Wyświetleń: 8901

Tak jest! Biało-czerwoni pokonują Słoweńców (WIDEO)

2016-12-12 22:43:18

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu na młodzieżowych Mistrzostwach Świata Dywizji I Grupy B pokonała Słowenię 5:3, choć oddała od rywali blisko dwukrotnie mniej strzałów. Z dobrej strony zaprezentował się Alan Łyszczarczyk, który zdobył bramkę i zanotował dwie asysty.

To było ciężkie spotkanie, ale każdy z nas wiedział, że na tych mistrzostwach nie będzie łatwych meczów – powiedział nam napastnik Sudbury Wolves.

– Wydaje mi się, że dobrze radziliśmy sobie po obu stronach tafli, choć oczywiście można było uniknąć paru kar. To właśnie podczas naszych gier w osłabieniu Słoweńcy oddawali wiele strzałów i dochodzili do sytuacji bramkowych – dodał.

Biało-czerwoni dobrze rozpoczęli i już w 6. minucie, podczas gry w przewadze, otworzyli wynik spotkania. Uczynił to właśnie Alan Łyszczarczyk, który po objechaniu bramki zmieścił gumę między parkanami Marka Vlahoviča.

Na 2:0 na początku drugiej tercji podwyższył Patryk Krężołek i... wtedy solidnie do roboty wzięli się podopieczni Gorazda Rekeljka. Już 86 sekund po trafieniu Polaka kontaktowego gola zdobył Kristof Potočnik. Ale biało-czerwoni zbytnio nie przejęli się tym faktem i na przerwę zeszli przy prowadzeniu 3:1. Na listę strzelców wpisał się bowiem Kamil Wróbel.

Najwięcej emocji przyniosła ostatnia odsłona. „Rysie” dwa razy łapały kontakt z naszym zespołem, ale „Orły” ponownie potrafiły szybko zripostować rywali. To niezwykle ważne w takich turniejach.

Jutro dzień wolny. W środę podopieczni Torbjörna Johanssona zagrają z Brytyjczykami.

Polska – Słowenia 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
1:0 – Alan Łyszczarczyk – Bartłomiej Jeziorski (5:23, 5/4)
2:0 – Patryk Krężołek – Kamil Wróbel (26:25),
2:1 – Kristof Potočnik – Luka Maver, Zan Markič (27:51),
3:1 – Kamil Wróbel – Mateusz Gościński (35:02),
3:2 – Žan Jezovšek – Nik Simšič, Blaž Tomaževič (42:31, 5/4)
4:2 – Jauhien Kamienieu – Alan Łyszczarczyk, Tomasz Skokan (44:29, 5/3),
4:3 – Jan Drozg – Andraž Zibelnik, Janež Orohek (53:27),
5:3 – Bartłomiej Jeziorski – Alan Łyszczarczyk, Kordian Chorążyczewski (59:31, do pustej bramki).

Sędziowali: Per Gustav Solem (Norwegia) – Yann Furet (Francja), David Vaczi (Węgry).
Minuty karne: 12-12.
Strzały: 21-41.

Polska: Studziński – Chorążyczewski, Skokan (2); Filip, Łyszczarczyk, Jeziorski – Kamienieu (4), Wsół; Krężołek (2), Wróbel, Gościński – Michałowski, Musioł (2); Pelaczyk (2), Zygmunt, Paś – Zieliński, Bizacki; Olszewski, Bichta, Sroka.
Trener: Torbjörn Johansson.

Słowenia: Vlahovič – Čepon, Petek (2); Jezovšek, Tomaževič (2), Simšič – Zorko (2), Zibelnik; Maver, Orehek (2), Drozg (2)– Grahur, Kuzman; Mačuh (2), Glavič, Potočnik – Jugovič, Markič, Ban, Ulamec.
Trener: Gorazd Rekeljk.

Tabela (miejsce, drużyna, mecze rozegrane, zwycięstwa, zwycięstwa po dodatkowym czasie gry, porażki po dodatkowym czasie gry, porażki, bilans bramek, punkty)

1. Węgry 2 2 0 0 0 +7 10:3  6
2. Polska  2 2 0 0 0 +4 9:5 6
3. Słowenia  2 0 1 0 1 -1 7:8 2
4. Ukraina  2 0 1 0 1 -1 4:5 2
5. Włochy  2 0 0 1 1 -4 3:7 1
6. Wielka Brytania 2 0 0 1 1 -5 4:9 1