Wyświetleń: 4538

Młodzież Naprzodu w Kadrze Śląska

2010-08-23 22:01:37

Dobiegł koniec cykl sparingów Kadry Śląska w Opolu. Początkowo miał się odbyć turniej , jednak zaproszone drużyny odmówiły ostatecznie wzięcia w nim udziału. Kadra zagrała 3 sparingi z Orlikiem Opole. Był to rocznik 93 i 94 jednak dochodziło również 5 zawodników z pierwszej ligi.

Piątek:
Orlik Opole vs. Kadra Śląska 4:5 ( 1:0 ) (3:1 ) ( 0:4 )
Bramki dla Śląska : Kret, Księżyk, Sołtys, Chromicz, Nahuńko.
Sobota:
Orlik Opole vs. Kadra Śląska 7:3 ( 2:2 ) ( 4:1 ) (1:0)
Bramki: Bigos-2, Jurczyk.
Niedziela:
Orlik Opole vs. Kadra Śląska 11:5 ( 3:3 ) (4:0) ( 4:1 )
Bramki: Bigos, Jurczyk, Chromicz, Księżyk, Sołtys.

Trener kadry: Mieczysław Nahuńko

W pierwszym meczu drużyna przegrywała 0:4. Mimo to zdołała wygrac. Najlepsza okazała się ostatnia tercja w której to Kadra zdobyła aż 4 bramki nie tracąc przy tym żadnej. Gola na 2:4 strzelił gracz Naprzodu Wojciech Księżyk.

W drugim meczu podobnie jak to miało miejsce w piątek, zespół stracił bramkę już w 1 minucie. Niekorzystny wynik na tablicy trwał zaledwie 3 minuty, bowiem Bigos, zawodnik z Jastrzębia zdobył dwie ładnej urody bramki. Mimo tego do przerwy był remis.
Feralna okazała się druga tercja. Tutaj Śląsk stracił 4 bramki i strzelił zaledwie jedną. Tą trzecią zdobył gracz Janowa Adrian Jurczyk.

W ostatnim spotkaniu zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze. Różnica 6 bramek mówi wszystko. W tym meczu jednak z dobrej strony pokazali się gracze Naprzodu. Bramki zdobyli Adrian Jurczyk oraz Wojciech Księżyk. Ten pierwszy strzelił gola na 2:2 wykorzystując podanie kolegi z Janowa. Z kolei Księżyk zdobył piątą bramkę dobijając strzały Sołtysa oraz Bigosa.

Ogólnie jako najlepsi zawodnicy Śląska rocznika 93 i 94 to drużyna wypadła słabo. Z dobrej strony jednak pokazali się zawodnicy Janowa. Duet Księżyk-Jurczyk zdobył 5pkt. (2+1 i 2+0 ). Z kolei na obronie bez specjalnych błędów grał Kamil Zielosko.
W tym roku odbędą się jeszcze dwa turnieje z udziałem Kadry. Pierwszy odbędzie się w Nowym Targu, a drugi w Katowicach.