MŚ U20 IB: Polska przegrywa z Ukrainą, pomimo przewagi!
Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała w trzecim swoim meczu na Mistrzostwach Świata do lat 20 pierwszej dywizji grupy B. Niestety pomimo optycznej przewagi i oddania 41 strzałów na bramkę Ukrainy, nasi młodzieżowcy musieli uznać wyższość rywala.
Ukraina - Polska 2:0(0:0, 2:0, 0:0)
Bramki:
1:0 Vladislav Kursky - Ruslan Romashenko 28:18
2:0 Olexi Yanishevsky - Maxym Martyshko - Ruslan Romashenko 37:49
Kary:
1:50 - Dmytro Ignatenko - 2 min. - Ukraina
32:05 - Łukasz Sznotala - 2 min. - Polska
32:36 - Patryk Malicki - 2 min. - Polska
44:13 - Karol Szaniawski - 2 min. - Polska
45:14 - Techniczna - 2 min. - Ukraina
Strzały: 28-41 (6:15, 14:14, 8:12)
Ukraina: Schevchuk - Tolstushko, Sirchenko; Zakharov, Yanishevsky, Martyshko - Dyky, Yevseichyk; Kutsevych, Pidgursky, Petrangovsky - Ignatenko, Skrypets; Savchenko, Kursky, Romashenko - Istominov, Kuzmik, Karpenko, Mykulko
Polska: Zabolotny - Bułanowski, Szaniawski, Guzik, Starzyński, Domogała - Sznotala, Kostek, Kalinowski, Pawelski, Zarotyński - Gimiński, Huzarski, Stopiński, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka - Gaczoł, Kołodziej, Majoch, Stasiewicz, Malicki.
Wielka Brytania - Chorwacja 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
1:0 02:57 Ferrara - Harding
2:0 41:14 Musil - Watkins
3:0 43:07 Ferrara - Harding
4:0 57:14 Selby - Weldon, Melachrino
Kary: 8 - 6 min.
Strzały: 40:29 (18:6, 13:11, 9:12)
Sędziowali: Fabre (FRA) - Ahlen (SWE), Bakumenko (UKR)
Wielka Brytania: Goss - Chilcott, Swindlehurst (4); Harding (2), Ferrara, Venus - Sullivan, Griffin; Connolly, Watkins, Musil - Selby, Godfrey (2); Balmer, Melachrino, Wldon - Turner, Kirk; Cownie
Chorwacja: Tomljenovic - Cevkic, Kegalj; Krivosic, Milicic, Sakic - Lendo, Silovic; Novotny, Mikulic, Ruzic - Buinac, Marcovic; Skrapec (2), Nardin, Vukoja - Jankovic (2), Cerovecki, Kaleb (2), Bukovic
Kazachstan - Włochy 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
1:0 13:50 Sagadeyev - Kabiev, Mikhailis
2:0 48:08 Sagadeyev - Kabiev
2:1 54:23 Borghi - Sullman Pilser
Kary: 6 - 6 min.
Strzały: 38:33 (7:8, 20:13, 11:12)
Sędziowali: Ohlund (SWE) - Goworun (UKR), Zrnic (SLO)
Kazachstan: Sevidov - Kurachyov (2), Zinchenko; Okunev, Likhotnikov, Tolepbergen - Sergienko (2), Alexandrov; Koshelev, Savitski, Fisenko - Kairov, Medyanik; Mikhailis, Kabiev, Sagadeyev - Mezhebitski, Ibraibekov; Shestakov, Aldamzharov (2), Ibrayev
Włochy: Rabanser - Trivellato (2), Rampazzo; Castlunger, Frigo, Stevan - Maffia, Casetti; Sullmann Pilser, Frei, Borghi - Elliscasis, Glira; Testori, Andergassen, Marchetti - Radin (2); Hochkofler, Frank, Ramoser (2), Pavlu
TABELA:
Komentarze