XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - dzień 1
Dzisiaj ruszyła XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016. Na lodowisku w Katowicach zwyciężyły zespoły z Sosnowca i Bytomia zaś w Tychach wysokie zwycięstwa zanotowały ekipy z Jastrzębia i Tychów.
Katowice, mały Spodek:
godz. 9:00UKS Zagłębie Sosnowiec - Energa Stoczniowiec Gdańsk 5:4 (2:0, 2:3, 1:1)
1:0 Michał Bernacki - Adrian Duszak, Wiktor Goj (15:01, 5/4)
2:0 Mariusz Piotrowski - Patryk Jarosz, Michał Bernacki (17:41)
2:1 Nikita Minienkow - Gilbert Leśniak (27:32)
3:1 Mariusz Piotrowski - Adrian Duszak (27:56)
3:2 Maciej Rybak - Jakub Munch, Michał Rybak (32:48, 5/4)
3:3 Maciej Rybak - Michał Rybak, Nikita Minienkow (36:14)
4:3 Michał Bernacki - Patryk Jarosz (36:26)
5:3 Konrad Tomaszewski - Adrian Dereniowski (48:59)
5:4 Maciej Rybak - Gilbert Leśniak (52:18, 5/4)
Sędziowali: Janusz Strzempek - Przemysław Dominiczewski, Grzegorz Lipiński.
Minuty karne: 6 - 6
Strzały: 29 - 34
Widzów: 50
UKS Zagłębie: Pasek - Duszak, Goj; Jarosz, Bernacki, Piotrowski - Stupnytskyi, Malczewski; Luszniak, Grędel, Tomaszewski - Mońka, Bartnik; Jokiel, Dereniowski, Przepiórkowski - (Ciołek, Mąkosza; Jurlikowski, Urbańczyk, Kubarek) - n/g.
Energa Stoczniowiec: Tomaszewski - Leśniak, Munch; Kasicki, Szczerbakow, Ananiew - Maszincew, Gerasymenko; Maciej Rybak, Michał Rybak, Minienkow - Mincewicz, Kmieć; Murawski, Mocarski, Zalewski - (Wala, Kurnicki) - n/g.
godz. 12:45 TMH Polonia Bytom - MKS Sokoły Toruń 6:5 po dogrywce (0:1, 3:1, 2:3 - 1:0)
0:1 Jakub Lewandowski (19:12)
1:1 Patryk Jóźwik - Paweł Zygmunt (20:47)
2:1 Szymon Mularczyk - Robert Gajdzik (30:28, 5/4)
2:2 Jakub Lewandowski (37:57)
3:2 Patryk Jóźwik - Adrian Rudnicki (39:22)
4:2 Paweł Zygmunt (46:10)
4:3 Sebastian Fraszko - Mateusz Zieliński (48:37, 5/3)
4:4 Jakub Lewandowski (50:25, 5/4)
5:4 Patryk Jóźwik - Paweł Pszon, Adrian Rudnicki (52:28, 5/4)
5:5 Bruno Śmieszek - Filip Mazurkiewicz (58:30)
6:5 Maciej Anklewicz - Szymon Mularczyk (62:54)
Sędziowali: Marcin Polak - Mariusz Tymczyszyn, Sajmon Grelich.
Minuty karne: 10 - 12
Strzały: 45 - 40
Widzów: 100
TMH Polonia: Robaszkiewicz - Schupp, Kawka; Gajdzik, Anklewicz, Mularczyk - Domogała, Kołodziej; Rudnicki, Jóźwik, Zygmunt - Ledwoń, Bodora; Latawiec, Demiańczuk, Gryc - Pszon, Sobera; Petelicki, Bogusiak, Zając.
MKS Sokoły: Lipiński - Zieliński, Jóźwiak; Śmieszek, Lewandowski, Mazurkiewicz - Urbański, Szuba; Fraszko, Rafiński, Prokurat - Khoperia, Niedlich; Szchramm, Popielski, Gołębiewski - Jaroch, Wołoszyk.
Tychy, Stadion Zimowy:
godz. 14:15 - JKH GKS Jastrzębie – UKH Unia Oświęcim 9:3 (5:1, 1:2, 3:0)
0:1 Przemysław Szymeczko - Kacper Rabęda (2:52)
1:1 Paweł Rafalik - Dominik Jarosz (8:25)
2:1 Dominik Jarosz - Patryk Pealczyk (11:30)
3:1 Antoni Kot - Jakub Szubert (12:19, 5/4)
4:1 Dominik Jarosz - Paweł Rafalik (13:54, 4/5)
5:1 Mateusz Barszczewski - Jakub Blanik (16:51)
5:2 Jan Malewski (25:10)
5:3 Szymon Wojtarowicz (25:53)
6:3 Dominik Paś - Jakub Michałowski (29:14, 4/5)
7:3 Mateusz Paś - Gracjan Witas (43:03, 5/4)
8:3 Antoni Kot (47:36, 4/5)
9:3 Kamil Wałęga - Konrad Gruszczyk (50:33)
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski - Mateusz Krzywda, Adrian Wolny.
Minuty karne: 16 - 12
Strzały: 50 - 23
Widzów: 60
JKH GKS: Załucki - Michałowski, Antoni Kot; Rafalik, Jarosz, Pelaczyk - Brela, Witas; M. Paś, D. Paś, Szubert - Gruszczyk, Wywiał; Misterkiewicz, Blanik, Wałęga - Barszczewski, Cieśla; Nowak, Idiasik, Płachetka.
UKH Unia: Kubas - Noworyta, Sołtys; Wojtarowicz, Prusak, Flasz - Wołek, Adam Kot; Magiera, Wątor, Kupiec - Rudek (n/g), Górny; Rabęda, Szymeczko, Jęczała - Jarnot (n/g), Malewski.
godz. 17:15 - UKH Dębica – MOSM Tychy 0:11 (0:3, 0:5, 0:3)
0:1 Dawid Duży - Bartłomiej Jeziorski (4:22, 5/4)
0:2 Dawid Duży - Rafał Podlipni - Bartłomiej Jeziorski (15:16, 5/4)
0:3 Bartłomiej Jeziorski - Kamil Lewartowski (19:57)
0:4 Patryk Krężołek - Mateusz Ubowski - Kacper Gruźla (24:11)
0:5 Bartłomiej Jeziorski - Dawid Duży (25:28)
0:6 Rafał Podlipni - Maciej Kostyła (29:57)
0:7 Bartłomiej Jeziorski - Patryk Krężołek (32:28)
0:8 Kacper Kamieniecki - Bartłomiej Jeziorski (38:24)
0:9 Michał Królik - Mateusz Ubowski - Olaf Bizacki (45:44, 5/4)
0:10 Rafał Podlipni - Patryk Krężołek (54:14, 5/4)
0:11 Kacper Kamieniecki - Maciej Kostyła (55:22)
Sędziowali: Mariusz Smura - Patryk Puławski, Dariusz Pobożniak.
Minuty karne: 12 - 2
Strzały: 10 - 54
Widzów: 100
UKH: Wojciechowski - Bednarz, Szukała; Sokalski, Ptak, Dybowski - Sieradzki, Mazur; Bukowski, Filipek, Fus - Lewicki, Wójcik; Ferenc, Giełbaga, Kurczyk oraz Hadowski.
MOSM: Lewartowski (od 40:00 Zawalski) - Bizacki, Plewnia; Krężołek, Duży, Jeziorski - Kapusta, Kamieniecki; Kostyła, Pajestka, Podlipni - Mazurczyk, Królik; Hołdowicz, Adamczyk, Jaromin - Mizgała, Krzyżek; Gruźla, Ubowski, Krzyżek.
KlasyfikacjapoPIERWSZYMdniu zawodów.
GRUPAD
l. mecze punkty bramki
MOSM Tychy 1311 :0
JKS GKS Jastrzębie139 :3
UKH UNIA Oświęcim103 :9
UKH Dębica100 :11
GRUPAE
l. mecze punkty bramki
UKS ZAGŁĘBIE Sosnowiec135 :4
TMH POLONIA Bytom126 :5
MKS SOKOŁY Toruń115 :6
ENERGA STOCZNIOWIEC104 :5
NajlepsistrzelcyXXII OOM w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016.
W klasyfikacji nanajlepszego strzelca będą brane pod uwagę zdobyte bramki orazasysty.
| nazwisko iimię |
| bramki | asysty | punkty |
|
|
1. | JEZIORSKIBARTŁOMIEJ | 3 | 3 | 6 |
| TYCHY | |
2. | RYBAKMACIEJ |
| 3 | 0 | 3 |
| GDAŃSK |
3. | JÓŹWIKPATRYK |
| 3 | 0 | 3 |
| BYTOM |
4. | LEWANDOWSKIJAKUB | 3 | 0 | 3 |
| TORUŃ | |
5. | BERNACKIMICHAŁ |
| 2 | 1 | 3 |
| SOSNOWIEC |
6. | JAROSZDOMINIK |
| 2 | 1 | 3 |
| JASTRZĘBIE |
7. | DUŻYDAWID |
| 2 | 1 | 3 |
| TYCHY |
8. | PODLIPNIRAFAŁ |
| 2 | 1 | 3 |
| TYCHY |
9. | KRĘŻOŁEKPATRYK | 1 | 2 | 3 |
| TYCHY |
Komentarze