XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Złoto dla MOSM Tychy
W finale XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zwyciężyła drużyna MOSM Tychy, która w finale pokonała JKH GKS Jastrzębie 5:1. W meczu o trzecie miejsce Polonia Bytom ograła Zagłębie Sosnowiec 6:3.
Finał:
MOSM Tychy - JKH GKS Jastrzębie 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
1:0 Bartłomiej Jeziorski - Patryk Krężołek (17:02)
2:0 Maciej Kostyła (17:35, 5/4)
3:0 Olaf Bizacki - Dawid Duży (24:34)
3:1 Kamil Wałęga (34:52)
4:1 Maciej Kostyła - Rafał Podlipni (46:24, 5/4)
5:1 Bartłomiej Jeziorski - Olaf Bizacki, Dawid Duży (51:31, 5/4)
Sędziowali: Sebastian Molenda - Dariusz Pobożniak, Mariusz Smura.
Minuty karne: 16 - 59 (w tym kara meczu 25 minut dla Antoniego Kota i 10 min dla Daniela Breli)
Strzały: 23 - 34
Widzów: 900
MOSM: Lewartowski - Bizacki, Plewnia; Krężołek, Duży, Jeziorski - Kapusta, Kamieniecki; Kostyła, Ubowski, Podlipni - Mazurczyk, Królik; Hołdowicz, Adamczyk, Jaromin - (Mizgała, A. Krzyżek, J. Krzyżek - n/g)
JKH GKS: Załucki - Michałowski, Antoni Kot; Rafalik, Jarosz, Pelaczyk - Brela, Witas; M. Paś, D. Paś, Szubert - Gruszczyk, Wywiał; Misterkiewicz, Blanik, Wałęga - Barszczewski, Cieśla; Nowak (n/g), Idiasik, Płachetka (n/g).
Mecz o 3 miejsce:
TMH Polonia Bytom - UKS Zagłębie Sosnowiec 6:3 (2:0, 0:1, 4:2)
1:0 Paweł Zygmunt - Michał Zając, Michał Domogała (1:03)
2:0 Szymon Mularczyk - Maciej Anklewicz, Maciej Ledwoń (15:49)
2:1 Patryk Jarosz - Oleksii Stupnytskyi (39:31, 5/4)
3:1 Szymon Mularczyk - Maciej Anklewicz, Robert Gajdzik (46:23)
4:1 Patryk Jóźwik - Michał Domogała, Adam Kołodziej (50:23, 5/3)
5:1 Marcin Kawka - Maciej Ledwoń (50:44, 5/4)
5:2 Mariusz Piotrowski - Michał Bernacki, Patryk Jarosz (57:21, 5/4)
5:3 Patryk Jarosz - Mariusz Piotrowski (58:34, 5/4)
6:3 Paweł Zygmunt (59:59, do pustej bramki)
Najlepsi zawodnicy meczu: Marcin Kawka - Konrad Tomaszewski.
Sędziowali: Sebastian Kryś - Adrian Wolny, Mateusz Krzywda
Minuty karne: 12 - 12
Strzały: 35:41
Widzów: 100
TMH Polonia: Robaszkiewicz - Schupp, Kawka; Gajdzik, Anklewicz, Mularczyk - Domogała, Kołodziej; Rudnicki, Jóźwik, Zygmunt - Ledwoń, Bodora (n/g); Latawiec, Demiańczuk, Gryc - Pszon, Sobera; Petelicki (n/g), Bogusiak, Zając.
UKS Zagłębie: Pasek - Duszak, Goj; Jarosz, Bernacki, Piotrowski; Stupnytskyi, Malczewski; Luszniak, Grędel, Tomaszewski - Mońka, Bartnik; Jokiel, Dereniowski, Przepiórkowski oraz Mąkosza, Jurlikowski (n/g).
Klasyfikacja końcowa:
1. MOSM Tychy
2. JKH GKS Jastrzębie
3. TMH Polonia Bytom
4. UKS Zagłębie Sosnowiec
5. MKS Sokoły Toruń
6. UKH Unia Oświęcim
7. Energa Stoczniowiec Gdańsk
8. UKH Dębica
Nagroda Fair Play: UKS Zagłębie Sosnowiec
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy obrońca: Jakub Michałowski (JKH GKS Jastrzębie)
Najlepszy bramkarz: Kamil Lewartowski (MOSM Tychy)
Najlepszy napastnik: Dominik Jarosz (JKH GKS Jastrzębie)
Najlepszy strzelec: Bartłomiej Jeziorski (MOSM Tychy)
MVP turnieju: Bartłomiej Jeziorski (MOSM Tychy) (10 goli, 8 asyst)
Sponsorem nagród dla zawodników była firma CCM - Wyłączny dystrybutor SKI System Spo. z o.o. Poznań.
Komentarze