Wyświetleń: 6021

MŚ U18 IB: Porażka z Japonią po golu w ostatniej sekundzie ...(WIDEO)

2017-04-19 17:11:31

Na Mistrzostwach Świata U18 IB w słoweńskim Bledzie reprezentacja Polski nie sprostała Japonii i uległa 2:3. Biało-czerwoni stracili gola na sekundę przed końcem regulaminowego czasu gry.

Pierwsze trafienie padło w 17. minucie dla rywali, a do wyrównania doprowadził Patryk Jóźwik. Miało to miejsce na piętnaście sekund do końca pierwszej odsłony. W drugiej tercji gole nie padły, ale zmorą biało-czerwonych były wykluczenia. Karą dziesięciu minut za niesportowe zachowanie został ukarany Dominik Paś.

W 41. minucie Japończycy ponownie objęli prowadzenie, ale osiem minut później "Orlęta" doprowadziły do wyrównania za sprawą Pawła Obłońskiego. Kiedy wydawało się, że o wyniku przesądzi dogrywka, rywale w ostatniej sekundzie (!) meczu znaleźli sposób na Oskara Prokopa i to oni dopisują do swego konta trzy punkty.

Porażka stawia Polaków w nieciekawej sytuacji. Jeżeli w drugim dzisiejszym meczu Włochy pokonają gospodarzy, biało-czerwoni mogą już teraz pożegnać się z tym poziomem rozgrywek. Jutro dzień przerwy, a w piątek "Orlęta" podejmą Italiańców. Jeśli jednak dzisiejsze wyniki ułożą się po myśli podopiecznych Jarosława Morawieckiego, piątkowy mecz zadecyduje o utrzymaniu.

Polska - Japonia 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
0:1 Riku Ishida - Tohi Kobyashi, Daiki Miura (16:49, 5/4),
1:1 Patryk Jóźwik - Adrian Słowakiewicz, Paweł Obłoński (19:46),
1:2 Yuta Sakuma - Kai Sugimoto, Takuma Obara (40:28),
2:2 Paweł Obłoński - Adrian Słowakiewicz (48:30),
2:3 Daiki Miura - Takuma Obara (59:59, 5/4).

Sędziowali: Sergiej Sobolew - Andreas Kroyer, Marko Sakovic,

Minuty karne: 18 ( W tym 10 minut dla Dominika Pasia za niesportowe zachowanie)- 4,
Strzały: 31 - 38,