Wyświetleń: 11694

Lekcja od bratanków

2017-09-30 19:05:13

W towarzyskim meczu, zorganizowanym z okazji 90-lecia Węgierskiego Związku Hokeja na Lodzie, reprezentacja Polski przegrała w Budapeszcie z Madziarami 1:5. Honorowego gola dla biało-czerwonych zdobył Bartłomiej Bychawski.

Ten mecz stał pod znakiem trenerskich debiutów. Polskę po raz pierwszy poprowadził Ted Nolan, a Węgrów Fin Jarmo Tolvanen, który zastąpił Richa Chernomaza.

Mecz rozstrzygnął się w drugiej tercji, w której Węgrzy strzelili cztery bramki. Sposób na Johna Murraya znaleźli Keegan Dansereau, Márk Miskolczi i dwukrotnie Brance Orbán.

Pod koniec drugiej odsłony pierwszego gola dla biało-czerwonych zdobył Bartłomiej Bychawski, który popisał się soczystym uderzeniem spod linii niebieskiej.

W 52. minucie wynik spotkania na 5:1 ustalił Gergő Nagy.

Na sam koniec dodajmy, że nasz selekcjoner Ted Nolan nie miał do dyspozycji wszystkich najlepszych hokeistów. Zabrakło przede wszystkim zawodników rywalizującej w Lidze Mistrzów Comarch Cracovii oraz tych grających za granicą.

5:1 - G. Nagy (51:18).

Sędziowali: Váczi Dávid, Muzsik Norbert - Kincses Gergely, Kókai Márk.
Minuty karne: 4-12.
Strzały: 37:25 (12:5, 16:11, 9:9)
Widzów: 7 250.

Węgry: Duschek – Gőz, Vojtkó; Miskolczi, Galanisz (2), Magosi – Varga (2), Kiss; Benk, Cseter, Toth – Kovács, Dudás; Pavuk, G. Nagy, Dansereau – Garát; Orbán, K. Nagy, Terbócs, Sagi.
Trener: Jarmo Tolvanen.

Polska: Murray (2) – Pociecha, Bychawski; Kolusz, Zapała, Kalinowski – Ciura, Wanacki; R. Nalewajka, Nahunko, Strzyżowski (2) – Kotlorz, Bryk; Wronka, Cichy (4), Malasiński – Komorski, Galant, Bepierszcz (4) oraz Jeziorski.
Trener: Ted Nolan.

Zapis relacji live

Koniec
59. min - Debiut Teda Nolana nieudany.
58. min - Teraz zaiskrzyło między Brykiem a Terbócsem. Obyło się bez kar.
57. min - Węgrzy zmierzają po zwycięstwo.
56. min - Bepierszcz. Ładny balans ciałem i uderzenie z nadgarstka. Broni węgierski golkiper.
55. min - Radosław Nalewajka pomknął prawym skrzydłem, oddał strzał, ale nie zaskoczył Duschka.
55. min - Gramy w pełnych składach.
54. min - Gra w przewadze nie jest naszą mocną stroną. Długie rozgrywanie, strzałów brak.
53. min - Zagramy w przewadze. Na ławkę kar wędruje Cseter.
53. min - Wronka! Ładna indywidualna, zakończona strzałem. Szkoda, że niecelnym.
52. min - GOOOL! 5:1! Gergo Nagy z najbliższej odległości pokonuje Murraya. Krążek zaplątał się między nogami Bartosza Ciury.
51. min - Kolusz! Jak on tego nie strzelił? Zbyt pasywnie podjechał do odbitego krążka. Jakby bez wiary, że może strzelić gola. Powinno być 4:2.
50. min - Na razie dobrze się bronimy.
50. min - Cichy łapie kolejne wykluczenie. Poćwiczymy dziś grę w osłabieniu.
49. min - Gdyby Galant nieco odważniej podjechał do krążka odważniej, to miałby świetną okazję.
49. min - Przetrzymaliśmy kolejny okres gry w osłabieniu.
48. min - Zapała! Uciekł węgierskim defensorom, ale zabrakło mu kilku metrów by lepiej opanować krążek i oddać strzał.
47. min - Magosi! Huknął potężnie, na szczęście niecelnie.
47. min - Kolejna kara dla biało-czerwonych. Mateusz Bepierszcz.
46. min - Groźnie pod bramką Murraya. Ofiarna interwencja Bychawskiego ratuje nas przed stratą piątego gola.
45. min - Dwie minuty karne dla Cichego. Reprezentant Polski nie zgadza się z decyzją sędziego.
44. min - Ciura kąśliwie z wysokości prawego bulika. Duschek odbił krążek głową.
43. min - Brakuje w naszych szeregach defensora, który potrafi wyprowadzić krążek. Długim podaniem odnaleźć napastnika.
42. min - Mamy problemy z wyjściem z tercji.
41. min - Zaczynamy ostatnią odsłonę.

40. min - GOOOL! 4:1! Bychawski potężnym uderzeniem pokonuje Duschka!
39. min - Gramy w przewadze. W końcu dobra praca na bramkarzu i uderzenia na węgierską bramkę.
38. min - Dwie minuty karne dla Vargi. Szansa dla biało-czerwonych.
38. min - GOOOL! 4:0! Kolejny gol dla Bratanków. Krążek do bramki, po dobrym podaniu Terbócsa  pakuje Orban.
35. min - Malasiński! Miał dobrą okazję, ale jej nie wykorzystał.
33. min - Tymczasem Węgrzy z minuty na minutę grają coraz lepiej. Praktycznie nie opuszczają naszej tercji.
31. min - Słabo prezentujemy się w ofensywie. Nie potrafimy oddać kąśliwego uderzenia.
30. min - GOOOL! 3:0! Ogromne nieporozumienie Murraya i Kotlorza za bramką. Nagy do Orbana, a ten pakuje gumę do pustej bramki.
29. min - GOOOL! 2:0 Magosi wzdłuż bramki do Miszkolcziego, a ten uderzeniem w długi róg pokonuje Murraya.
27. min - Na razie najlepsze wrażenie sprawia atak Wronka-Cichy-Malasiński. Kreują najgroźniejsze okazje. Póki co Duschek nie daje się pokonać.
26. min - Na razie Polacy bez dobrej okazji w tej tercji.
25. min - Dobrze się bronimy, Murray jest pewnym punktem swojego zespołu. Strzyżowski jest już na lodzie.
24. min - Szybko przejęliśmy krążek i wystrzeliliśmy go z własnej tercji. Kradniemy cenne sekundy.
23. min - Dwie minuty karne dla Marka Strzyżowskiego. Faulował węgierskiego golkipera. Niepotrzebne wykluczenie.
22. min - GOOOL! 1:0! Dansereau otwiera wynik spotkania, dobijając uderzenie G. Nagy'ego.
21. min - Zaczynamy drugą odsłonę. Przez blisko minutę będziemy się bronić w czwórkę przeciwko piątce Węgrów.

20. min - Równo z syreną strzelał Galanisz. Murray ratuje nas przed utrata gola.
20. min - Dwie minuty karne dla Bepierszcza. Ostro potraktował Dansereau.
19. min - Wanacki ładnie przechwycił krążek.
18. min - Wronka! Minimalnie niecelnie.
17. min - Galant o krok od pokonania węgierskiego golkipera. Szkoda, że nie trafił do siatki. Zrobiłoby się bardzo ciekawie.
16. min - Mamy trochę problemów z ustawieniem się w defensywie.
15. min - Gramy w pełnym składzie.
14. min - Potężne uderzenie Dansereau! Broni Murarz.
13. min - Za "Jaśka Murarza" wykluczenie będzie odsiadywał Malasiński.
13. min - Dwie minuty karne dla Murraya. Przypadkowy faul.
12. min - Varga sprawdził czujność Murraya. Nasz golkiper jest na posterunku.
11. min - Teraz lepszy okres w wykonaniu Węgrów.
10. min - Zagapił się Bartosz Ciura, ale John Murray w porę naprawił jego błąd.
9. min - A teraz groźna akcja duetu Malasiński-Wronka. Uderzenie tego pierwszego, ale nie ma bramki.
8. min - Teraz Bepierszcz zawinął z nadgarstka. Broni Duschek.
7. min - Obie drużyny na razie skupiają się przede wszystkim na grze w defensywie.
6. min - Kontra Węgrów! Kovács z lewego bulika, ale Murray na posterunku.
5. min - Bratankowie w pełnym składzie.
5. min - Kalinowski próbował strącić krążek do węgierskiej bramki, ale bez efektu bramkowego.
4. min - Na razie biało-czerwoni wolno rozgrywają krążek. Rzadko oddają strzały,
3. min - Bryk! Z niebieskiej, na raty broni Duschek.
3. min - Pociecha sfaulowany przez Galanisza. Zagramy w przewadze.
2. min - Zapała! Ładnie pociągnął z nadgarstka. Davida Duschka
1. min - Zaczynamy. Pierwszy bulik dla biało-czerwonych.