Pierwszy dzień Mistrzostw Polski Juniorów
Dzisiaj rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów, które rozgrywane są na lodowisku w Nowym Targu. W spotkaniu otwarcia Zagłębie Sosnowiec pokonało Naprzód Janów 4:2 a w kolejnych meczach Polonia Bytom ograła UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 6:3, Unia Oświęcim okazała się lepsza od Sokołów z Toruń wygrywając 4:1. W ostatnim meczu pierwszego dnia MMKS Podhale Nowy Targ przegrało po rzutach karnych z JKH GKS Jastrzębie 2:3.
Grupa A:
UKS Zagłębie Sosnowiec - MUKS Naprzód Janów 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
1:0 Kamil Pędraś - Kamil Sikora, Marcin Horzelski (10:54)
1:1 Łukasz Niedźwiedź - Paweł Małopolski, Szymon Skrodziuk (20:48)
2:1 Marcin Horzelski - Kamil Sikora, Damian Woźniak (33:54, 5/4)
3:1 Marcin Horzelski - Kamil Sikora, Kamil Pędraś (41:39)
4:1 Damian Rabenda - Paweł Goździewicz, Damian Woźniak (41:39)
4:2 Hieronim Szołtys (56:51)
Sędziowali: Robert Długi - Maciej Gąsienica-Makowski, Krzysztof Worwa.
Minuty karne: 18 - 30
Strzały: 30 - 29
Widzów: 150
Zagłębie: Czernik (n/g Pasek) - Janus, P. Sikora; Gniewek, Bernacki, Jarosz - Musialik,Horzelski; K. Sikora, Pędraś, Woźniak - Gzik, Stupnytskyi; Gorzycki, Rabenda, Goździewicz -Grędel, Bartnik, Oleksy.
Naprzód: Nowak (n/g Rafalski) - Zielosko, Żywiołek; Małopolski, Szołtys, Skrodziuk - Musioł,Bujok; Niedźwiedź, Grzegorczyk, Rajski - Plewnia, Bizacki; Hołdowicz, Duży, Kosmęda - Dytkowicz, Kowalski; Wróbel, Krzysztofek, Gwiozda.
TMH Polonia Bytom - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 6:3 (3:0, 3:3, 0:0)
1:0 Iwo Sroka - Łukasz Krzemień (12:43)
2:0 Iwo Sroka - Kacper Kapłon (17:14)
3:0 Łukasz Krzemień - Iwo Sroka, Kamil Filip (19:09)
4:0 Paweł Zygmunt - Patryk Jóźwik, Szymon Mularczyk (23:58)
5:0 Kamil Filip - Łukasz Krzemień, Iwo Sroka (24:45)
5:1 Piotr Naparło - Maksymilian Bednarz (25:38)
5:2 Piotr Naparło - Karol Michalski (26:13)
6:2 Kacper Kapłon - Kamil Falkenhagen (27:52)
6:3 Piotr Naparło - Patryk Chmura (35:58)
Sędziowali: Michał Baca - Katarzyna Zygmunt, Grzegorz Cudek
Minuty karne: 6 - 4
Strzały: 38 - 22
Widzów: 80
Polonia: Robaszkiewicz (n/g Kozica) - Falkenhagen, Sroka; Krzemień, Filip, Mazur - Kawka,Domogała; Martyniak, Wcisło, Kapłon - Jachym, Ledwoń; Anklewicz, Maciejczyk, Mularczyk - Kołodziej; Gajdzik, Zygmunt, Jóźwik.
Niedźwiadki: Hućko (n/g Wojciechowski) - Kiwior, Bednarz; Naparło, Chmura, Michalski - Lewicki, Sokalski; Kopyściański, Hulewicz, Fal - Szukała; Barszcz, Dybowski, Ptak.
Grupa B:
UKH Unia Oświęcim - MKS Sokoły Toruń 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
1:0 Jakub Krzak (9:28)
2:0 Wojciech Koczy - Michał Lacheta (18:04)
2:1 Michał Gerne - Filip Mazurkiewicz (37:55)
3:1 Wojciech Koczy - Kamil Paszek (40:26)
4:1 Wojciech Koczy - Jakub Krzak, Michał Lacheta (46:58, 5/4)
Sędziowali: Przemysław Kępa - Mateusz Niżnik, Robert Długi
Minuty karne: 16 - 22
Strzały: 34 - 43
Widzów: 50
Unia: Łazarz (n/g Kubas) - Nowotarski, Śreniawski; Koczy, Paszek, Lacheta - Iwaniak, Zygmunt;Kasperek, Krzak, Hatłas - Sołtys, Noworyta; Wojtarowicz, Prusak, Flasz - Kot; Szymeczko, Magiera,Wątor.
Sokoły: Studziński (n/g Lipiński) - Zieliński, Makowski; Lewandowski, Śmieszek, Gościński -Jaworski, Niedlich; Fraszko, Prokurat, Olszewski - Jóźwiak, Borowicz; Rafiński, Gerne,Mazurkiewicz - Arbart, Urbański, Schramm.
MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie2:3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, k. 0:1)
0:1 Patryk Matusik - Krzysztof Dudkiewicz, Jakub Jaworski (6:03)
1:1 Oskar Jaśkiewicz - Jakub Szuba (44:47)
2:1 Bartłomiej Wsół (55:18)
2:2 Patryk Matusiak - Krzysztof Dudkiewicz (57:23)
2:3 Jakub Jaworski (decydujący rzut karny)
Sędziowali: Michał Baca - Katarzyna Zygmunt, Grzegorz Cudek.
Minuty karne: 32 - 22
Strzały: 6 - 2
Widzów: 350
MMKS Podhale: Musin (n/g Buczek) - Katin, Huzior; Podlipni, Olchawski, Kondrashev - Jaśkiewicz, Panczakiewicz; B. Wsół, Szuba, Svitac - Kamieniecki, P. Wsół; Brynkus, Siuty, Wolski - Habura,Zamarlik, Worwa, Kieta.
JKH GKS: Berggruen (n/g Nowak) - Czech, Michałowski; Dudkiewicz, Jaworski, Matusik -Chorążyczewski, Balcerek; Kącki, Bryk, Ludwiczak - Barszczewski, Żak; Jarosz, Paś, Rafalik -Witas, Pelaczyk; Bichta, Rzekanowski, Szubert.
Komentarze