Wyświetleń: 9496

MŚ U20 IB: Polacy są o krok od awansu na zaplecze Elity!

2015-12-16 21:09:37

Reprezentacja Polski do lat 20 w swoim trzecim występie na Mistrzostwach Świata Dywizji I Grupy B w Megève pokonała Słowenię 3:0 (0:0, 2:0, 1:0). To oznacza, że Polacy są o krok od awansu na zaplecze Elity i jeśli w piątkowym starciu z Francją nie przegrają czterema golami, to będą mogli cieszyć się z awansu. - Jesteśmy bardzo zdeterminowani i na pewno zrobimy wszystko, żeby wygrać ostatni mecz. Nie obchodzą nas te bramki - twierdzą zgodnie zawodnicy "Orłów".

W pierwszej tercji optyczną przewagę wypracowali sobie Słoweńcy, którzy odważnie ruszyli do ataku i wypracowali sobie znacznie więcej okazji. W polskiej bramce świetnie radził sobie jednak Michał Czernik. - Na szczęście w pierwszej tercji nie daliśmy sobie strzelić bramki, a w drugiej przejęliśmy inicjatywę - zaznaczył Kamil Sikora.

To właśnie po jego bramce z 23. minuty szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę biało-czerwonych, bo 36 sekund później młodzi Polacy prowadzili już 2:0, a zasłużone gratulacje od swoich kolegów odebrał Szymon Skrodziuk.

- Potem graliśmy już ostrożnie z tyłu i chcieliśmy za wszelką cenę utrzymać korzystny wynik. Na trzecią tercję wyszliśmy mocno skoncentrowani, nie zabrakło nam sił, by walczyć do samego końca - przyznał Sikora.

A Słoweńcy? Popełniali sporo błędów i łapali niepotrzebne kary. W 42. minucie podopieczni Torbjörna Johanssona zdobyli trzeciego gola i tym samym ustalili wynik spotkania. Soczystym uderzeniem popisał się Marcin Horzelski.

- "Rysie" wyraźnie opadły z sił, a my walczyliśmy do samego końca, żeby nasz bramkarz Michał Czernik na swoich pierwszych mistrzostwach świata zachował swoje kolejne czyste konto - zakończył Kamil Sikora.

Polska U20 - Słowenia U20 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
1:0 - Kamil Sikora - Marcin Horzelski, Kamil Paszek (22:34),
2:0 - Szymon Skrodziuk - Jakub Michałowski, Patryk Matusik (23:10),
3:0 - Marcin Horzelski - Kamil Sikora (41:58 5/4).

Strzały: 30-24.
Minuty kar: 6-20.
Widzów: 185.

Polska: Czernik - Skokan, Jaśkiewicz, Krzemień, Jaworski, Jeziorski - Horzelski, Michałowski, Paszek (C), Lorek, Sikora - Falkenhagen, Chorążyczewski, Wróbel, Gościński, Skrodziuk - Wsół, Jarosz, Filip, Matusik, Naparło.