#62) Tauron KH Podhale 20 min. Kara meczu za niesportowe zachowanie
38:35 Aleksiej Trandin (#87) Re-Plast Unia 2 min. Trzymanie
47:38 Robert Mrugała (#77) Tauron KH Podhale 2 min. Atak kijem trzymanym oburącz
58:31 Teddy Da Costa (#77) Re-Plast Unia 2 min. Trzymanie

39 strzałów na bramkę Odrobnego, 36 na bramkę Saundersa - oddaje wyrównany poziom tego spotkania.
60 min. - Jeszcze Bochnak próbował do pustej bramki, nic się już nowotarżanom w tym dobrym i dynamicznym meczu nie stanie. Podhale inkasuje ważne 3 punkty. Dziękujemy za uwagę.
60 min. – Zjechał jeszcze Saunders. 5 na 5, a Unia bez bramkarza. Walczą goście do końca.
59 min. – Unia ma na lodzie 6 swoich najlepszych graczy. Dobrze wygląda ten zaciąg cudzoziemski. Ale ciężko będzie doprowadzić do remisu, bo będzie wykluczenie dla gości. Tedy da Costa, za trzymanie kija przeciwnika.
59 min. – Potworne przyspieszenie Unitów i kocioł pod bramką Odrobnego. Będzie tylko kolejne wznowienie w tercji gospodarzy po wybiciu na uwolnienie.
58 min. – Unia wycofała bramkarza.
58 min. – Pretnar nad poprzeczką Odrobnego.
57 min. - Gol dla Podhala! Pettersson kończy kolejną mądrą akcję Łyszczarczyka strzałem do pustej bramki, wykorzystali nowotarżanie jedną z kontr i wychodzą na dwubramkowe prowadzenie. 4:2.
56 min. - Mało czasu zostało gościom, suną ataki.
55 min. - Oriechin uruchomił Trandina na lewym skrzydle, ładna parada Odrobnego.
54 min. - Świetne wejście ze zwodem Łyszczarczyka do tercji gości, ale Worwa spalił, zdaniem sędziów. Podhale nie wybija na oślep.
53 min. - Ładnie dzisiaj wygląda Ankudinow ze swoim szukaniem dobrych dograń.
52 min. - Pettersson zostawił Łyszczarczykowi, strzał w krótki róg broni Saunders, tę akcję zaczęło sprytne podanie lobem Neupauera.
51 min. - Garszyn wyjechał na środek spod bandy i mocno pociągnął z nadgarstka. Odrobny nie wypluwa krążka.
50 min. - Ankudinow świetnie wyłożył przed bramkę Słowakiewiczowi. Nie ma gola.
49 min. - Ofiarnie Podhale w obronie, krążek wychodzi poza tercję obronną.
48 min. - Łyszczarczyk w kolejnej pięknej indywidualnej akcji, kaskiem broni golkiper gości.
47 min. - Bombę Pretnara spod bandy barkiem broni Odrobny.
46 min. - Ankudinow wyjechał zza bramki i zrobił się kocioł, ale Saunders mrozi krążek.
45 min. - Łyszczarczyk z pół obrotu, Saunders czujny, dużo dzisiaj próbuje Alan strzałów z różnych pozycji.
44 min. - Mrugała po wygranym wznowieniu strzelał z niebieskiej, ale zbyt lekko i czytelnie, by zaskoczyć Saundersa.
43 min. - Guzik poprawiał dwa razy szarżę Ankudinowa. Saunders broni.
42 min. – Glenn nie trafił do pustej bramki z niebieskiej, wcześniej Sherbatov z Da Costą wyciągnęli z niej Odrobnego.
41 min. - Koblar przedzierał się do tercji Podhala, wycofanie na niebieską i natychmiastowy strzał Luzy.
Zaczynamy III tercję.
40 min. – Podhale chyba ćwiczyło od wtorku przewagi. Trzecia bramka zdobyta w grze 5 na 4. Przerwa.
40 min. – Gol dla Podhala! Neupauer kończy akcję, którą rozpoczął Pettersson, a przedłużył Łyszczarczyk, agresywnie, blisko bramki, Podhale znowu wychodzi na prowadzenie. 3:2.
39 min. – Sygnalizacja kary dla gości. Trandin odpocznie.
38 min. – Bochnak z Łyszczarczykiem rozegrali akcję tuż po końcu kary Podhala. Zablokowany strzał.
37 min. - Ładna akcja przy bandzie Petterssona, Sherbatov zatrzymany.
36 min. - Dobrze blokują nowotarżanie i kradną cenny czas.
35 min. – Wyjechał Unita z ławki kar, będą 3 minuty przewagi gości.
34 min. – Łyszczarczyk pięknie wyjechał spod bandy na środek, ale uderzył nad poprzeczką.
33 min. - Neupauer próbował szybko wyjaśnić sportowo nieporozumienia, ale strzał w porę zablokowany.
33 min. - Sędziowie w rolach głównych. Svec zjeżdża do szatni. Dostał karę meczu. 5 minut osłabienia Podhala, 2 minuty Unii.
33 min. - Ale druga ławka kar też otwarta, wygląda to na obustronne wykluczenie.
33 min. - Sygnalizacja kary dla gospodarzy. Svec odpocznie.
33 min. - Gajor znowu błysnął w ofensywie, ale zabrakło na oddanie lub strzał.
32 min. - Oriechin, Trandin i Garszyn wyjeżdżali w trójkowej akcji, ale Trandin spalił.
30 min. – Dwa strzały Petterssona, wcześniej Ankudinow.
29 min. – Będzie kara dla Trandina za trzymanie.
29 min. - Gol dla Unii. Sherbatov woził się tyłem po tercji gospodarzy, otrzymał dobre podanie od Da Costy i goście doprowadzili do wyrównania. To było już w równych zestawach. 2:2
28 min. - Pretnar ze środka groźnie szarżuje, Vachovec bez kija, utrudnione zadanie w obronie nowotarżan.
27 min. - Nieudane próby założenia zamka przez gości.
26 min. – Będzie wykluczenie dla gospodarzy, za wysoki kij. Worwa.
26 min. – Klepa Gajora z prawego skrzydła, ale Saunders stoi tam, gdzie powinien.
25 min. – Gol dla Unii. Koblar dogrywał przed bramkę, rykoszet i krążek ląduje w siatce Odrobnego. Nie będzie wideo weryfikacji. Bramka z niczego. 2:1 dla Podhala.
25 min. - Tomasik zagrał do Bochnaka, ten po zwodzie próbował po lodzie oszukać Saundersa i wcisnąć krążek między parkany.
24 min. - Saunders ładnie wyłapuje lecącą muchę po szarży Worwy z Bartłomiejem Wsółem.
23 min. - Garszyn po podaniu Oriechina mierzył w okienko.
23 min. - Słowakiewicz wyjechał zza bramki i uderzał po lodzie z backhandu.
22 min. - Przygodzki wjechał do tercji Podhala i uderzył ze środka.
21 min. - Svec wychodził sam na sam, ale przegrał pojedynek z Saundersem.
21 min. - Bochnak wychodzi w pierwszym ataku w miejsce Bepierszcza.
Zaczynamy II tercję.
13 strzałów na bramkę Odrobnego, 10 strzałów na bramkę Saundersa. Ale to bramkarz Unii dwukrotnie wyciągał krążek z siatki.
20 min. - Obronili gospodarze to osłabienie. I, tak naprawdę, to lepiej wyglądały akcje ofensywne Unii kilka minut przed tym wykluczeniem. Przerwa, przy prowadzeniu Podhala 2 do 0.
19 min. - Łyszczarczyk wychodził sam na sam, ale osaczony przez 2 obrońców gości.
18 min. - Pettersson wyprowadził kontrę i sprawdził Saundersa. Bramkarz Unii pewnie zatrzymuje krążek.
18 min. - Bepierszcz powędruje na ławkę kar. To będzie prawdopodobnie 2 + 10.
17 min. - Słowakiewicz próbował zaskoczyć Saundersa. Po drugiej stronie Koblar sprawdził Odrobnego.
16 min. - Z lewej flanki na środek przedzierał się Malicki, ze strzałem.
15 min. - Miłosz Noworyta z dystansu po lodzie. Po drugiej stronie Neupauer próbował.
14 min. - Da Costa z ostrego kąta w krótki róg, Odrobny broni. Groźnie.
14 min. - Glenn do Luzy, natychmiastowy strzał z niebieskiej, chwyta Wiedźmin. Wcześniej w punkt wygrane wznowienie Da Costy.
13 min. - Szybkie wymiany akcji z obu stron, trzeszczy przy bandach, dobry, dynamiczny hokej.
12 min. - Gajor ładnie wyprowadził krążek z tercji Podhala, kolejna próba strzału Łyszczarczyka.
11 min. - Unia próbuje złapać kontakt bramkowy jak najszybciej, dobra dynamiczna akcja Sherbatova, ale wyszedł krążek za niebieską linię, spalony.
10 min. - Gajor pociągnął z nadgarstka z prawego skrzydła. Saunders pewnie.
9 min. - Gol dla Podhala! Ładny i długi zamek Podhala finalizuje strzałem po lodzie Guzik. 2:0 dla Szarotek.
8 min. - Fabian Kapica dogrywał na środek do Worwy, niewiele zabrakło, sygnalizacja kary dla gości.
7 min. - Neupauer po lodzie po podaniu od Łyszczarczyka. Nie ma bramki.
6 min. - Świetna szansa Łyszczarczyka ze środka, za chwilę próba poprawki.
5 min. - Czwarta piątka Podhala odważnie poczynała sobie w ataku, aktywny Bartek Wsół.
4 min. - Gol dla Podhala! Szybka realizacja przewagi. Łyszczarczyk od zakrystii po lodzie wcisnął krążek pod parkanami Saundersa.
4 min. - Svec podcinany na prawej flance, będzie wykluczenie dla gości.
3 min. - Piotrowicz z powietrza próbował wcisnąć Odrobnemu gumę po lodzie.
2 min. - Oriechin wyłożył Garszynowi w kontrze do pustaka, kij obrońcy podbił krążek i ten minął bramkę Odrobnego.
1 min. - Da Costa na środek do Sherbatova, ten blokowany przez Neupauera nie dochodzi do krążka.
1 min. - Strzał zza obrońcy Vachovca pewnie chwyta w łapaczkę Saunders.