Wyświetleń: 14022

EIHC: Węgry-Polska 1:4 - zapis relacji live

2017-11-10 18:40:59

W swoim pierwszym meczu na turnieju EIHC reprezentacja Polski pokonała Węgrów 4:1. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Krystian Dziubiński, Alex Szczechura, Aron Chmielewski i Marcin Kolusz.

Węgry - Polska 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
0:1 - Dziubiński - Urbanowicz, Pasiut (14:35),
1:1 - Dudas - Sarauer (21:38, 5/4),
1:2 - Szczechura - Wajda (22:28),
1:3 - Chmielewski - Komorski, Dronia (34:08, 5/4),
1:4 - Kolusz - Łopuski (41:41).

Węgry: Rajna (Duschek) - Dudas, Wehrs (2); Vas, Magosi, Bartalis (2) - Sipsic, Szabo (2); Sarauer, Dansereau, Erdely - Varga, Kiss; Sebok (2), Benk, Vincze - Garat, Pozsgai; Pavuk, Nagy (6), Sarpatki.
Trener: Jarmo Tolvanen.

Polska: Odrobny (Murray) - Dronia, Pociecha; Urbanowicz, Pasiut (4), Dziubiński - Wanacki, Wajda; Wronka, Cichy (4), Szczechura - Kruczek, Borzęcki; Łopuski (2), Zapała, Kolusz - Dąbkowski (2), Rompkowski; Komorski, Kalinowski, Chmielewski.
Trener: Ted Nolan.

Opis: (Stronę prosimy odświeżać ręcznie)

Koniec spotkania. Najlepsi zawodnicy: Przemysław Odrobny i Istvan Bartalis.

60. min - Biało-czerwoni kradną cenne sekundy. Sprytnie utrzymują się w węgierskiej tercji. Czas ucieka.
59. min - Uderzenia Bartalisa i Vargi. Odrobny nie daje się pokonać. Jeśli nie popełni rażącego błędu, to będzie jednym z ojców tego zwycięstwa.
58. min - Kolusz! Ależ miał świetną okazję, by zdobyć piątego gola. Wtedy byłoby już "pozamiatane".
57. min - Cichy i Nagy odesłani na ławkę kar.
57. min - Ogromny kocioł pod bramką Odrobnego. Polski bramkarz nie daje się pokonać. Kilka sekund później delikatna szarpanina. Taki jest hokej. Będą kary.
57. min - Gramy w pełnych składach. Węgrzy nie wykorzystali okresu gry w przewadze.
56. min - Cóż, dobrze się bronimy. Proste środki są najlepsze - gdy jest możliwość wybijamy gumę z własnej tercji.
55. min - Później Pasiut zaatakował ciałem Seboka. To mu się nie spodobało i błyskawicznie za pomocą kija odgryzł się polskiemu środkowemu. W tym wypadku obyło się bez kar.
55. min - Tymczasem będzie kara dla reprezentacji Polski. Bartosz Dąbkowski udaje się do boksu.
54. min - Łopuski ładnie się przedzierał i chyba był faulowany przez obrońcę Madziarów. Sędzia nie uniósł ręki w górę.
53. min - Potężne uderzenie Wajdy na golenie przyjmuje jeden z węgierskich defensorów. To musiało boleć. Potem szaleńcza próba szukania dobitki. Koniec końców Węgrzy wybijają krążek.
52. min - Dwie minuty karne dla Bartalisa. Znów zagramy w przewadze.
51. min - Dansereau! Ponownie świetne interweniuje nasz bramkarz.
51. min - Erdely sam na sam z Odrobnym. Górą "Wiedźmin".
50. min - Alex Szczechura! Słupek uratował Mikosa Rajnę. Było bardzo blisko.
49. min - Kevin Dansereau szukał sposobu na Przemysława Odorobnego.
48. min - Węgrzy próbują dostać się do naszej tercji. Szczelnie bronimy dostępu do własnej bramki.
47. min - Zamknęliśmy Węgrów w ich tercji. Szybkie i dokładne wymiany podań.
46. min - Zadziorni, waleczni, zdecydowani - tacy w dzisiejszym meczu są biało-czerwoni.
45. min - Dobrze wypadamy także w backcheckingu. Pracujemy kijami, tego za kadencji Jacka Płachty nie było.
44. min - Jakby na potwierdzenie moich słów. Erdely "spalił" dobrze zapowiadającą się kontrę.
43. min - Rozkręcają się biało-czerwoni. Z kolei Węgrzy zaczynają popełniać coraz więcej błędów. Czwarty gol mocno ich przybił.
42. min - GOOOL! 4:1! Kolusz z bliskiej odległości pakuje gumę do siatki, ale tytaniczną pracę przy tym trafieniu wykonał Mikołaj Łopuski, który z rywalem na plecach zabrał się z krążkiem i dograł do kapitana "Orłów".
42. min - Dronia z niebieskiej, guma odbiła się od bandy za bramką i wyszła przed "świątynię" Rajny. Cichy próbował dobić krążek.
41. min - Zaczynamy ostatnią odsłonę. Bulik dla biało-czerwonych.

40. min - Szczechura wypuścił Wronkę. Ten błyskawicznie znalazł się w węgierskiej tercji i sprawdził czujność Rajny.
39. min - Gramy w pełnych składach.
39. min - Dobrze się bronimy. Inna sprawa, że zamek w wykonaniu Węgrów też nie jest rozgrywany zbyt błyskotliwie.
38. min - Wybijamy krążek i oddalamy zagrożenie.
37. min - Dwie minuty karne dla Łopuskiego. Węgrzy mają szansę na zdobycie kontaktowego gola.
36. min - Kolejna akcja Madziarów. Uderzenie Bartalisa zablokowane.
35. min - Szebok! Starał się zmieścić gumę w długim rogu bramki Odrobnego. "Wiedźmin" dziś jest naszą opoką!
34. min - GOOOL! 1:3! Wykorzystujemy okres gry w przewadze. Dronia uderzył z niebieskiej, odbitą gumę trącił Komorski, a Kalinowski nie trafił w krążek, a nadjeżdżający Chmielewski posłał gumę do siatki.
33. min - Znów zagramy w przewadze Krisztian Nagy wędruje na ławkę kar.
32. min - Coraz aktywniejsi Węgrzy. Mocno się otworzyli.
31. min - Benk! Zjeżdżał w kierunku bramki, ale w porę został zablokowany przez naszego defensora.
30. min - Wybronili się Węgrzy. Szkoda, bo była szansa na to, by odskoczyć na dwie bramki.
29. min - Głośny doping na trybunach. Madziarzy teraz tego potrzebują.
28. min - Tymczasem Wehrs wystrzelił krążek poza taflę. Będzie kara dla węgierskiego defensora.
27. min - Węgrzy wkrótce zagrają w pełnym składzie.
27. min - Borzęcki! Potężnie uderzył z prawego bulika. Rajna broni.
26. min - Staramy się grać szybko ten zamek. Praca na bramkarzu również widoczna.
26. min - Zagramy w przewadze. Pasiut faulowany przez powracającego Szabo.
24. min - Bardzo dobrze, że biało-czerwoni tak szybko zareagowali.
23. min - GOOOL! 1:2! Błyskawiczna odpowiedź biało-czerwonych. Wajda utrzymał krążek na linii niebieskiej, zdołał dograć do Szczechury, a ten na raty pokonał Rajnę.
22. min - GOOOL! 1:1! Węgrzy wykorzystują okres gry w przewadze! Ładne dogranie zza bramki Sarauera do Dudasa. To musiał być gol.
22. min - Krążek wędruje jak po sznurku.
21. min - Zaczynamy drugą odsłonę. Węgrzy w przewadze

20. min - Dwie minuty karne dla Pasiuta. Węgrzy zagrają w piątkę przeciwko czwórce Polaków.
19. min - Chmielewski! Jak on tego nie strzelił? Dostał idealne dogranie przed bramkę od Kalinowskiego, ale mając przed sobą Rajnę, posłał gumę nad poprzeczką.
17. min - Dansereau! Uderzał z bekhendu, ale na nasze szczęście niecelnie.
16. min - Węgrzy próbują odpowiedzieć. Odrobny jest dzisiaj w niezłej formie.
15. min - GOOOL! Wychodzimy na prowadzenie! Ładna trójkowa akcja naszego pierwszego ataku. Pasiut wzdłuż bramki do Urbanowicza, ten uderza w słupek, ale sprytna dobitka Dziubińskiego znajduje drogę do siatki!
14. min - Odrobny broni sytuację sam na sam z Sebokiem!
13. min - Dużo wrzutek do tercji, a następnie forecheking. Tego rozwiązania mocno się trzymają.
12. min - Długimi podaniami starają się grać biało-czerwoni, wykorzystując szybkość napastników. Szczechura nie dojechał do krążka, z kolei zagranie do Łopuskiego było zbyt mocne.
10. min - Dąbkowski potężnie uderzył z linii niebieskiej! Tor lotu krążka chciał zmienić jeszcze Komorski. Rajna na posterunku.
9. min - Dronia ładnie podłączył się do akcji ofensywnej. Uderzył z nadgarstka, ale minimalnie niecelnie.
8. min - Wydaje się, że Polacy nieco uspokoili grę.
6. min- Daniel Kiss! Kąśliwie uderzenie spod niebieskiej. "Wiedźmin" jest na posterunku.
5. min - Na razie bardziej aktywni Węgrzy. Częściej są przy krążku i starają się strzelać z każdej pozycji.
4. min - Prosty błąd Pawła Droni, który został wyprzedzony przez Istvana Bartalisa. Błyskawicznie znalazł się przed Przemysławem Odrobnym, ale nasz bramkarz zdołał odbić jego strzał. Uśmiechnęło się do nas szczęście.
3. min - Rompkowski zdecydował się na uderzenie z linii niebieskiej tuż po wygranym wznowieniu. Węgierski bramkarz na posterunku.
2. min - Łopuski, ależ dobra okazja! Polski skrzydłowy wyprzedził rywali i oddał strzał z wysokości lewego bulika. Miklos Rajna zdążył złączyć parkany.
1. min - Pierwsza interwencja Odrobnego. Uderzał Sarauer.
1. min - Zaczynamy spotkanie.