PLHK: Wicemistrz lepszy od Mistrza
Po przerwie spowodowanej występami reprezentacji Polski wznowiła rozgrywki PLHK. W meczu na szczycie spotkały się finalistki ubiegłorocznych rozgrywek. Osłabiony mistrz Polski brakiem Karoliny Późniewskiej był tylko tłem dla Unitek, które w całym meczu miały dużą przewagę długimi momentami zamykając miejscowe hokeistki w ich tercji obrony.
Oświęcimianki stwarzały sobie wiele okazji do zdobycia bramki jednak ponownie dała o sobie znać słaba skuteczność zawodniczek drużyny Unii. Pierwsze punkty w rozgrywkach zdobyły drużyny Stoczniowca Gdańsk i GKS Tychy. Mecz MKHL Krynica – Podhale Nowy Targ został przełożony na 14.10.2012.
TMH BISSET POLONIA BYTOM – UKHK UNIA OŚWIĘCIM 1-6 (0-1; 0-1; 1-4)
Bramka dla Polonii – Pastwa
Bramki dla Unii – Wieczorek 3, Gałuszka, Frąckowiak, Strzelecka Sylwia po 1
POLONIA – Siemicka, Burzyńska – Sfora, Klimecka, Syposz Aneta, Czaplik, Suchanek Monika, Kołodziej Suchanek Natalia, Pastwa, Klama, Pawlak, Demska, Kowalska, Świerc, Bogacka, Winchór
Trener – Budziński Sławomir
UNIA – Trzop-Pieczyk, Krzemień – Strzelecka Joanna, Metyk, Strzelecka Sylwia, Wieczorek, Jarmułowicz, Nowacka, Kozłowska, Gałuszka, Frąckowiak, Bielas, Trethan, Kosma
Trener – Piecha Robert
KS CRACOVIA 1906 – MUKS NAPRZÓD JANÓW 3-13 (2-2; 1-6; 0-5)
Bramki dla Cracovii – Niechwiej 2, Kapanowska 1
Bramki dla Naprzodu – Malinowska 4, Czarnecka, Orawska po 2, Nowicka, Kulas, Gawlik, Klonowska, Sośnierz po 1
CRACOVIA – Bukała, Pytel – Migacz, Głownia, Smach, Kryczek, Niechwiej, Kaim, Kękuś, Kapanowska, Cieslova, Bała, Wielogórska, Parzygnat
Trener – Cieślak Stanisław
NAPRZÓD – Burda, Kolon – Malinowska, Wdowiak, Ślimak, Czarnecka, Grzemska Z., Grzymiesławska, Kosakowska, Nowicka, Orawska, Kulas, Klonowska, Grzemska M., Tomczok, Sośnierz, Gawlik
Trener – Klich Grzegorz
STOCZNIOWIEC GDAŃSK – SKKH ATOMÓWKI GKS TYCHY 4-1 (0-0; 1-1; 3-0)
Bramki dla Stoczniowca – Byczkowska 2, Berecka, Herman
Bramka dla GKS – Łaskawska
STOCZNIOWIEC – Rybacka, Gruszczyńska – Detmer, Wnuczko, Byczkowska, Berecka, Herman, Klata, Nowak, Krawczun, Rykaczewska, Piekur, Kucharska
Trener – Obłoński Zbigniew
ATOMÓWKI GKS – Katarzyńska-Goj, Fijoł – Załuska, Ferszt, Solorz, Chrobaszczyk, Malcharek, Pelic, Marczyk, Dziedzioch, Urbańska, Łaskawska, Garbocz, Zielińska, Sztyper, Biela, Musioł, Nazimek, Chodak
Trener – Garbocz Dariusz
JASKÓŁKI TORUŃ – BIAŁE JASTRZĘBIE 5-8 (1-4; 1-2; 3-2)
Bramki dla Jaskółek – Tokarska 3, Pakuła, Specjał
Bramki dla Białych – Szynal 5, Bigos 2, Pocheć
JASKÓŁKI – Kamińska, Lepianka – Banaś, Janusz, Jelińska, Mendyka, Specjał, Tokarska, Wiśniewska, Wegner, Czachowska, Kurkowska, Tomczyńska, Romanowska, Pakuła, Rolisko, Luty, Konopka
Trener – Remlein Bolesław
BIAŁE – Kosińska, Antoniewicz – Rapcia, Jabłońska, Skoczeń, Szynal, Bigos, Probierz, Dreinert, Pocheć, Graziadei, Tyc, Borska, Mianowska, Krzystała, Czubert
Trener – Wróbel Zbigniew
STOCZNIOWIEC GDAŃSK – BIAŁE JASTRZĘBIE 4-5 D (1-1; 1-2; 2-1, 0-1)
Bramki dla Stoczniowca – Byczkowska, Berecka, Herman, Błaszak
Bramki dla Białych – Bigos 3, Szynal 2
STOCZNIOWIEC – Rybacka, Gruszczyńska – Detmer, Wnuczko, Byczkowska, Berecka, Herman, Klata, Nowak, Krawczun, Rykaczewska, Piekur, Kucharska, Błaszak
Trener – Obłoński Zbigniew
BIAŁE – Kosińska, Antoniewicz – Rapcia, Jabłońska, Skoczeń, Szynal, Bigos, Probierz, Dreinert, Pocheć, Graziadei, Tyc, Borska, Mianowska, Krzystała, Czubert
Trener – Wróbel Zbigniew
JASKÓŁKI TORUŃ – SKKH ATOMÓWKI GKS TYCHY 4-7 (1-3; 1-2; 2-2)
Bramki dla Jaskółek – Pakuła, Wiśniewska po2
Bramki dla GKS – Chrobaszczyk 5, Urbańska, Solorz po 1
JASKÓŁKI – Kamińska, Lepianka – Banaś, Janusz, Jelińska, Mendyka, Specjał, Tokarska, Wiśniewska, Wegner, Czachowska, Kurkowska, Tomczyńska, Romanowska, Pakuła, Rolisko, Luty, Konopka
Trener – Remlein Bolesław
ATOMÓWKI GKS – Chodak, Fijoł – Załuska, Ferszt, Solorz, Chrobaszczyk, Malcharek, Pelic, Marczyk, Dziedzioch, Urbańska, Łaskawska, Garbocz, Zielińska, Sztyper, Biela, Musioł, Nazimek, Katarzyńska-Goj
Trener – Garbocz Dariusz
Komentarze