PLHK: Pierwsza porażka lidera z Gdańska
Pierwszej porażki w rozgrywkach doznał jej lider Stoczniowiec Gdańsk, który w sobotę musiał uznać wyższość drużyny MKHL Krynica walczącej o miejsce w pierwszej czwórce. W niedzielę niespodzianki już nie było i drużyna z Gdańska odniosła pewne zwycięstwo.
Nie wykorzystała z tej okazji Unia Oświęcim, która na mecz z Polonią udała się do Jastrzębia. To lodowisko nigdy nie służyło Unitkom i tak też było tym razem. Po bardzo słabym meczu oświęcimianki uległy Polonii, która tym samym odrobiła trochę strat do drugiego miejsca. W derbach Śląska Naprzód pokonał Atomówki tylko jedną bramką. W niedzielę Polonia gościła na Jantorze i odniosła kolejne zwycięstwo, a Unitki podrażnione porażką z Polonią pewnie pokonały tyskie Atomówki. W grupie B dwa wysokie zwycięstwa odniosły Jaskółki Toruń.
MKHL Krynica - Stoczniowiec Gdańsk 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
1:0 - Dominika SOPATA - Daniela SZELĄG - Karolina SZEWCZYK (02:17)
MKHL Krynica: Gabriela MIZERA, Zuzanna OLEKSA(n/g) - Magdalena MYTNIK (2), Wiktoria GOGOC (2), Aneta CYGAN (6), Agnieszka PIÓRO, Natalia WRONA - Joanna KRÓL, Daniela SZELĄG, Dominika SOPATA (2), Karolina SZEWCZYK - Sylwia KUCHNIA, Ewelina HAJDUK, Anna SOPATA, Jolanta GÓRCZYK
Stoczniowiec Gdańsk: Agata KOSIŃSKA, Dagmara KULASZEWICZ(n/g) - Renata TOKARSKA, Katarzyna KASPRZYCKA (2), Marta BIGOS, Tetiana ONYSHCHENKO (2), Joanna RYKACZEWSKA (2) - Małgorzata NOWAK, Joanna DETMER (2), Magdalena OBŁOŃSKA (6), Aneta BŁASZAK (6), Aleksandra BERECKA - Alicja SIEJKA, Katarzyna BYCZKOWSKA, Katarzyna HERMANN
Strzały: 40-48
Kary: 12-20
Atomówki GKS Tychy - MUKS Naprzód Janów 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
1:0 - Julia GAWLIK - Agnieszka DZIEDZIOCH - Oliwia GARBOCZ (26:12)
1:1 - Olivia TOMCZOK - Sandra KOSAKOWSKA (44:57)
1:2 - Olivia TOMCZOK (48:18)
Atomówki GKS Tychy: Oliwia RYBACKA, Marcelina KORKUZ(n/g) - Klaudia PELIC, Klaudia MUSIOŁ, Paulina SZTYPER, Pamela URBAŃSKA (2), Nicole SOSNOWSKA - Dominika MARCZYK, Oliwia GARBOCZ (2), Dominika SZYMIK, Julia GAWLIK, Agnieszka DZIEDZIOCH (2) - Karolina OGŁASZEWSKA, Małgorzata ZIELIŃSKA (4), Agnieszka NADZIMEK
MUKS Naprzód Janów: Małgorzata BURDA-KROKOSZ, Monika CHODAK(n/g) - Sandra KOSAKOWSKA, Izabela MALINOWSKA, Katarzyna CHROBASZCZYK, Monika SOŚNIERZ, Olivia TOMCZOK - Magdalena JABŁOŃSKA, Dominika KORKUZ, Joanna ORAWSKA (2), Ewelina CZARNECKA, Paulina KULAS - Patrycja PIROGOWICZ, Angelika NYL (2), Anna DREINERT, Zofia GRZEMSKA, Aleksandra POCHEĆ - Katarzyna CIEŚLIŃSKA
Strzały: 19-38
Kary: 10-6
TMH Polonia Bytom - UKHK Unia Oświęcim 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
1:0 - Katarzyna WYBIRAL - Wiktoria DZIWOK - ALICJA WCISŁO (07:02)
2:0 - Magdalena CZAPLIK - Klaudia KALEJA (07:55)
2:1 - Kamila WIECZOREK (08:39)
3:1 - Magdalena CZAPLIK - Karolina PÓŹNIEWSKA (11:08)
4:1 - Karolina PÓŹNIEWSKA - Patrycja SFORA (41:40)
4:2 - Kamila WIECZOREK - Sylwia BIELAS (43:24)
5:2 - Karolina PÓŹNIEWSKA - Magdalena CZAPLIK (53:59)
TMH Polonia Bytom: Karolina SIEMICKA, Michalina BURZYŃSKA(n/g) - Klaudia CHRAPEK (2), Patrycja SFORA, Klaudia KALEJA, Magdalena CZAPLIK (2), Karolina PÓŹNIEWSKA - Sandra KLIMECKA, Aleksandra ŁAZAJ (WINCHÓR), ALICJA WCISŁO (2), Katarzyna WYBIRAL, Wiktoria DZIWOK - Anna KLAMA, Katarzyna RAPCIA
UKHK Unia Oświęcim: Aleksandra KRZEMIEŃ(n/g), Anna PIECZYK - Joanna STRZELECKA (2), Katarzyna KOZŁOWSKA, Sylwia BIELAS (2), Katarzyna FRĄCKOWIAK, Kamila WIECZOREK (4) - Małgorzata METYK, Agata FERSZT, Małgorzata GAŁUSZKA, Karolina KOSMA (2), Joanna JARMUŁOWICZ (2) - Karolina CHURAS
Strzały: 24-17
Kary: 6-12
NIEDZIELA:
MKHL Krynica - Stoczniowiec Gdańsk 0:5 (0:1, 0:0, 0:4)
0:1 - Katarzyna BYCZKOWSKA - Marta BIGOS (17:30)
0:2 - Tetiana ONYSHCHENKO - Marta BIGOS - Katarzyna KASPRZYCKA (46:17)
0:3 - Aleksandra BERECKA - Aneta BŁASZAK (50:09)
0:4 - Aleksandra BERECKA - Katarzyna BYCZKOWSKA (53:31)
0:5 - Katarzyna BYCZKOWSKA - Marta BIGOS (56:52)
MKHL Krynica: Gabriela MIZERA, Zuzanna OLEKSA - Magdalena MYTNIK (2), Wiktoria GOGOC, Aneta CYGAN (2), Agnieszka PIÓRO, Natalia WRONA - Joanna KRÓL, Karolina PASIUT, Daniela SZELĄG, Dominika SOPATA (2), Karolina SZEWCZYK - Sylwia KUCHNIA, Ewelina HAJDUK, Anna SOPATA (2), Jolanta GÓRCZYK
Stoczniowiec Gdańsk: Agata KOSIŃSKA, Dagmara KULASZEWICZ(n/g) - Renata TOKARSKA, Katarzyna KASPRZYCKA, Marta BIGOS, Tetiana ONYSHCHENKO (2), Joanna RYKACZEWSKA - Małgorzata NOWAK, Joanna DETMER, Magdalena OBŁOŃSKA, Aleksandra BERECKA, Aneta BŁASZAK (2) - Alicja SIEJKA, Katarzyna BYCZKOWSKA (2), Katarzyna HERMANN
Strzały: 25-42
Kary: 8-6
MUKS Naprzód Janów - TMH Polonia Bytom 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
1:0 - Dominika KORKUZ (12:26)
1:1 - Magdalena CZAPLIK - Klaudia KALEJA - Karolina PÓŹNIEWSKA (20:45)
2:1 - Joanna ORAWSKA (29:40)
2:2 - Karolina PÓŹNIEWSKA (37:49)
2:3 - Magdalena CZAPLIK - Karolina PÓŹNIEWSKA (50:17)
MUKS Naprzód Janów: Małgorzata BURDA-KROKOSZ, Monika CHODAK(n/g) - Sandra KOSAKOWSKA (2), Izabela MALINOWSKA, Ewelina CZARNECKA, Aleksandra POCHEĆ, Olivia TOMCZOK (2) - Dominika KORKUZ, Magdalena JABŁOŃSKA (2), Monika SOŚNIERZ, Katarzyna CHROBASZCZYK, Joanna ORAWSKA - Patrycja PIROGOWICZ, Angelika NYL, Anna DREINERT, Zofia GRZEMSKA, Katarzyna CIEŚLIŃSKA
TMH Polonia Bytom: Michalina BURZYŃSKA, Karolina SIEMICKA - Patrycja SFORA, Klaudia CHRAPEK, Klaudia KALEJA, Magdalena CZAPLIK, Karolina PÓŹNIEWSKA (2) - Wiktoria DZIWOK (4), ALICJA WCISŁO, Katarzyna WYBIRAL, Sandra KLIMECKA, Aleksandra ŁAZAJ (WINCHÓR) - Halina KONENC, Anna KLAMA, Martyna SOLORZ
Strzały: 33-42
Kary: 6-6
UKHK Unia Oświęcim - Atomówki GKS Tychy 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
1:0 - Sylwia BIELAS (13:47)
2:0 - Kamila WIECZOREK (35:56)
2:1 - Agnieszka DZIEDZIOCH - Agnieszka NADZIMEK (37:22)
3:1 - Sylwia BIELAS - Kamila WIECZOREK - Katarzyna FRĄCKOWIAK (38:02)
4:1 - Kamila WIECZOREK - Katarzyna KOZŁOWSKA (38:28)
5:1 - Kamila WIECZOREK (43:03)
5:2 - Dominika MARCZYK (43:22)
6:2 - Sylwia BIELAS - Małgorzata GAŁUSZKA (58:19)
UKHK Unia Oświęcim: Aleksandra KRZEMIEŃ, Anna WĄDRA(n/g) - Joanna STRZELECKA (2), Katarzyna KOZŁOWSKA, Kamila WIECZOREK (12), Katarzyna FRĄCKOWIAK (2), Sylwia BIELAS - Agata FERSZT, Małgorzata METYK (2), Małgorzata GAŁUSZKA, Karolina KOSMA, Joanna JARMUŁOWICZ (2) - Monika SZPYT, Karolina TRETHAN, Karolina CHURAS
Atomówki GKS Tychy: Oliwia RYBACKA, Marcelina KORKUZ(n/g) - Klaudia PELIC (2), Klaudia MUSIOŁ, Paulina SZTYPER, Pamela URBAŃSKA (4), Nicole SOSNOWSKA - Dominika MARCZYK (2), Oliwia GARBOCZ (2), Dominika SZYMIK, Karolina OGŁASZEWSKA, Agnieszka DZIEDZIOCH - Agnieszka NADZIMEK, Małgorzata ZIELIŃSKA
Strzały: 37-22
Kary: 20-14
GRUPA B
Jaskółki Toruń - Ciarko PBS Bank KH Sanok 9:1 (3:1, 3:0, 3:0)
1:0 - Karolina MENDYKA - Emilia SPECJAŁ - Monika KONOPKA (01:43)
2:0 - Daria CZACHOWSKA - Ewelina WIŚNIEWSKA - Ingrid SCHRAMM (13:20)
3:0 - Maja BANAŚ - Ingrid SCHRAMM - Ewelina WIŚNIEWSKA (15:44)
3:1 - Gabriela PYTEL - Magdalena MROCZKA - Gabriela PRZETACZNIK (17:09)
4:1 - Emilia SPECJAŁ - Karolina MENDYKA - Monika KONOPKA (26:36)
5:1 - Daria CZACHOWSKA - Monika KONOPKA (30:35)
6:1 - Ingrid SCHRAMM - Daria CZACHOWSKA - Anna PROLISKO (37:34)
7:1 - Karolina MENDYKA - Dominika JELIŃSKA - Daria CZACHOWSKA (41:44)
8:1 - Ewelina WIŚNIEWSKA - Dominika JELIŃSKA - Daria CZACHOWSKA (51:16)
9:1 - Ewelina WIŚNIEWSKA - Ingrid SCHRAMM - Daria CZACHOWSKA (53:37)
Jaskółki Toruń: Klaudia KAMIŃSKA, Marcelina JANUSZ(n/g) - Maja BANAŚ, Angelika KARAMUZ (2), Karolina MENDYKA, Ewelina WIŚNIEWSKA (2), Daria CZACHOWSKA (2) - Dominika JELIŃSKA, Anna PROLISKO, Emilia SPECJAŁ, Monika KONOPKA, Ingrid SCHRAMM (2) - Marta MARCINKOWSKA
Ciarko PBS Bank KH (K): Magdalena RADWAŃSKA, Joanna BACIOR(n/g) - Martyna GRODECKA (4), Karolina KARBOWNICZYN, Alicja SZCZEPANIK, Gabriela PYTEL (2), Gabriela PRZETACZNIK - Magdalena MROCZKA, Karina GLIŚCIAK (2), Joanna GOŁDA (2), Martyna GOLEMO, Maja BIELECKA (2) - Diana GONDEK, Barbara MAZUR, Aleksandra ZIMOŃ
Strzały: 43-13
Jaskółki Toruń - Ciarko PBS Bank KH Sanok 12:1 (3:1, 1:0, 8:0)
0:1 - Maja BIELECKA (02:17)
1:1 - Ewelina WIŚNIEWSKA (08:17)
2:1 - Emilia SPECJAŁ - Ewelina WIŚNIEWSKA (14:19)
3:1 - Emilia SPECJAŁ (16:38)
4:1 - Daria CZACHOWSKA (38:04)
5:1 - Ewelina WIŚNIEWSKA - Maja BANAŚ (40:54)
6:1 - Ingrid SCHRAMM (41:34)
7:1 - Emilia SPECJAŁ (52:04)
8:1 - Daria CZACHOWSKA (52:20)
9:1 - Ewelina WIŚNIEWSKA - Karolina MENDYKA (53:25)
10:1 - Emilia SPECJAŁ (54:33)
11:1 - Karolina MENDYKA - Dominika JELIŃSKA (54:44)
12:1 - Ingrid SCHRAMM (58:44)
Jaskółki Toruń: Klaudia KAMIŃSKA, Marcelina JANUSZ(n/g) - Maja BANAŚ (27), Angelika KARAMUZ (2), Karolina MENDYKA, Ewelina WIŚNIEWSKA (6), Daria CZACHOWSKA (4) - Dominika JELIŃSKA, Anna PROLISKO, Emilia SPECJAŁ (2), Monika KONOPKA, Ingrid SCHRAMM - Marta MARCINKOWSKA
Ciarko PBS Bank KH (K): Magdalena RADWAŃSKA, Joanna BACIOR - Martyna GRODECKA (4), Karolina KARBOWNICZYN, Alicja SZCZEPANIK, Gabriela PYTEL, Gabriela PRZETACZNIK - Magdalena MROCZKA, Karina GLIŚCIAK (6), Joanna GOŁDA, Martyna GOLEMO, Maja BIELECKA (2) - Diana GONDEK, Barbara MAZUR, Aleksandra ZIMOŃ (4)
Strzały: 38-11
Kary: 41-16
Komentarze