Puchar Prezesa Firmy "OMAG" dla Unitek
W dniach 26.04-27.04.2014 na lodowisku w Oświęcimiu odbył się turniej hokeja na lodzie kobiet o Puchar Prezesa Firmy „OMAG”. W turnieju oprócz drużyny gospodarzy UKHK Unia Oświęcim wzięły udział zespoły z Czech – HK Vsetin, Słowacji – ZHKm Zvolen, Łotwy – SHK LAIMA Ryga i drużyna ATOMÓWKI GKS Tychy.
Unitki w barwach, których gościnnie wystąpiły Klaudia Chrapek, Karolina Późniewska, Magdalena Czaplik i Sandra Kosakowska okazały się najlepszym zespołem odnosząc komplet zwycięstw. Największy problem miały z pokonaniem zespołu Laimy, w którym występowało 6 reprezentantek Łotwy, która w niedawno zakończonych Mistrzostwach grupy IB awansowała na bezpośrednie zaplecze hokejowej elity. Tym samym Unitki zakończyły bardzo udany dla nich sezon w którym zdobyły swoje pierwsze Mistrzostwo Polski i wygrały dwa międzynarodowe turnieje w sierpniu w Roudnicach n. Labem (Czechy) i kwietniowy w Oświęcimiu.
Wyniki turnieju
SOBOTA
UKHK UNIA – ATOMÓWKI GKS Tychy 8-0
Bramki dla Unii zdobyły – Czplik 3, Chrapek, Późniewska, Strzelecka, Wieczore, Bielas
SHK LAIMA Ryga – ZHKm Zvolen 6-3
Bramki dla Laimy – Geca-Miljone, Lagzdina, Kublina po 2
Bramki dla Zvolenia – Milinska, Kollova, Stasova
HK Vsetin – ATOMÓWKI GKS Tychy 3-1
Bramki dla Vsetina – Mlynkova, Filona, Jesenska
Bramka dla Atomówek – Sztyper
UKHK UNIA – ZHKm Zvolen 10-1
Bramki dla Unii – Wieczorek 5, Późniewska 4, Czaplik
Bramka dla Zvolenia – Branikova
SHK LAIMA Ryga – HK Vsetin 5-3
Bramki dla Laimy – Geca-Miljone 4, Apsite
Bramki dla Vsetina – Jesenska, Moravcikova, Svobodova
NIEDZIELA
SHK LAIMA Ryga – ATOMÓWKI GKS Tychy 10-1
Bramki dla Laimy – Geca-Miljone 4, Kublina 2, Krumina 2, Apsite, Dulęba
Bramka dla Atomówek – Łaskawska
ZHKm Zvolen – HK Vsetin 2-1
Bramki dla Zvolenia – Janicova, Sabolcinova
Bramka dla Vsetina – Vobodova
UKHK UNIA – SHK LAIMA Ryga 5-2
Bramki dla Unii – Frąckowiak, Późniewska po 2, Czaplik
Bramki dla Laimy – Geca-Miljone, Kublina
ZHKm Zvolen – ATOMÓWKI GKS Tychy 4-2
Bramki dla Zvolenia – Kollova 2, Stofanikova, Ivanova
Bramki dla Atomówek – Sosnowska, Sztyper
UKHK UNIA – HK Vsetin 8-3
Bramki dla Unii – Wieczorek 3, Czaplik 2, Gałuszka, Późniewska, Zalewska
Bramki dla Vsetina – Mlynkova 2, Melika
Składy drużyn:
UKHK UNIA OŚWIĘCIM – Skodova Blanka, Pieczyk Anna, Krzemien Aleksandra – Kosakowska Sandra, Strzelecka Joanna, Chrapek Klaudia, Metyk Małgorzata, Churas Karolina, Kozłowska Katarzyna – Gałuszka Małgorzata, Czaplik Magdalena, Późniewska Karolina, Bielas Sylwia, Frąckowiak Katarzyna, Wieczorek Kamila, Jarmułowicz Joanna, Kosma Karolina, Michałek Aneta, Trethan Karolina, Zalewska Paulina, Wądra Anna
SHK LAIMA RYGA – Teina Evita – Apsite Aija, Zebere Sandra, Cirpone Olga, Ivaskina Ilva – Geca-Miljone Inese, Kublina Anna, Lagzdina Anna, Apsite Agnese, Krumina Evita, Dulęba Jelena
ZHKm ZVOLEN – Hrckova Adriana, Kvakova Monika – Trencanova Barbora, Branikova Nina, Chmelikova Martina, Trebulova Radka, Curmova Lenka, Lamperova Eva – Milanska Natalia, Stofanikova Slavomira, Janicova Mariana, Ivanova Tatiana, Ivanova Ivana, Stasova Miroslava, Stofanikova Jana, Kollova Andrea, Vargova Diana, Sabolcinova Zuzana, Tavodova Katerina
HK VSETIN – Martincova Iva, Jerabkova Ludmila, - Sovjakova Tereza, Sonova Barbora, Potesilova Karolina, Spokova Jana, Vavrova Hana, Moravcikova Zuzana – Baslova Eva, Jasenska Anna, Povysilova Zuzana, Skacilova Marta, Svobodova Monika, Filona Katerina, Melika Monika, Mlynkova Natalia, Casanova Sara
ATOMÓWKI GKS TYCHY – Fijoł Katarzyna, Chodak Monika, Korkuz Marcelina – Pelic Klaudia, Ferszt Agata, Garbocz Oliwia, Marczyk Dominika, Kula Wiktoria, Musioł Klaudia – Gawlik Julia, Łaskawska Sylwia, Szymik Dominika, Dziedzioch Agnieszka, Urbańska Pamela, Sztyper Paulina, Nazimek Agnieszka, Zielińska Małgorzata, Gołaszewska Karolina, Sosnowska Nicole
Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec – Geca-Miljone Inese – SHK Laima
Najlepsza bramkarka – Blanka Skodova – UKHK Unia
Najlepszy obrońca – Chrapek Klaudia – UKHK Unia
Najlepszy napastnik – Frąckowiak Katarzyna – UKHK Unia
Najmłodsza zawodniczka – Casanova Sara – HK Vsetin (11 lat)
Nagroda Fair Play – Blanka Skodova – UKHK Unia
TABELA KOŃCOWA:
1. UKHK UNIA OŚWIĘCIM12 pktbramki 31 - 6
2. SHK LAIMA RYGA 9 pktbramki 23 - 12
3. ZHKm ZVOLEN6 pktbramki 10 - 19
4. HK VSETIN 3 pktbramki9 - 16
5. ATOMÓWKI GKS TYCHY 0 pktbramki4 - 25
Komentarze