Wyświetleń: 3585

Turniej Nadziei Olimpijskich U18: Słowacja deklasuje Polskę

2016-08-26 20:15:58

Tylko przez pierwszą tercję reprezentacja Polski do lat 18 nawiązywała walkę z rówieśnikami ze Słowacji. W pozostałych dwóch rywale nie pozostawili złudzeń i wygrali cały mecz 9:1 w ramach turnieju Nadziei Olimpijskich rozgrywanym w Budapeszcie.

Na prowadzenie wyszli Polacy po skutecznym okresie gry w przewadze z niebieskiej huknął Olaf Bizacki. Słowacy wyrównali w 11 minucie także podczas liczebnej przewagi. Dwie minuty później na prowadzenie wyprowadził swój zespół Oliver Okuliar. W pozostałych dwóch tercjach Słowacy zdobyli 7 bramek nie tracąc żadnej. W sumie Słowacja zdobyła 4 bramki w przewadze oraz jedną w liczebnym osłabieniu.

- Słowacy pokazują na tym turnieju jak wygląda gra w hokeja. Pierwsza tercja była bardzo dobra w naszym wykonaniu, jednak dwie następne pozostają do wnikliwej analizy. Małym usprawiedliwieniem jest to iż mieliśmy bardzo mało czasu na regeneracje po bardzo ciężkim meczu i dogrywce z Węgrami - mówił po meczu, Arkadiusz Burnat, trener kadry Polski do lat 18.

Słowacja U18 - Polska U18 9:1 (2:1, 3:0, 4:0)
Bramki: Fafrak (12, 43), Kupec (40, 45), O. Okuliar (14), Miszkovec (26), Regenda (38), Faszko-Rudasz (42), Havrila (56) - Bizacki (Kamiński, Zygmunt) (4).

Minuty karne: 22 - 24
Strzały: 59 - 12

Polska U18: Prokop (Zawalski - nie grał) - Noworyta, Duszak; Mularczyk, Tyczyński, Jóźwik - Niedlich, Urbański; Idasik, Kosmęda, Gruźla - Kot, Kamieniecki; Worwa, Magiera, Bukowski - Bizacki, Gosztyła; Kamiński, Zygmunt, Bochnak.

Jak dwaj psełdo trenerzy stawiają na takich zawodników jak bardzo rosły i wyśmienity gracz Bukowski a inni siedzą to tak to wygląda
Wynik oczywiście nie jest dla nas budujący ale przecież zarówno w dorosłym hokeju jak i w juniorach istnieje taka sama różnica poziomów pomiędzy drużynami np. Polski i Słowacji. Poza tym juniorzy Słowacji U18 grają w elicie, a my na trzecim poziomie rozgrywkowym. Poza tym ten turniej jak i to ostatnie zgrupowanie to test na wprowadzanie młodych zawodników zwłaszcza rocznik 2000 na przyszły rok do kadry. W tym roku trzon kadry na MŚ 2017 w Bledzie stanowić będą przecież zawodnicy z rocznika 99 zwłaszcza SMS oraz dodatkowo ci z 99 z których duża część gra za granicą i część już od początku sierpnia, a inni od połowy sierpnia przygotowują się do sezonu ze swoimi zagranicznymi drużynami gdzie muszą być w fazie przygotowawczej do sezonu. Dlatego ich nie ma na tym turnieju, a części też nie było na zgrupowaniu. Może kilku będzie z 00 ale zapewne niewielu. Tak jest co roku że trzon danej kadry juniorów stanowi najstarszy rocznik, a młodsi na stałe zagoszczą w kadrze dopiero w sezonie 2017/18. Teraz muszą się otrzaskać.
Czy zmiana trenera coś da jak coraz mniej młodych rokujących młodych hokeistów jest na rynku. Może ktoś spróbuje zmienić skład trenerski czy znajdzie się odważny żeby podjąć taką decyzję , ale na jaki ( propozycje) i czy to coś rzeczywiście zmieni zwłaszcza kiedy wynagrodzenie trenera jeśli ktoś wie jest jakie jest, a chodzą słuchy że nie jest to rewelacja . Być może trenerzy zrezygnowali by z Kadry sami tylko nie ma chętnych na ich miejsce za proponowaną przez PZHL kasę. Może i doświadczony trener ze Skandynawii prowadzący zespoły w J18/J20 Elite lub USA czy Kanady ( NAHL/USHL czy CHL ) podjął by się tej funkcji , ale trzeba mu zagwarantować określone pieniądze i warunki bytowe.
U - 20 zremisowała ze Słowacją po trzech tercjach 2 -2 dopiero w dogrywce przegrali .