Wyświetleń: 3654

Polacy ulegli Słowenii

2009-12-19 14:42:14

Reprezentacja Polski U-17 przegrała ze Słowenią U-16 w swoim drugim meczu Turnieju Wyszehradzkiego rozgrywanego w Budapeszcie.

Polacy dziś zaczęli mecz znacznie lepiej, niż wczoraj przeciwko Węgrom, bowiem w 10. minucie Dawid Olchawski dał naszej drużynie prowadzenie. Podopieczni Ireneusza Jarosza nie cieszyli się nim jednak długo, bowiem niespełna 3 minuty później stojącego dziś w polskiej bramce Roberta Kowalówkę pokonał Anže Bernik.Remis nie utrzymał się jednak do końca pierwszej tercji, bowiem w 17. minucie Słoweńcom prowadzenie 2:1 dał Aljaž Uduč. Jeszcze przy stanie 0:0 Polacy nie wykorzystali okazji do gry w przewadze.

W drugiej tercji za to "Biało-czerwoni" przetrwali prawie półtorej minuty gry w osłabieniu, by w 27. minucie zdobyć wyrównującego gola. Jego strzelcem był 15-letni napastnik szwedzkiego IKF Österåker, Patryk Kaczmarek. Tym razem Słoweńcy odpowiedzieli na gola Polaków jeszcze szybciej, niż w pierwszej tercji. 19 sekund po bramce wyrównującej Filip Wielkiewicz wylądował na ławce kar, a przewagę na gola dla Słowenii zamienił Mihael Potočnik. W tym okresie gry wydarzenia na tafli toczyły się bardzo szybko, bowiem już w 29. minucie Mateusz Krupiński znów wyrównał. Po raz kolejny jednak "Biało-czerwoni" nie utrzymali długo takiego wyniku. Po 95 sekundach Matic Zupanc znów dał Słowenii kolejne prowadzenie.

Po tym golu Kowalówkę w bramce zastąpił Mateusz Skrabalak. Niestety niewiele to zmieniło, bowiem już minutę później Bernik trafił po raz drugi i podwyższył na 5:3. Straty "Biało-czerwonym" udało się zmniejszyć w 36. minucie, kiedy na ławce kar siedział Niko Nemaček. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się wówczas Kaczmarek. Po 40 minutach Polacy przegrywali więc 4:5. Niestety w trzeciej tercji ekipie Jarosza nie udało się odmienić losów meczu. Mało tego, po kolejnych trafieniach Tadeja Kelca i Bernika, który skompletował hat trick Słoweńcy wygrali 7:4. W innym dzisiejszym spotkaniu Węgrzy pokonali Francję 6:2. Jutro Polacy zakończą swój występ w Budapeszcie meczem z Francją U-16.

Polska U-17 - Słowenia U-16 4:7 (1:2, 3:3, 0:2)
4:7 Bernik - Potočnik 53:16 PP

Skład Polski: R. Kowalówka (od 30:05 Skrabalak) - Huzarski, Plewa, Stehlik, Domogała, Kempa - Gaczoł, Kołodziej, Baca, Krupiński, Zarotyński - Kostek, Sordoń, Kaczmarek, Wiśniewski, Stasiewicz - Sarna, Sowa, Olchawski, Wielkiewicz, M. Kowalówka.

Francja U-16 - Węgry U-16 2:6 (0:2, 0:3, 2:1)
0:1 Dósa - Gágyor - Dörök 00:52
0:2 Ritó - Pillók - Postás 02:34
0:3 Sebők - Nagy - Könczei 25:40
0:4 Sebők - Könczei - Nagy 29:15
0:5 Könczei - Sebők - Nagy 35:36 PP
1:5 Thomas - Perret - Bogdanoff 41:10 PP
1:6 Bata - Gágyor - Kiss 53:06 PP