Rozgrywki: Ekstraliga - Play-Off - Ćwierćfinał 1
Lodowisko: Toruń (Tor-Tor im. Józefa Stogowskiego)
Sędziowie główni: Paweł Breske - Marcin Polak
Sędziowie liniowi: Piotr Matlakiewicz - Marcin Młynarski

Strzały na bramkę przeciwnika: 15 - 30 Liczba wszystkich kar w meczu: 2 - 4
Bramki w osłabieniu: 0 - 0 Liczba widzów na meczu: 2137
Bramki w przewadze: 0 - 0
Łączna długość kar w meczu: 4 - 8 min.

1 : 0 Michał Kalinowski ( Bartosz Fraszko - Jarosław Dołęga ) 5 na 5 09:30
1 : 1 Bartłomiej Jeziorski ( Jarosław Rzeszutko ) 5 na 5 PENS 12:20
1 : 2 Michael Cichy ( Alexander Szczechura - Christian Mroczkowski ) 5 na 5 45:49
1 : 3 Olaf Bizacki ( Alexander Szczechura ) 5 na 5 48:33

19:02 Wiaczesław Truchno (#85) GKS Tychy 2 min. Spóźniony atak ciałem
20:39 Michael Kolarz (#33) GKS Tychy 2 min. Spowodowanie upadku przeciwnika
28:07 Radosław Galant (#24) GKS Tychy 2 min. Spowodowanie upadku przeciwnika
32:23 Dienis Sierguszkin (#8) KH Energa Toruń 2 min. Spowodowanie upadku przeciwnika
33:21 Wiaczesław Truchno (#85) GKS Tychy 2 min. Spowodowanie upadku przeciwnika
36:37 Dmitrij Kozłow (#57) KH Energa Toruń 2 min. Uderzanie kijem

56 min- Gościński z pierwszego. Prosto do raka Spesznego.
56 min- Indywidualnie przedzierał się Fraszko, ale zgubił krążek.
53 min- Próby ataków Energi, ale ta bramka podcięła im skrzydła.
51 min- Mądrze bronią się tyszanie. Kontrolują wydarzenia na lodzie.
49 min- GOOOOl 1:3! Bizacki z najazdu, uderzył z pierwszego i zasłonięty Speszny przepuścił krążek do sieci!
47 min- Świetna akcja Energi. Wiejtow jednak nie trafił w krążek.
46 min- GOOOL 1:2! Kocioł pod bramką Spesznego i Cichy umieścił krążek w siatce!
46 min- Świetne okazje Mroczkowskiego i Novajovskiego. Szczęście po stronie gospodarzy.
45 min- Fieofanow dogrywał do środka, tam byli Wiejtow i Sierguszkin, ale tylko jęk zawodu na trybunach.
44 min- Rzeszutko ładnie zjechał do środka, strzelił po długim słupku, ale parkanem interweniował Speszny.
41 min- Początek decydującej tercji.

39 min- Toruń w pełnym składzie.
38 min- Oblężenie bramki gospodarzy. Cichy miał już pustą bramkę, ale ofiarnie rzucił się Zieliński i zapobiegł utracie bramki.
37 min- Kozłow ostro potraktował Komorskiego i GKS w przewadze.
36 min- Oba zespoły już w komplecie.
36 min- Wołżankin wyjechał przed bramkę, próbował na raty wcisnąć krążek za linię, dobijał jeszcze Jesajan, ale szczęście dopisało Murrayowi.
34 min- Speszny wypuścił krążek po strzale Bryka, dobijał Jefimienko, ale szczęście po stronie gospodarzy.
34 min- Siły się wyrównają, bo Truchno podciął Jaworskiego.
33 min- Potężnie Jeronau, ktoś z jego kolegów trącił krążek, ale wylądował on na siatce.
33 min- Tym razem kara dla Sierguszkina.
32 min- Szybka kontra przyjezdnych. Spalony.
31 min- Goście w pełnym składzie.
30 min- Świetnie Bizacki zablokował dogranie do środka i nadal 1:1.
29 min- Trzecia kara w tym meczu dla GKS-u. Tym razem Galant na ławce kar.
28 min- Dużo fizycznej walki. Pierwsza tercja lepsza pod względem atrakcyjności. Teraz dużo szachów.
25 min- Wiejtow z bekhendu. Murray odbił krążek kaskiem i zdołał go nakryć zanim była próba dobitki.
24 min- Mroczkowski upomniany przez sędziego Breske.
23 min- Tychy w pełnym składzie.
23 min- Znakomita interwencja Zielińskiego zapobiegła bramce w osłbieniu dla GKS-u.
21 min- Będzie kara dla Kolarza. Toruń przez 23 sekundy 5/3!
21 min- Zaczynamy drugą tercję. Energa jeszcze przez 62 sekundy w przewadze.

20 min- Zdziwiony Truchno siada na ławce kar.
18 min- Ależ kocioł pod bramką Spesznego! Jefimienko z najbliższej odległości trafił w słupek! To powinna być druga bramka dla gości.
16 min- Kalinowski sam na sam z Murrayem...broni bramkarz GKS-u!
16 min- Mieli problem żeby się zmienić torunianie i przycisnęli goście. Speszny jednak złapał krążek po strzale Kolarza.
14 min- Krążek trącony po strzale Smirnowa i Murray instynktownie odbił gumę! Było blisko drugiej bramki dla gospodarzy.
12 min- GOOOL 1:1! Sygnalizowana była kara dla Naparły, tyszanie zdołali zrobić z tego użytek. Jeziorski z bekhendu pokonał Spesznego po podaniu Rzeszutki.
11 min- Cichy pozostawiony bez opieki...nie zdołał pokonać Spesznego, bo kąt był zbyt ostry.
10 min- GOOOL 1:0! Obrona mistrzów Polski rozmontowana, Dołęga do Fraszki, a ten do Kalinowskiego i Murray bez szans na interwencję!
8 min- Piękna akcja Energi. Fieofanow z najbliższej odległości...Murray nie wiedział gdzie jest krążek, ale ten był pod jego parkanem.
8 min- Fraszko do Kalinowskiego...ten w ostatnim momencie przyblokowany przez Bryka.
7 min- Komorski dobijał strzał Kotlorza. Wyciągnął się, jak struna Speszny i nadal 0:0.
5 min- Wołżankin dwa razy bliski pokonania Murraya! Tylko jęk zawodu na trybunach.
5 min- Dużo błędów po obu stronach na początku meczu.
4 min- Fraszko strzelił po lodzie. Murray odbił krążek i ten wylądował na siatce poza taflą.
2 min- Kontra GKS-u 4 na 1! Strzelał Bizacki po podaniu Galanta...odbija Speszny!
1 min- Novajovsky spod niebieskiej! Słupek uratował Spesnego.
1 min- Gramy! Pierwszy krążek wygrali torunianie.

Zawodnicy meldują się na lodzie. Za chwilę zaczynamy trzeci mecz ćwierćfinału.

46 P. Spěšný (BR1) 60:00 30 27 3 0.9