Wyświetleń: 2954

MŚ U18 IB: Trzecia porażka "Orląt" (WIDEO)

2017-04-18 18:57:05

Reprezentacja Polski w swoim trzecim występie na Mistrzostwach Świata U18 IB w słoweńskim Bledzie nie sprostała gospodarzom, ulegając 0:2. Karę meczu za atak z tyłu otrzymał Damian Tyczyński.

Pierwszego gola dla „Rysiów” zdobył w 9. minucie Jaka Sodja, wykorzystując odsłoniętą lewą część bramki, strzeżonej przez Oskara Prokopa. Mimo prób, Polacy nie byli w stanie pokonać słoweńskiego bramkarza, łapiąc w dodatku mnóstwo niepotrzebnych kar.

W 49. minucie Damian Tyczyński zaatakował od tyłu jednego z rywali i w efekcie został odesłany do szatni. Słoweńcy momentalnie wykorzystali przewagę jednego zawodnika i po rozegraniu zamka efektownym strzałem sprzed lewego bulika popisał się Jan Drozg. W końcówce trener Jarosław Morawiecki postawił wszystko na jedną kartę i do gry desygnował szóstego gracza z pola, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Po trzech spotkaniach biało-czerwoni mają na koncie dwa punkty. W środę ich rywalem będzie Japonia. Początek o godz. 13.

Polska – Słowenia 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
0:1 Jaka Sodja – Jan Drozg, Jakob Jugovic (8:21),
0:2 Jan Drozg - Jakob Jugovic (49:57, 5/4).

Sędziowali: Stian Halm – Marko Sakovic, Dmitry Shishlo,

Minuty karne: 41 (W tym kara meczu dla Damiana Tyczyńskiego za atak z tyłu) – 14,
Strzały: 21 - 43,
Widzów: 310.

Skład Polski: Prokop (59:12 min), (Bizub n/g) – Bizacki, Wysocki; Paś, Sołtys, Obłoński– Klocek, Noworyta; Zygmunt, Słowakiewicz, Kiedewicz – Duszak, Niedlich; Tyczyński, Mularczyk, Jóźwik – Gosztyła, Wojciechowski; Worwa, Wałęga, Olszewski

Trener: Jarosław Morawiecki