Koniec półfinałów. Finał PLHK przed nami
W półfinale PLHK KH Polonia Bytom dwukrotnie pokonała UKHK Unię Oświęcim i tym samym zmierzy się w finale z GKS-em Stoczniowiec Gdańsk, która pokonała dwukrotnie Atomówki GKS Tychy. W rywalizacji o 5 miejsce zwyciężyły PTH Kozice Poznań.
Półfinał 1
UKHK Unia Oświęcim – KH Polonia Bytom (K) 2:8(1:4, 0:2, 1:2)
0:1Ida Talanda - Klaudia Chrapek (00:18),
0:2Ida Talanda - Karolina Późniewska, Patrycja Sfora (05:57),
0:3Olivia Tomczok - Karolina Późniewska, Ida Talanda (08:46),
0:4Karolina Późniewska - Olivia Tomczok (12:08),
1:4 Anna Kot (14:50, 5/4),
1:5Karolina Późniewska - Olivia Tomczok (31:55),
1:6Klaudia Chrapek - Karolina Późniewska (39:58),
1:7Wiktoria Dziwok - Katarzyna Wybiral (42:31),
2:7Aleksandra Pocheć - Aneta Michałek, Anna Kot (44:13),
2:8 Julia Skręt - Alicja Mota (54:20).
Sędziowali:Grzegorz Cudek (główny) – Natalia Suchanek, Monika Szpyt (liniowe).
Minuty karne:6–20.
Widzów:mecz rozgrywany bez udziału publiczności.
Awans do finału:KH Polonia Bytom (K).
UKHK Unia:Pieczyk –Klatka, Kozioł (2);Pocheć,Strzelecka, Michałek – Kot,Langner;Wawrzyk,Żyła, Kopciara -Pirogowicz (4), K.Zaborska; A.Zaborska, Makuch -Kułas,Piotrowska.
Trener: Michał Fikrt
KH Polonia:Kurek – Chrapek (2), Sfora (2); Późniewska (2), Talanda (4), Tomczok – Gogoc, Patla; Dziwok (10), Wcisło, Skręt – P.Wójcik, Wybiral; Kaleja, Mota, Zięba - Jachym, Sowa; Juszczak.
Trener: Andrzej Secemski.
Półfinał 2
GKS Stoczniowiec Gdańsk (K) -SKKH Atomówki GKS Tychy 4:0(0:0, 0:0, 4:0)
1:0 Renata Tokarska - Tetiana Onyszczenko (41:14, 5/4),
2:0 Magdalena Łąpieś - Dominika Korkuz, Tetiana Onyszczenko (46:17),
3:0 Magdalena Łąpieś - Maja Brzezińska, Katarzyna Kasprzycka (56:35),
4:0 Magdalena Łąpieś - Tetiana Onyszczenko (59:21).
Sędziowali:Wojciech Wrycza (główny) – Maciej Byczkowski, Michał Kłosiński (liniowi).
Minuty karne:6–8.
Strzały:75-20.
Widzów:mecz rozgrywany bez udziału publiczności.
Awans do finału:GKS Stoczniowiec Gdańsk (K).
Stoczniowiec:Kosińska – Korkuz, Kamińska; Brzezińska (2), Kasprzycka (2), Siejka (2) – Tokarska, Banaś; Łapińska, Onyszczenko, Łąpieś – Grzelak, Jagnicka; Jaskulska.
Trener: Henryk Zabrocki.
Atomówski Tychy:Sass – Marczyk, Garbocz (6); Czarnecka, Orawska, Łaskawska – Kędra, K.Pasiut; Górska, Churas (2), Solecka – Manilewska, Rakoczy; Huchel, Frankowska.
Trener: Dariusz Garbocz
Mecz o 5 miejsce
KS Cracovia 1906 (K) -PTH Kozice Poznań 2:3 d.(1:1, 0:0, 1:1, d. 0:1)
0:1 Melissa Chipchura (01:02),
1:1 Małgorzata Synowiec - Karolina Baran (13:34),
2:1 Karolina Baran (52:18),
2:2 Matylda Stępień - Weronika Świątek (52:59),
2:3 Alicja Kobus (67:30)
Sędziowali:Krzysztof Siemek (główny) – Filip Dudek, Sebastian Sałachi (liniowi).
Minuty karne:6–2.
Widzów:mecz rozgrywany bez udziału publiczności.
Zwycięzca rywalizacji:PTH Kozice Poznań.
Cracovia:Bukała – Smach, E.Synowiec; M.Synowiec, Niechwiej, Baran – Ziółkowska, Mroczka; Olszewska, Firek, Isztok – Hajduk, A.Kobylańska; F.Kobylańska
Trener: Stanisław Cieślak.
Kozice Poznań:Adameczek – Ines Schramm, Szymczak; Kobus, Ingrid Schramm, Springer –Pospieszna,Borowiec; Świątek, Chipchura, Stępień – Miłkowska, Żak; Roguszczak.
Trener: Paweł Mateja
O 3 miejsce
UKHK Unia Oświęcim-Atomówki GKS Tychy (2021-03-20)
O 1 miejsce
GKS Stoczniowiec (K) - KH Polonia Bytom (2021-03-20)
Komentarze