OOM 2014: Złoto dla Bytomia, brązowy Sanok! (WIDEO)
Poznaliśmy medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Śląsk 2014. Na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie w finale hokeiści MMKS Podhale przegrali z Polonią Bytom 5:4 po rzutach karnych a w meczu o brąz drużyna Ciarko PBS Bank KH Sanok zwyciężyła z JKH GKS Jastrzębie 6:5.
0-1 Krzysztof Bryk - Patryk Matusik - Bartosz Bichta (03:41) 5/5
0-2 Krzysztof Bryk - Grzegorz Jurkiewicz (06:35) 5/5
1-2 Patryk Chmura - Piotr Naparło (15:25) 5/5
1-3 Krzysztof Bryk - Bartosz Bichta (22:34) 5/5
1-4 Patryk Matusik - Bartosz Bichta (23:30) 5/5
2-4 Krzysztof Drąg (23:43) 5/5
2-5 Bartosz Bichta - Krzysztof Bryk - Patryk Matusik (28:28) 5/5
3-5 Piotr Naparło (30:22) 5/5
4-5 Patryk Chmura - Piotr Naparło (43:58) 5/5
5-5 Yauheni Kamenev (45:18) 5/5
6-5 Mateusz Guła (49:35) 5/5
Najlepsi zawodnicy wybrani przez trenerów: Yauheni Kamenev - Krzysztof Bryk
Zdobywcą brązowego medalu została drużyna Ciarko PBS Bank KH Sanok.
Sędziowie: Polak - Smura, Kosidło
Strzały: 36:56
Kary: Sanok - 6 minut, Jastrzębie - 4 minuty
Ciarko: Hućko, Kiwior - Szporna, Naparło, Burczyk, Guła, Bednarz - Kamenev, Drąg, Strauchmann, Michalski, Bar - Dereń, Łukowski, Chmura, Ptak, Fal. Trener: Ząbkiewicz Krzysztof.
JKH: Nowak M, Balcerek - Jurkiewicz, Ludwiczak, Bryk, Kącki, Chorążyczewski - Michałowski, Paś M, Jarosz, Rafalik, Paś D - Zawiła, Pelaczyk, Kolski, Lanski, Witas, Kapłon, Bichta, Matusik. Trener: Szpyra Rafał.
Godz. 13:00 MMKS Podhale Nowy Targ - TMH Polonia Bytom 4:5 (1:2,2:0, 1:2, d. 0:0, k. 0:1)
1-0 Denis Kuraś - Oskar Jaśkiewicz (00:33) 5/5
1-1 Maciej Anklewicz - Tomasz Wcisło (13:11) 5/5
1-2 Kamil Falkenhagen - Patryk Secemski - Łukasz Krzemień (15:37) 5/5
2-2 Denis Kuraś - Rafał Podlipni (25:12) 5/4
3-2 August Kieta - Jan Panczakiewicz (39:26)5/5
4-2 Denis Kuraś - Jan Panczakiewicz (50:55) 5/5
4-3 Maciej Ankleiwicz - Kamil Filip (51:27) 5/5
4-4 Łukasz Krzemień - Piotr Bajon (56:51) 5/5
4-5 Kamil Filip - decydujący rzut karny
5 minutowa dogrywka.
Rzuty karne.
Podhale: Jaśkiewicz (-), Kuraś (+), Podlipny (-)
Bytom: Krzemień (+), Filip (+)
Najlepsi zawodnicy wybrani przez trenerów: Denis Kuraś - Kamil Falkenhagen
Sędziowie: Strzempek - Molenda - Lipiński, Puławski
Strzały: 35:38
Kary: Nowy Targ - 29 minut (w tym kara meczu), Bytom - 4 minuty
Buczek, Kamieniecki - Jaśkiewicz, Podlipni, Panczakiewicz, Kuraś, Szewczyk - Wsół, Situ, Olchawski, Jachimczyk, Huzior - Zając, Kieta, Habura, Chrobak, Franczyk. Trener: Kaczmarczyk Ryszard.
Frąk, Falkenhagen - Kawka, Bajon, Krzemień, Secemski, Sukiennik - Jachym, Filip, Wcisło, Sroka, Waldman - Pszon, Maciejczyk, Anklewicz, Mazur, Schupp, Bogusiak, Rudnicki, Faska. Trener: Puzio Mariusz.
Zdobywcą złotego medalu została drużyna TMH Polonia Bytom, srebrny medal trafia do drużyny MMKS Podhale Nowy Targ.
Najlepszy napastnik turnieju: Łukasz Krzemień - TMH Polonia Bytom
Najlepszy obrońca turnieju : Oskar Jaśkiewicz - MMKS Podhale Nowy Targ
Najlepszy bramkarz turnieju: Paweł Frąk - TMH Polonia Bytom
Najlepszy strzelec turnieju: Łukasz Krzemień - TMH Polonia Bytom
Najbardziej wartościowy zawodnik (MVP): Piotr Naparło - Ciarko PBS Bank KH Sanok
Nagroda FAIR PLAY - TMH Polonia Bytom
KlasyfikacjaKOŃCOWA XX Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży
w SportachZimowych Śląsk 2014 – dyscyplina hokej na lodzie.
I MIEJSCETMH POLONIA BytomPKT 45
I MIEJSCEMMKS PODHALE Nowy Targ PKT 40
III MIEJSCECIARKO PBS Bank KH Sanok PKT 36
IV MIEJSCEJKH GKS JastrzębiPKT 32
V MIEJSCEUKH UNIA OświęcimPKT 28
VI MIEJSCEMUKS NAPRZÓD JanówPKT 24
VII MIEJSCEUKS SIELEC SosnowiecPKT 20
VIII MIEJSCE MKS SOKOŁY ToruńPKT 16
KLASYFIKACJA WOJEWÓDZTW.
IMIEJSCEWOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE121
IIMIEJSCEWOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE68
IIIMIEJSCEWOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE36
IVMIEJSCEWOJEWÓDZTWO KUJAWSKO – POMORSKIE16
Punktacja kanadyjska na najlepszego strzelcaXXOOM w Sportach Zimowych Śląsk 2014.
W klasyfikacji nanajlepszego strzelca brano pod uwagę zdobyte bramki oraz asysty.
| nazwisko iimię |
| bramki | asysty | punkty |
|
|
1. | KRZEMIEŃŁUKASZ |
| 5 | 4 | 9 |
| BYTOM |
2. | MATUSIKPATRYK |
| 5 | 4 | 9 |
| JASTRZĘBIE |
3. | NAPARŁOPIOTR |
| 6 | 2 | 8 |
| SANOK |
4. | BRYKKRZYSZTOF |
| 6 | 2 | 8 |
| JASTRZĘBIE |
5. | KURAŚDENIS |
| 4 | 4 | 8 |
| NOWY TARG |
6. | BAJONPIOTR |
| 2 | 6 | 8 |
| BYTOM |
7. | PANCZAKIEWICZJAN | 3 | 4 | 7 |
| NOWY TARG | |
8. | SECEMSKIPATRYK | 4 | 2 | 6 |
| BYTOM |
Klasyfikacja „FAIR PLAY”.
TMH POLONIA Bytom38
JKH GKS Jastrzębie42
MMKS PODHALE Nowy Targ61
CIARKO PBS Bank KH Sanok92
Komentarze