Wyświetleń: 7338

Polska U-17 wygrała z młodszymi Francuzami

2009-12-20 11:05:14

Reprezentacja Polski do lat 17 odniosła zwycięstwo na zakończenie turnieju towarzyskiego w Budapeszcie.

Polacy zmierzyli się dziś z drużyną Francji U-16. Jako że obie drużyny przegrały swoje pierwsze spotkania ze Słowenią i Węgrami U-16 dzisiejszy mecz miał decydować o trzecim miejscu w całej imprezie. Skład Francuzów na budapeszteński turniej składał się w całości z zawodników rocznika '94. Mimo to początkowo zanosiło się na kolejną porażkę Polaków. W pierwszej tercji "Biało-czerwoni" aż pięciokrotnie lądowali na ławce kar, z kolei Francuzi nie otrzymali żadnego wykluczenia. Już w 4. minucie prowadzenie reprezentacji Francji dał Rémi Thomas. Na kolejnego gola czekać trzeba było dopiero do drugiej tercji.

Zanim okazało się, że zdecyduje ona o sukcesie Polaków zaczęło się dla naszych graczy bardzo źle, bowiem w 24. minucie Romain Carpentier podwyższył na 2:0. Później jednak, kiedy na ławce kar siedział Jacques Evrard Dawid Olchawski zdobył gola kontaktowego. Ta bramka zupełnie odmieniła losy meczu. Kolejną karę "złapał" Nicolas Husser i już w 30. minucie było 2:2. Na listę strzelców wpisał się Marcin Wiśniewski. Po tym golu obaj trenerzy zdecydowali się na zmianę bramkarzy. Stojącego od początku meczu w polskiej bramce Mateusza Skrabalaka zastąpił Robert Kowalówka, a po drugiej stronie Antoine'a Bonvalota zmienił Clément Mindjimba.

Na niewiele się to jednak Francuzom zdało, bowiem już 39 sekund później Mateusz Krupiński dał Polakom prowadzenie 3:2. Kiedy w 33. minucie Olchawski po zagraniu Adama Domogały podwyższył na 4:2 trener reprezentacji Francji zdecydował się poprosić o czas i wprowadzić do bramki z powrotem Bonvalota. Gracz Brûleurs de loups Grenoble wytrwał już do końca drugiej tercji bez wpuszczenia gola. Wynik spotkania na 5:2 ustalił w 54. minucie Olchawski, który w ten sposób skompletował hat trick. Zawodnik MMKS-u Nowy Targ z 4 bramkami i jedną asystę był najskuteczniejszym graczem polskiej drużyny w Budapeszcie. Po dwa gole dla Polski strzelili Patryk Kaczmarek i Mateusz Krupiński.

"Biało-czerwoni" zakończyli turniej w Budapeszcie na którym dysponowali najstarszym składem na trzecim miejscu z 3 punktami i bilansem bramkowym 10-15. Cały turniej wygrali młodzi Słoweńcy, którzy dziś w decydującym meczu pokonali Węgrów 5:1.

28:00 - Nicolas Husser (FRA) - 2 min. - spowodowanie upadku przeciwnika
32:29 - Filip Wielkiewicz (POL) - 10 min. - niesportowe zachowanie (kara indywidualna)
35:22 - Francja - 2 min. - nadmierna ilość graczy na lodzie
50:14 - Polska - 2 min. - nadmierna ilość graczy na lodzie
53:08 - Lou Bogdanoff (FRA) - 2 min. - spowodowanie upadku przeciwnika
53:31 - Patryk Kaczmarek (POL) - 2 min. - rzucenie na bandę
53:31 - Johan Saint-Andre (FRA) - 2 min. - natarcie
56:14 - Rémi Thomas (FRA) - 2 min. - spowodowanie upadku przeciwnika

Skład Polski: Skrabalak (29:53 R. Kowalówka) - Huzarski, Plewa, Stehlik, Domogała, Kempa - Gaczoł, Kołodziej, Baca, Krupiński, Zarotyński - Kostek, Sordoń, Kaczmarek, Wiśniewski, Stasiewicz - Sarna, Sowa, Olchawski, Wielkiewicz, M. Kowalówka.

Węgry U-16 - Słowenia U-16 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
0:1 Zupanc - Snoj 09:41
1:1 Sebők - Reiter 25:54
1:2 Snoj 28:51
1:3 Bernik - Jazbec 42:14 PP
1:4 Kelc - Jazbec 49:14 PP
1:5 Brgant - Bernik 54:20 PP